Bestseller Amazon: to małe pudełko podbija ceny Sonos i Bose

Bestseller Amazon: to małe pudełko podbija ceny Sonos i Bose

Wzmacniacz strumieniowy WiiM Amp to nowy ulubieniec sceny hi-fi. Jego niska cena może wpędzić Sonos i Bose w kłopoty.

WiiM Amp: Potężny wzmacniacz do transmisji strumieniowej za niewielkie pieniądze

Małe pudełko, które ma wiele do zaoferowania: Wzmacniacz WiiM waży niecałe 2 kg i nadal oferuje imponującą moc 120 watów na kanał (4 omy). To jest Wzmacniacz strumieniowy Multiroom – dokładniej: wzmacniacz stereofoniczny do głośników pasywnych, który może pracować w sieci i nadaje się do konfiguracji multiroom. Obsługiwane protokoły: AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, TIDAL Connect, Alexa Cast i DLNA. Konfiguruje się go i steruje za pomocą odpowiedniej aplikacji na smartfony dla systemów Android i iOS. WiiM Amp przez kilka tygodni (stan na 18 stycznia 2024 r.) był bestsellerem nr 1 na Amazonie w kategorii „Wzmacniacz Hi-Fi”, śmiało wyprzedzając znane marki audio, takie jak Sony czy Yamaha.

Wzmacniacz WiiMWzmacniacz WiiM

Wzmacniacz WiiM

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 marca 2024 r., godzina 1:49

Dlaczego wzmacniacz WiiM jest tak popularny?

Pakiet przyzwoitej mocy wzmacniacza i nowoczesnych funkcji sieciowych nie jest nowy – wiemy to już z Wzmacniacz Sonosdem Bluesound Powernode Edge albo to Wzmacniacz muzyczny Bose. Mocnym argumentem jest jednak niska cena WiiM Amp, która znacząco podcina uznane produkty konkurencyjne. Wzmacniacz Sonos kosztuje imponujące 799 euro (widok w Sonos), a Bose Music Amplifier kosztuje około 700 euro (widok w Amazon). The WiiM Amp kosztuje znacznie mniej (patrz Amazon) i zgodnie z arkuszem danych oferuje porównywalną wydajność i funkcje.

WiiM Amp: Nawet powiązana aplikacja jest chwalona w testach (źródło zdjęcia: WiiM) WiiM Amp teraz od 369,00 € na Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 marca 2024 r., godzina 1:49

Opublikowane dotychczas raporty z testów WiiM Amp są pełne pochwał. Dla Johna z Darko.Audio mały wzmacniacz jest „bardzo mocny Kandydat na produkt roku.” Bezpośrednie porównanie z Sonos jest nieco ostre: „Jestem szczerze zdumiony, że WiiM udało się zapakować swój wzmacniacz w aluminium za mniej niż połowę ceny pokrytego plastikiem wzmacniacza Sonos Amp, bez polegania na zewnętrznym zasilaczu. Amp wygrywa również przy niskich uderzeniach: Najwyższa ocena, 5 gwiazdek! Chwali się jakość dźwięku, obsługę, aplikację i oczywiście atrakcyjną cenę. „Dzięki WiiM Amp możesz zbudować niedrogie, całkowicie dorosłe systemy dźwiękowe, jako optymalny poziom podstawowy, jako drugi lub trzeci system” – podsumowuje weteran HiFi Bernhard Rietschel.

Wypowiedzenie wojny ustalonej konkurencji

Czy producenci sprzętu audio, tacy jak Bose, będą musieli w przyszłości się rozgrzać? Czy mamy do czynienia z „zabójcą Sonos” w przypadku wzmacniacza WiiM? Odpowiedź na to pytanie brzmi zarówno tak, jak i nie. Tak, ponieważ funkcjonalność i cena WiiM Amp są niewątpliwie doskonałe. Nie, ponieważ dobrze znane systemy multiroom są zaprojektowane tak, aby były stosunkowo zamknięte. Jeśli masz już w domu głośniki Sonos, prawdopodobnie nie kupisz nagle modelu Yamahy lub Denona – nie są one ze sobą kompatybilne.

WiiM Amp z tyłu: HDMI Arc, Optical, Line to wejścia, po prawej stronie znajdują się solidne złącza głośnikowe dla głośników pasywnych (źródło zdjęcia: WiiM) WiiM Amp teraz od 369,00 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 marca 2024 r., godzina 1:49

To będzie ekscytujące zobaczyć, czy WiiM zdoła w sposób trwały wstrząsnąć branżą, czy też użytkownicy wolą pozostać lojalni wobec znanych im marek. Swoją drogą: firma stojąca za marką „Wiim” to Technologia Linkplay z Newark w Kalifornii. Założona w 2014 roku, specjalizuje się w oprogramowaniu do strumieniowego przesyłania muzyki. Wśród klientów znajdują się znane nazwiska, takie jak Marshall, Harman i JBL.

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech