Bez litości Google: telefony Four Pixel trafiają na bocznicę

Bez litości Google: telefony Four Pixel trafiają na bocznicę

Google wyznacza granicę: w tym roku amerykańska grupa wycofuje obsługę oprogramowania dla kilku telefonów Pixel. Obejmuje to również dwa smartfony, które znalazły wielu nabywców dzięki doskonałemu stosunkowi ceny do wydajności. Właściciele nie będą otrzymywać aktualizacji Androida ani aktualizacji zabezpieczeń w przyszłości.

Sprzęt i oprogramowanie z jednego źródła, aktualizacje oprogramowania bezpośrednio od producenta: wielu ma nadzieję, że seria Pixel firmy Google stanie się Androidowym odpowiednikiem iPhone'a. Przynajmniej jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania, smartfony Google wciąż mają miejsce na ulepszenia, ponieważ Google zakończy wsparcie oprogramowania dla czterech telefonów Pixel w 2022 roku – po zaledwie trzech latach na rynku.

Google kończy obsługę oprogramowania dla Pixel 3a (XL) i Pixel 4 (XL)

Dotyczy to Pixel 3a i Pixel 3a XL oraz Pixel 4 i Pixel 4 XL . Wszystkie cztery telefony Pixel otrzymają w tym roku ostateczną aktualizację od Google. Pixel 3a i Pixel 3a XL zakończą się w maju, a Google wyciągnie wtyczkę z Pixel 4 i Pixel 4 XL w październiku. Tylko do tego czasu operator wyszukiwarki gwarantuje aktualizacje Androida i aktualizacje zabezpieczeń.

Ważne w tym kontekście jest sformułowanie: „(…) gwarantowane przynajmniej do czasu”, mówi forum Google. Jest mało prawdopodobne, aby Google dobrowolnie udostępniało smartfonom Pixel aktualizacje przez dłuższy czas. Google prawdopodobnie pozostawia semantyczne tylne drzwi otwarte na wszelki wypadek – na przykład, jeśli znane będą ogromne luki w zabezpieczeniach i Google musi odtworzyć aktualizację dla wszystkich telefonów Pixel, które nadal są dość aktualne. Trzyletnie smartfony to nie starożytna technologia.

Jak skonfigurować smartfon z Androidem:

Pixel 3a (XL) był prawdziwym hitem Google

Podczas gdy sukces Pixel 4 i Pixel 4 XL był bardziej ograniczony, Pixel 3 i Pixel 3a XL spotkały się z większą reakcją kupujących. Wynikało to prawdopodobnie głównie z ceny, która była już niska w przypadku standardowego modelu o sugerowanej cenie detalicznej 399 euro i stale spadała w miesiącach następujących po wprowadzeniu na rynek. Odpowiednio często sprzedawana była seria 3a. Fakt, że za kilka miesięcy Pixel 3a i Pixel 3a XL nie będą już otrzymywać aktualizacji, nie powinien podobać się wielu posiadaczom .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android