Jak kupować akcje online bez pośrednika

Jak kupować akcje online bez pośrednika

Jeśli chcesz kupić akcje online bez pośrednika, możesz to zrobić na kilka sposobów. Możesz korzystać z agentów transferowych, planów zakupu akcji spółki, planów reinwestycji dywidendy i bezprowizyjnych brokerów. Algorytmy obsługują prawie całą sprzedaż akcji na dzisiejszych rynkach. Programy te nie wymagają specjalistycznej wiedzy i umożliwiają handel akcjami za naciśnięciem jednego przycisku. Ale zanim będziesz mógł to wszystko zrobić, musisz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają te systemy.

Plan inwestycji bezpośrednich

Minusem planów inwestycji bezpośrednich przy zakupie akcji jest to, że zazwyczaj zawierają one minimum i często zachęcają do kupowania akcji w przyszłości. Co więcej, prawdopodobnie będziesz mieć ograniczoną zdolność do dywersyfikacji. Jak już zapewne wiesz, dywersyfikacja jest kluczem do wysokiej jakości portfela inwestycyjnego, a plany bezpośredniego zakupu akcji ograniczają Cię w tym zakresie. Z powodu tych ograniczeń większość inwestorów lepiej skorzystałaby z usług brokera dyskontowego lub robo-doradcy.

Inną wadą planów inwestycji bezpośrednich jest to, że będziesz musiał uiszczać opłaty za sprzedaż swoich akcji. Jeśli musisz szybko wypłacić pieniądze, nie jest to świetna opcja. Jeśli jednak szukasz sposobu na zakup akcji jednej firmy bez pośrednika, plan inwestycji bezpośrednich może być dla Ciebie odpowiedzią. Plany te zazwyczaj oferują aplikacje, które pozwalają sprzedawać akcje online, chociaż mogą pobierać opłatę za usługę. Aby uzyskać więcej informacji o bitcoinach ODWIEDŹ https://btc-loophole.com

Bezpośredni zakup akcji

Inwestowanie i praca z maklerem giełdowym stały się bardzo popularne niepopularny po krachu finansowym z 2008 roku. Jednak krajobraz inwestycyjny zmienił się w ostatnich latach. Dzięki Internetowi możesz kupować akcje bez pośrednika, korzystając z licznych aplikacji i serwisów inwestycyjnych. Zapewnia to większą elastyczność i wygodę podczas handlu. Możesz także uniknąć płacenia prowizji brokera i cieszyć się większą elastycznością w swoich transakcjach. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć skorzystanie z usług brokera internetowego w celu zakupu akcji.

Po pierwsze, kupowanie akcji bezpośrednio od firmy to świetny sposób na budowanie bogactwa. Ale korzystanie z brokera może wiązać się z wieloma opłatami i prowizjami. Być może próbujesz obniżyć koszty inwestycji i chcesz znaleźć sposób na zakup akcji online bez pośrednika. Możesz również skorzystać z planu zakupu akcji oferowanego przez pracodawcę. Możesz kupić akcje bezpośrednio od firmy, jeśli jesteś pracownikiem.

Plan inwestycji bezpośrednich (DSP)

Zakup akcji bezpośrednio za pośrednictwem planu inwestycji bezpośrednich (DSP) jest dobrą opcją, jeśli chcesz uniknąć kosztów i opóźnień związanych z brokerem. Jednak ta metoda może nie być tak opłacalna, jak kupowanie przez brokera. Wiele firm DSPP wymaga minimalnych wymagań inwestycyjnych i opłat, aby założyć konto DSP. Niemniej jednak może okazać się opłacalny dla tych, którzy są gotowi poświęcić czas na zapoznanie się z procesem i są gotowi zainwestować czas i wysiłek.

Wiele sponsorowanych przez firmę planów emerytalnych oferuje DSP jako korzyść. To dobry sposób na zatrzymanie dobrych pracowników i budowanie lojalności wobec firmy. Pracownicy mogą gromadzić znaczną wartość udziałów w firmie. Kolejną zaletą inwestycji DSP jest brak opłat transakcyjnych, które były dużym wydatkiem nawet przy niewielkiej inwestycji. Na szczęście duże firmy brokerskie nie pobierają już żadnych opłat transakcyjnych, co jest wielką zaletą dla mniejszych inwestorów.

Zlecenia

rynkowe Używanie zleceń rynkowych do kupna i sprzedaży akcji. Zlecenie rynkowe pozwala kupować lub sprzedawać akcje po najniższej dostępnej cenie, bez konieczności korzystania z pośrednika. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że zlecenia rynkowe nie gwarantują najniższej możliwej ceny, ponieważ opierają się na tym, co jest dostępne na rynku w momencie realizacji zlecenia. Oznacza to, że możesz nie uzyskać najlepszej ceny za pomocą zleceń rynkowych i musisz uważać, aby nie zostać oszukanym przez te firmy.

Zlecenia z limitem to najbezpieczniejszy sposób kupowania i sprzedawania akcji, ponieważ nigdy nie pokusisz się o podjęcie złej decyzji. Zlecenia z limitem mogą być wykorzystane do zakupu gorących akcji IPO, które obecnie wynoszą tylko 20 USD. Ale jeśli cena akcji wzrośnie do 90 USD, musisz upewnić się, że możesz sobie pozwolić na zapłacenie tak wysokiej ceny lub ryzyko utraty dużej ilości pieniędzy. W związku z tym powinieneś używać zleceń z limitem tylko wtedy, gdy jesteś inwestorem długoterminowym lub dokonujesz dużej inwestycji.

Numer ubezpieczenia społecznego (SSN)

Jeśli jesteś obywatelem USA, możesz użyć swojego numeru SSN, aby otworzyć konto w internetowej firmie maklerskiej. Jeśli jednak nie jesteś obywatelem, możesz skorzystać z Indywidualnego Numeru Identyfikacji Podatkowej, za pomocą którego możesz otworzyć rachunek w firmie maklerskiej. Umożliwi to szybsze przesyłanie środków i bezpieczniejsze wpłacanie środków.

Jeśli nie masz numeru ubezpieczenia społecznego, możesz uniknąć opłat maklerskich i korzystać z aplikacji do inwestowania online. Inwestowanie w aplikacje takie jak Firstrade nie wymaga numeru SSN. Jednak aplikacje oferujące ogólne wskazówki prawdopodobnie będą wymagały podania numeru ubezpieczenia społecznego, który jest wymagany do sprawozdawczości podatkowej. Jeśli jesteś obcokrajowcem, możesz korzystać z aplikacji takich jak Firstrade, które umożliwiają obywatelom spoza USA inwestowanie bez pośrednika.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software