Jak inwestować w akcje w Wielkiej Brytanii

Jak inwestować w akcje w Wielkiej Brytanii

Istnieje wiele sposobów inwestowania w akcje w Wielkiej Brytanii, w tym ETF (fundusze giełdowe). Indeks szerokiego rynku jest powszechnym punktem wyjścia, ale istnieje wiele innych opcji. Możesz inwestować w brytyjskie akcje o średniej i małej kapitalizacji lub wybrać strategię akcyjną lub rynki regionalne. Istnieją nawet opcje handlu akcjami online. Poniżej omówimy niektóre z najważniejszych kwestii związanych z inwestowaniem w akcje brytyjskie. Aby dowiedzieć się więcej o bitcoinie, przeczytaj więcej 

Revolut

i ActivTrades oferują obrót akcjami bez prowizji. Firma ActivTrades została założona w 2001 roku i zyskała solidną reputację w zakresie wysokiej jakości usług handlowych i wiedzy rynkowej. Specjalizują się w Forex, CFD i Spread Betting i stali się bardzo szanowanym brokerem finansowym. Ich platforma ActivTrader od tego czasu została rozszerzona o możliwość bez prowizji CFD na akcje. Aby dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej okazji, czytaj dalej.

Nowy rodzaj usług maklerskich ma zrewolucjonizować rynek inwestycyjny: obrót akcjami bez prowizji. Freetrade, firma fintech z siedzibą w Wielkiej Brytanii, niedawno uruchomiła natychmiastowe zamówienia bez prowizji. W lutym firma zakończyła rundę finansowania serii A o wartości 15 milionów dolarów, kierowaną przez Drapera Esprita. Pomimo nowego modelu, eToro nadal pobiera pewne opłaty, choć nie są one zbyt duże, aby złamać umowę.

Indeksy giełdowe

FTSE 100 to jeden z najpopularniejszych indeksów giełdowych w Wielkiej Brytanii, ale jeśli chcesz odnieść jeszcze większy sukces, możesz skorzystać z wielu różnych akcji. Ten indeks śledzi ogólne wyniki gospodarki brytyjskiej, więc można go używać jako ogólnego wskaźnika kondycji gospodarki brytyjskiej. Możesz również zajrzeć do LSE 100, który obejmuje wszystkie udziały w FTSE 100 i FTSE 250, a także FTSE Small-Cap.

Fundusze indeksowe to idealny punkt wyjścia dla początkujących na giełdzie. Pozwalają na posiadanie różnych firm przy bardzo niskich kosztach. Towarzystwo funduszu indeksowego wykonuje ciężką pracę polegającą na obliczeniu, ile pieniędzy należy zainwestować w każdą spółkę i w razie potrzeby dokonuje korekt. Następnie będzie zbierać dywidendy w Twoim imieniu, pozwalając Ci cieszyć się długoterminowymi zyskami na giełdzie. Ale fundusze indeksowe mogą nie być odpowiednie dla wszystkich. Musisz mieć pewność, że rodzaj inwestycji, którą dokonujesz, odpowiada Twojej tolerancji na ryzyko i sytuacji finansowej.

Podatki od dywidend

Dywidendy są ważne z wielu powodów. Dywidendy są wypłacane akcjonariuszom spółki, gdy osiągają zysk. Tradycyjnie były one kluczowym elementem strategii poszukiwania emerytury lub dochodu. Podczas pandemii Covid-19 dywidendy drastycznie spadły, ale od tego czasu powróciły. Oprócz akcji możesz inwestować w kryptoaktywa, które są wysoce niestabilne i nieuregulowane w Wielkiej Brytanii. Wysokość dywidendy zależy od rodzaju firmy, w którą inwestujesz.

Od 6 kwietnia 2022 r. nastąpi podwyższenie stawek podatkowych od dywidend. Jednak dywidendy pobierane z indywidualnych kont oszczędnościowych nadal nie będą opodatkowane. Podatki od dywidend przy inwestowaniu w akcje UK są oparte na Twoim przedziale podatku dochodowego. Obowiązuje limit 2 000 PS rocznie na dywidendy na indywidualnych kontach oszczędnościowych. Chociaż Twój roczny limit wynosi 2000 PS, limit ten zmniejszy się o jeden punkt procentowy.

Kupowanie akcji przez Internet

Kupowanie akcji przez Internet w Wielkiej Brytanii jest łatwiejsze niż kiedyś. Jeśli posiadasz już akcje w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie trzymasz je za pośrednictwem platformy inwestycyjnej lub rachunku nominowanego, który łączy Twoje akcje z akcjami innych brokerów. Kupowanie akcji przez Internet może być o wiele tańsze niż korzystanie z usług brokera, ale należy również pamiętać, że nie będzie można zobaczyć swojego nazwiska w rejestrze akcjonariuszy. Oznacza to, że będziesz musiał polegać na swoim brokerze, aby informował Cię o tym, kiedy sprzedać swoje akcje.

Kupowanie akcji online w Wielkiej Brytanii jest stosunkowo łatwym procesem i zwykle nie zajmuje więcej niż kilka minut. Po otwarciu rachunku maklerskiego musisz zdeponować środki i złożyć zlecenie inwestycyjne. Dobry przewodnik po inwestowaniu online dla początkujących pomoże Ci zrozumieć, jak kupować akcje bez prowizji i które platformy transakcyjne są najlepsze dla początkujących. Ten przewodnik może również pomóc Ci zdecydować, którą giełdę wybrać.

Wybór maklera

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze maklera giełdowego do inwestowania w akcje Wielkiej Brytanii. Znalezienie konta z rachunkami podatkowymi jest bardzo ważne, ponieważ minimalizacja podatków może być znacząca i może zwiększyć zwrot z inwestycji. Upewnij się również, że Twój makler giełdowy udostępnia konta wielowalutowe bez dodatkowych opłat, ponieważ większość z nich pobiera prowizję za każdym razem, gdy wymienia walutę. Jeśli nie masz pewności, którego brokera użyć, możesz przeczytać nasze wskazówki, jak wybrać najlepszego.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy broker jest regulowany przez uznaną instytucję finansową. Bardzo ważne jest, aby wybrać brokera, który jest regulowany przez brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA), ponieważ firmy te pomagają utrzymać przejrzystość i bezpieczeństwo branży inwestycyjnej i handlowej w Wielkiej Brytanii. Ponadto brokerzy ci oferują szereg siatek bezpieczeństwa, takich jak przechowywanie środków klientów na oddzielnych rachunkach bankowych, aby platforma nie mogła obsługiwać żadnych długów.

Inwestowanie z doradcą

Zanim zaczniesz inwestować w akcje w Wielkiej Brytanii, zastanów się, w co zamierzasz zainwestować. Dywidendy to płatności, które firma wypłaca swoim akcjonariuszom. Chociaż nie wszystkie firmy w Wielkiej Brytanii wypłacają dywidendy, te, które robią to zazwyczaj dwa razy w roku. Dywidendy mogą być wypłacane w gotówce lub reinwestowane w firmę. Dzięki reinwestowaniu dywidendy będą się z czasem powiększać, zwiększając kwotę, którą musisz zainwestować. Podczas inwestowania w akcje brytyjskie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, w tym rodzaj inwestycji, makler giełdowy i opakowanie podatkowe.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software