Jak wykorzystać swing trading do maksymalizacji zysków

Jak wykorzystać swing trading do maksymalizacji zysków

Decydując się na wykorzystanie swing tradingu jako części swojej strategii handlowej, ważne jest, aby zastanowić się, jak ryzykowna jest ta strategia i na co zwrócić uwagę w inwestycji. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zminimalizowanie ryzyka przy jednoczesnej maksymalizacji zysków. Możesz użyć średnich kroczących, aby ocenić rynek, zidentyfikować poziomy wsparcia i oporu oraz użyć zleceń stop-loss, aby ograniczyć straty.

Czerpanie korzyści z niewielkiej części dłuższego trendu

Kluczem do sukcesu w swing tradingu jest zrozumienie, co napędza ruchy cen i jak je wykorzystać. Rynki są bardzo dynamiczne i nigdy nie poruszają się długo w jednym kierunku. Swing trading daje Ci szansę na skorzystanie z tych naturalnych trendów i zarobienie. Swing trading pomaga również zidentyfikować dodatkowe możliwości, które mogą być opłacalne na różnych rynkach.

Głównym powodem, dla którego swing trading jest tak opłacalny, jest to, że ceny zmieniają się zgodnie z trendami, co pozwala czerpać zyski z małych części większego trendu. Możesz użyć tej techniki zarówno na rynku byka, jak i niedźwiedzia. Musisz jednak zdać sobie sprawę, że strategia nie jest wolna od ryzyka. Możesz stracić więcej niż zainwestowałeś w akcje, więc najlepiej przetestować je na małej części swojego portfela przed przeniesieniem go na większą pozycję. The Tesler App pomoże Ci wygenerować zysk z niewielkiej części dłuższego trendu. 

Korzystanie ze średnich ruchomych

Korzystanie ze średnich ruchomych w handlu wahadłowym jest jednym ze sposobów wykorzystania narzędzia analizy technicznej. Jednak podczas korzystania ze średnich ruchomych ważne jest, aby używać właściwych parametrów. Niektórzy inwestorzy preferują MA 4-okresowe, inni preferują MA 18-okresowe. Krótkie MA będzie ściślej obejmowało akcję cenową i szybciej zareaguje na każdy ruch cenowy.

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na przewidzenie, kiedy rynek ma dokonać zmiany, najlepszym sposobem wykorzystania średnich kroczących jest obserwowanie zwrotów. Przejście między szybkim i wolnym MA może być oznaką zmiany pędu. Na przykład szybkie MA przekraczające wolniejsze MA od dołu wskazuje, że zbliża się byczy ruch, podczas gdy powolne MA przekraczające szybkie MA może wskazywać na niedźwiedzi ruch.

Identyfikacja poziomów

wsparcia i oporu Identyfikacja jest ważną częścią swing tradingu. Poziomy wsparcia występują przy poprzednich szczytach lub dołkach i są trudne do przełamania. Poziomy te można również określić za pomocą wskaźników technicznych, takich jak cena i wolumen. Poziom wsparcia będzie zwykle oznaczony czerwoną linią. Jeśli cena wielokrotnie nie była w stanie przebić się poniżej poziomu wsparcia, inwestorzy mogą złożyć zlecenie stop-loss poniżej tego poziomu.

Poziomy wsparcia i oporu można znaleźć w kilku przedziałach czasowych. W zależności od rodzaju handlu, który prowadzisz, możesz chcieć je znaleźć w przedziale dziennym, tygodniowym lub godzinowym. Niektórzy handlowcy wahadłowi używają godzinowych ram czasowych do identyfikacji tych poziomów.

Inwestowanie w tanie fundusze indeksowe

Chociaż wskaźnik wydatków jest ważnym czynnikiem do rozważenia, istnieje wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego funduszu. S&P 500 jest jednym z najpopularniejszych indeksów i istnieje kilka funduszy indeksowych, które śledzą ten indeks. Wybór taniego funduszu to jeden ze sposobów, aby upewnić się, że Twoje pieniądze są dobrze zdywersyfikowane. Fundusz, który pobiera mniej niż jeden procent wartości rynkowej swojego indeksu bazowego, to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Inwestowanie w tanie fundusze indeksowe może również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając ryzyko związane z poszczególnymi akcjami. Fundusz indeksowy pozwala inwestować w szeroką gamę akcji i skraca czas i pieniądze, jednocześnie maksymalizując zyski. W rezultacie Warren Buffett rekomenduje fundusze indeksowe jako sposób na zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego. 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech Trading Software