Jak handlować akcjami w Wielkiej Brytanii

Jak handlować akcjami w Wielkiej Brytanii

Inwestowanie w akcje spółki w Wielkiej Brytanii jest stosunkowo łatwe, ale zanim zaczniesz, musisz wiedzieć kilka rzeczy o lokalnym rynku. Amerykańscy inwestorzy są rozpieszczani przez prawie wolny handel, ale tutaj nie będziesz miał tyle szczęścia. Zapłacisz prowizję swojemu międzynarodowemu brokerowi, a także opłaty za wymianę walut, jeśli kupisz zagraniczne akcje. Ponadto musisz poprawnie podać swoje podatki, w przeciwnym razie będziesz mieć ogromny ból głowy.

Inwestowanie w akcje groszowe

Jeśli myślisz o inwestowaniu w akcje groszowe, musisz wiedzieć, czego się spodziewać po tych akcjach, zanim włożysz swoje pieniądze. Zapasy te charakteryzują się dużą zmiennością i zwykle pochodzą z mniej znanych firm. Mają również mniejsze wymagania dotyczące raportowania. Ale jeśli chcesz zaakceptować niewielkie ryzyko, możesz uzyskać duże zyski.

Chociaż zapasy grosza to świetny sposób, aby poczuć, jak działa rynek, powinny one ograniczać się do inwestycji krótkoterminowych. Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, zapasy grosza podlegają szaleńczo zmieniającym się cenom, więc ważne jest, aby inwestować w nie tylko wtedy, gdy jesteś gotów podjąć ryzyko. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o tych akcjach, jest zainwestowanie w co najmniej dwa lub trzy, aby móc je śledzić. Korzystanie z narzędzia do badania giełdowego to również świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o akcjach. Jednym z najlepszych narzędzi jest narzędzie TipRanks Penny Stock Screener. To narzędzie przedstawi listę najlepszych akcji groszowych i pozwoli Ci filtrować dane w oparciu o Twoje potrzeby.

Kupowanie amerykańskich ADR

W Stanach Zjednoczonych można kupować amerykańskie ADR-y w celu handlu akcjami. Są to papiery wartościowe wyemitowane przez bank w imieniu firmy w innym kraju. ADR reprezentuje jedną akcję spółki bazowej, chociaż w rzeczywistości może reprezentować więcej niż jedną akcję. Papiery te są kupowane i sprzedawane na amerykańskim rynku OTC. Aby kupować i sprzedawać ADR-y, musisz skorzystać z pośrednika.

Na przykład brytyjski inwestor chcący nabyć udziały w BP potrzebowałby brytyjskiego rachunku maklerskiego i metody przeliczania dywidend na funty szterlingi. Jeśli brytyjski inwestor kupi akcje ExxonMobil, cena emisyjna ADR wyniesie PS3 za akcję. Podobnie cena ADR w USA wynosiłaby 60 USD po przeliczeniu akcji na dolary amerykańskie.

Wybór platformy handlowej

Jeśli chcesz handlować akcjami w Wielkiej Brytanii, potrzebujesz platformy handlowej specjalizującej się w tym konkretnym rynku, takiej jak Bitcoin Smarter app. Pomoże Ci znaleźć spełnienie wszystkich Twoich potrzeb, od łatwości użytkowania po bezpieczeństwo i zgodność. Zyskasz korzyści z bezpłatnych wersji próbnych i w pełni wykorzystasz dostępne narzędzia i funkcje.

W świecie handlu online dostępnych jest wiele różnych rodzajów platform i usług. Niektóre są specjalnie zaprojektowane dla początkujących, podczas gdy inne są skierowane do poważnych finansistów. Wybierz platformę handlową, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom i zaoszczędzi Twój czas. Przy wyborze platformy należy również wziąć pod uwagę cenę, funkcje i obsługę klienta.

Inwestowanie w fundusze giełdowe oparte na akcjach Fundusze

giełdowe (ETF) to instrumenty, które umożliwiają inwestowanie w wiele różnych papierów wartościowych. Często są one podobne do funduszy inwestycyjnych, ale mogą pojawić się pewne różnice. Na przykład ETF-y mogą pożyczać swoje bazowe papiery wartościowe innym inwestorom. Praktyka ta jest uregulowana i ma wiele zalet, takich jak poprawa płynności, ograniczenie kosztów krótkiej sprzedaży i zapobieganie bańkom na aktywach.

Kolejną zaletą ETF-ów jest to, że mogą pomóc inwestorom w dywersyfikacji ich portfeli. Dzieje się tak, ponieważ zapewniają tani sposób na uzyskanie ekspozycji na różne papiery wartościowe. ETF może posiadać setki różnych rodzajów papierów wartościowych. Ponieważ fundusze ETF są tanie, są dobrą opcją dla początkujących.

Badanie akcji

Inwestowanie w akcje brytyjskie wymaga badań. Trochę badań może ułatwić ten proces i pomóc w identyfikacji najlepszych akcji do handlu. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z kluczowymi pojęciami i branżami, w których działają te firmy. Na przykład Tesco działa w sektorze detalicznym i jest notowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W związku z tym warto przyjrzeć się ostatnim wynikom podobnych sprzedawców w Wielkiej Brytanii.

Badania giełdowe to złożony proces obejmujący wiele źródeł informacji, dedukcję i strategie. Ważne jest, aby wiedzieć, które informacje są cenne i jak zastosować je w swojej strategii handlowej. Częstym błędem popełnianym przez wielu inwestorów jest to, że nie dopasowują wartości firmy do własnych. Dostosowanie własnych celów do idealnej inwestycji jest jednym z najważniejszych kroków w znalezieniu najlepszych akcji do handlu.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software