Jak handlować akcjami w Wielkiej Brytanii

Jak handlować akcjami w Wielkiej Brytanii

Dla nowicjusza w Wielkiej Brytanii handel akcjami może wydawać się dobrym pomysłem. W końcu większość miliarderów woli akcje od innych rodzajów instrumentów finansowych. Chociaż ten rodzaj inwestycji może być kuszący, ważne jest, aby unikać inwestowania zbyt dużych pieniędzy na raz. Ponadto obrót akcjami w Wielkiej Brytanii wiąże się z pewnymi istotnymi implikacjami podatkowymi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej omówiliśmy niektóre z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu pieniędzy w akcje lub inne instrumenty finansowe. Proszę sprawdzić adres URL , aby uzyskać więcej informacji o rewolucji bitcoin 

Akcje dywidendowe są bardziej atrakcyjne dla inwestorów długoterminowych niż traderów

Jeśli chodzi o inwestowanie w akcje, firmy wypłacające dywidendy oferują najlepsze zyski dla inwestorów długoterminowych. Oprócz atrakcyjnych stóp zwrotu, spółki wypłacające dywidendy mają na ogół lepszy bilans, mniejszą zmienność i silny wzrost zysków. Jeśli wzrost nie jest najwyższym priorytetem, wiele firm wypłacających wysokie dywidendy to światowi liderzy innowacji. Ale jeśli wzrost nie jest najwyższym priorytetem, inwestorzy mogą znaleźć lepszą okazję w akcjach o niższym wzroście i niższych zyskach.

Spółki wypłacające dywidendy mają długą historię zwiększania swoich dywidend, a niektóre są nawet uważane za „Królów Dywidendy” – te, które mają 25 lat kolejnych podwyżek. Akcje dywidendy mogą pochodzić z dowolnej branży, a ich zyski mogą się znacznie różnić. Istnieje jednak kilka wskaźników, których możesz użyć, aby dostrzec czerwone flagi i znaleźć dobrą inwestycję. Po znalezieniu akcji dywidendowej możesz zacząć budować jej długoterminowy plan.

Zapasy grosza są ryzykowne

Chociaż handel zapasami grosza w Wielkiej Brytanii może wydawać się atrakcyjny, przed zainwestowaniem należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Chociaż liczba akcji jest niewielka i można kupić tysiące akcji za stosunkowo niewielkie pieniądze, akcje groszowe są niezwykle ryzykowne. Trudno przewidzieć, czy firma stanie się rentowna, czy nie, a ich zmienność sprawia, że ​​są złym wyborem dla wielu inwestorów. Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności podejmowania świadomych decyzji, rozważ handel z profesjonalnym brokerem.

Pierwszym krokiem do inwestowania w akcje groszowe jest założenie konta na stronie internetowej brokera. Musisz zweryfikować swoją tożsamość i dodać środki przelewem bankowym. Po skonfigurowaniu konta będziesz chciał zacząć szukać zapasów grosza. Wartość akcji grosza opiera się na instrumentach matematycznych i potencjalnych prognozach sukcesu. Mocne liczby i korzystne trendy na sprawozdaniach finansowych są ważnymi czynnikami określającymi wartość akcji grosza.

Handel z kontem nominee Konto

nominee pozwala na posiadanie udziałów w firmie bez konieczności osobistego poznania ich właściciela. Ten rodzaj konta może być używany do prowadzenia dokładnych rejestrów, ale może powodować problemy, jeśli firma, w którą inwestujesz, zbankrutuje lub jeśli umrzesz. Niemniej jednak konto nominowane to świetny sposób na obniżenie kosztów handlu. Ponadto możesz go nawet używać na koncie wolnym od podatku. Jeden na czterech maklerów giełdowych prowadzi wyznaczone konto, ale ich nie reklamuje.

Konta nominowane są najczęstszym sposobem przechowywania akcji. Są świetnym sposobem na wyeliminowanie kłopotów z transakcjami papierowymi i cieszą się szybszym czasem rozliczenia. Ponadto pozwalają małym inwestorom krajowym realizować różnego rodzaju zlecenia i kupować akcje z marżą. Główną zaletą rachunków nominee jest to, że eliminują ryzyko utraty certyfikatów zarejestrowanych na rzecz beneficjenta. Kolejną zaletą kont nominee jest to, że umożliwiają maklerom giełdowym zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów.

Implikacje podatkowe obrotu akcjami w Wielkiej Brytanii

Osoby, które chcą inwestować w akcje brytyjskie, muszą mieć świadomość szeregu konsekwencji podatkowych. W większości przypadków będziesz podlegać podatkowi od działalności gospodarczej i podatkowi od zysków kapitałowych, jeśli Twoja inwestycja jest dokonywana w brytyjskiej firmie. Podatek ten nie będzie miał zastosowania do inwestorów, którzy stosują zakłady typu spread betting lub opcje binarne jako podstawowe narzędzia handlowe. Te dwie metody inwestowania są uważane za bardziej spekulacyjne i dlatego podlegają niższym stawkom podatkowym niż tradycyjne inwestycje. Z drugiej strony, jeśli jesteś handlowcem o wysokiej częstotliwości, możesz skorzystać z efektywnej podatkowo drogi do inwestycji w akcje brytyjskie.

W Wielkiej Brytanii podatek od zysków kapitałowych dotyczy zysków z inwestycji w akcje. Możesz jednak uniknąć płacenia tego podatku, handlując akcjami we wspólnych nazwiskach ze współmałżonkiem. Współwłasność skutecznie przekaże połowę zysku współmałżonkowi i zapewni dwa roczne zwolnienia z podatku CGT. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, możesz rozważyć modyfikację tej strategii, aby uwzględnić marginalną sytuację partnera w zakresie podatku dochodowego. Jeśli jednak zamierzasz zachować inwestycje w akcje wyłącznie do użytku osobistego, rozważenie konsekwencji podatkowych może nie być opłacalne.

Wybór platformy transakcyjnej

Inwestowanie online stało się wygodniejsze niż kiedykolwiek i możesz zacząć handlować akcjami w Wielkiej Brytanii za pomocą platformy transakcyjnej. Jednak przy setkach platform do wyboru zawężenie opcji może być wyzwaniem. W tym artykule omówimy cechy najlepszych platform transakcyjnych na rynku brytyjskim. Gdy już podejmiesz decyzję, będziesz mógł handlować z pewnością w krótkim czasie!

Kiedy jesteś gotowy do inwestowania, pierwszym krokiem jest wybór platformy transakcyjnej dla brytyjskich akcji. Najpierw wybierz regulowanego brokera i załóż konto handlowe. Twoje relacje z brokerem będą regulowane przez umowę rachunku handlowego. Po drugie, poznaj platformę. Niektórzy brokerzy oferują darmowy wirtualny handel, więc możesz ćwiczyć, zanim zaryzykujesz prawdziwe pieniądze. Możesz także uzyskać bezpłatny dostęp do treści edukacyjnych.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software