Jak kupować akcje za pomocą zleceń rynkowych i zleceń limitowanych

Jak kupować akcje za pomocą zleceń rynkowych i zleceń limitowanych

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie akcji kluczem jest dywersyfikacja. Kiedy zaczynasz, fundusz indeksowy jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. W miarę zdobywania doświadczenia możesz zdywersyfikować swoje zasoby, używając zlecenia rynkowego, zlecenia z limitem lub obu. Dobrym pomysłem jest dywersyfikacja posiadanych udziałów, ale najlepszym podejściem jest użycie zlecenia rynkowego, jeśli planujesz dokonać długoterminowej inwestycji.

Zlecenia z limitem dają większą kontrolę

Zlecenia z limitem pozwalają uchronić się przed nadpłatą lub niedopłatą za akcje. Zlecenia te są przydatne w okresach niestabilności, kiedy zapasy mają tendencję do znacznych wahań. Zlecenia z limitem chronią Cię również przed dokonaniem złych inwestycji, ponieważ mogą zablokować zyski i chronić Cię przed zmianami cen. Ale kiedy należy użyć zlecenia z limitem? Oto trzy powody, dla których warto rozważyć użycie zleceń z limitem. Są bardziej elastyczne i dają większą kontrolę niż kupowanie i sprzedawanie akcji na miejscu. Odwiedź adres URL , aby uzyskać więcej informacji.

Kiedy zlecenie z limitem jest odpowiednie? Zlecenia z limitem są odpowiednie, gdy masz na myśli konkretną cenę i chcesz zablokować lepszą cenę. Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany kupnem dziesięciu akcji Tesli (TSLA), zlecenie z limitem zapewni, że cena akcji pozostanie poniżej 700 USD. Zostałby zrealizowany tylko wtedy, gdyby cena akcji spadła poniżej 700 USD. Możesz wtedy odejść bez utraty pieniędzy.

Zlecenia rynkowe są najlepsze dla inwestorów długoterminowych

Zlecenia rynkowe są zazwyczaj najlepszym wyborem dla inwestorów długoterminowych, ponieważ dają inwestorowi większą kontrolę nad ceną. Z drugiej strony zlecenia z limitem niosą ze sobą ryzyko, że mogą na nie wpłynąć ruchy cen. Zazwyczaj zlecenia rynkowe są używane przez inwestorów, którzy planują utrzymać pozycję przez miesiące lub lata. Jeżeli w określonym w zleceniu terminie cena papieru wartościowego nie osiągnie limitu ceny, wygaśnie i zostanie zastąpione zleceniem z limitem.

Zlecenia rynkowe są najlepsze dla inwestorów długoterminowych, ponieważ są najłatwiejsze do wykonania i prawie bezpłatne. Inwestorzy długoterminowi szukają podstawowych cech firmy przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. Są również bardziej skłonni do posiadania akcji przez kilka miesięcy lub lat, a zatem nie są zainteresowani ceną handlową. Podstawowym ryzykiem związanym ze zleceniami rynkowymi jest niepewność cen. Ryzyko to wzrasta w niestabilne dni i duże spready bid-ask.

Fundusze indeksowe to dobre miejsce na start

Istnieje kilka powodów, dla których warto korzystać z funduszy indeksowych przy zakupie akcji. Po pierwsze, są dobrym sposobem na dywersyfikację portfela bez ryzykowania zbyt dużej ilości pieniędzy. Oprócz korzystania z różnych rynków mogą również wspierać niektóre branże. Po drugie, fundusze indeksowe są często dostępne. Wreszcie fundusze indeksowe mogą pomóc w osiągnięciu celów inwestycyjnych w krótkim i długim okresie. Wybierając fundusz indeksowy, upewnij się, że rozumiesz swoją sytuację osobistą, sytuację finansową i jakie są Twoje cele. Ważne jest, aby zastanowić się, ile pieniędzy możesz wydać każdego miesiąca i jak długo planujesz trzymać akcje.

Po trzecie, fundusze indeksowe są niedrogie w eksploatacji. Śledzą zmiany w indeksie zamiast wybierać poszczególne akcje. W przeciwieństwie do poszczególnych akcjifundusze indeksowe nie mają menedżera, który mógłby podejmować decyzje, więc uzyskiwane wyniki prawdopodobnie będą podobne do indeksu, który śledzą. Wreszcie, fundusze indeksowe mogą być podstawowym portfelem dla rynków wschodzących lub częścią całego portfela. Kluczem jest zrozumienie, jak działają fundusze indeksowe i czym różnią się od poszczególnych akcji.

znaleźć maklera

Zanim zdecydujesz się na maklera papierów wartościowych, przeanalizuj swój styl inwestowania. Niezależnie od tego, czy jesteś niedoświadczonym inwestorem, czy doświadczonym profesjonalistą, powinieneś wybrać brokera, którego usługi odpowiadają Twoim potrzebom. Szukaj niskich opłat za usługi, z których będziesz korzystać najczęściej. Obejmuje to prowizje, opłaty i inne opłaty. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie koszty związane z firmą maklerską, zanim zdecydujesz się na jedną.

Zazwyczaj kupowanie akcji wymaga pomocy brokera. Możesz pominąć opłaty brokerskie, kupując akcje bezpośrednio od firmy. Jeśli jednak chcesz uniknąć płacenia prowizji brokera, istnieją inne opcje. Jedną z opcji jest zakup akcji bezpośrednio przez firmę. W ten sposób oszczędzisz sobie kłopotów z kontaktami z brokerem i możesz skupić się na budowaniu swojego portfela inwestycyjnego. Jeśli nie chcesz płacić brokerowi, możesz również kupić akcje bezpośrednio od firmy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software