Jak handlować na giełdzie w Wielkiej Brytanii

Jak handlować na giełdzie w Wielkiej Brytanii

Jest wielu brokerów do wyboru i wiele opcji handlu dziennego w Wielkiej Brytanii, ale jest też kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem. Financial Conduct Authority reguluje brytyjski rynek akcji i nadzoruje wszystkich brokerów w kraju, zarówno z siedzibą w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą. Handel dzienny w Wielkiej Brytanii jest legalny, ale powinieneś współpracować tylko z renomowanymi brokerami i unikać oszustw. W tym artykule omówimy podstawy handlu na giełdzie w Wielkiej Brytanii.

MT4

Kiedy zaczynasz uczyć się, jak handlować na giełdzie w Wielkiej Brytanii, jednym z najważniejszych kroków, które musisz podjąć, jest uzyskanie odpowiedniego oprogramowania do tworzenia wykresów. Większość programów handlowych zawiera MT4 dla Windows i jest to dobry początek. Ten program ma wiele funkcji, ale możesz się zastanawiać, jak skonfigurować MT4 do handlu w Wielkiej Brytanii. Ten artykuł przeprowadzi Cię krok po kroku przez ten proces. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Po pobraniu MT4 musisz skonfigurować swoją platformę, aby umożliwić tworzenie wielu kont. Ponadto będziesz musiał skonfigurować MT4 do automatycznego handlu i łączenia się z dynamicznymi bibliotekami. Dostęp do tych opcji można uzyskać, klikając „Narzędzia” na stronie głównej platformy. Po skonfigurowaniu platformy do akceptowania wielu kont, możesz rozpocząć handel. Jeśli jesteś nowy w kodowaniu, powinieneś sprawdzić witrynę MQL4.

Interactive Brokers

Jeśli chcesz handlować na giełdzie w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie słyszałeś o Interactive Brokers. Ten duży broker dyskontowy jest regulowany przez kilka organów finansowych na całym świecie i jest notowany na giełdzie. Ich platformy zawierają dziesiątki kanałów badawczych, treści edukacyjne i konkurencyjne prowizje. Jak więc zacząć? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek. I pamiętaj, wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują przyszłych wyników.

Najpierw rozważ łatwość użytkowania platformy. IG oferuje jedną z najłatwiejszych w obsłudze aplikacji w brytyjskiej przestrzeni maklerskiej, z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Możesz handlować akcjami, forex, kontraktami CFD i zakładami na spready, a także możesz ustawić alerty, aby otrzymywać powiadomienia o zmianach cen, które Cię interesują. Dostępna jest aplikacja do pobrania na iOS i Androida, która pomoże Ci poruszać się po giełdzie.

Hargreaves Lansdown

Jeśli myślisz o dokonaniu transakcji na giełdzie w Wielkiej Brytanii, możesz zapoznać się z niektórymi zasobami oferowanymi przez Hargreaves Lansdown. Najpierw musisz zarejestrować konto. Wymaga to podania pewnych informacji o sobie, w tym nazwiska i adresu. Możesz także skorzystać z usług stron trzecich, takich jak ShareCast, aby uzyskać wskazówki handlowe od różnych domów maklerskich.

Jeśli szukasz platformy, która istnieje od ponad 30 lat, powinieneś spojrzeć na fundusze dostępne za pośrednictwem Hargreaves Lansdown. Ich portfele zawierają różnorodne inwestycje w wielu krajach i klasach aktywów. W ten sposób możesz być pewien, że będziesz chroniony i pomnażasz swoje pieniądze przy minimalnym ryzyku. Dodatkowo nie będziesz musiał martwić się o zabezpieczenie swojego kapitału, ponieważ firma stale równoważy swoje portfele.

Aplikacja

Hargreaves Lansdown Aplikacja Hargreaves Lansdown do handlu na giełdzie w Wielkiej Brytanii jest jedną z najwyżej ocenianych aplikacji z pełnym zakresem usług dostępnych w sklepach Apple i Google Play. Pozwala z łatwością śledzić swoje inwestycje i handlować. Ma jednak pewne wady. Przede wszystkim aplikacja nie oferuje wielu opcji dostosowywania ani tworzenia wykresów i oferuje tylko dziesięć wskaźników technicznych. Jest to jednak jedna z najbardziej zaufanych i niezawodnych platform na rynku.

Kolejną wadą korzystania z aplikacji jest brak funkcji handlu kopiami. Choć może to brzmieć jak wada, jest to najbardziej wszechstronna aplikacja dostępna w przestrzeni brokerskiej w Wielkiej Brytanii. Hargreaves Lansdown ma ponad 700 000 użytkowników w 2021 roku i twierdzi, że każdego dnia ma ponad ćwierć miliona aktywnych klientów. W 2022 roku AJ Bell planuje wydać podobną aplikację o nazwie Dodl, która pozwoli użytkownikom kupować akcje bez prowizji. Chociaż handel bez prowizji jest dużym punktem sprzedaży aplikacji inwestycyjnych, nie jest to jedyna korzyść, której szukają użytkownicy.

Aplikacja

IG IG to broker z siedzibą w Wielkiej Brytanii , który od 1974 roku obsługuje setki tysięcy inwestorów. Oferuje stronę internetową na komputery stacjonarne i aplikację mobilną, które oferują szeroką gamę aktywów i ponad 10 000 akcji na dziesiątkach rynków. IG jest popularną opcją wśród inwestorów i zapewnia logiczny interfejs z minimalną krzywą uczenia się. Korzystając z paska wyszukiwania i logując się, wystarczy wpisać, a aplikacja wyświetli czytelny raport o opłatach.

IG jest regulowany przez różne organy regulacyjne, w tym brytyjską FCA, a także Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC). Przechowuje środki klientów na oddzielnych rachunkach bankowych, a wszyscy użytkownicy muszą zweryfikować swoją tożsamość. Chociaż inwestowanie online jest bardziej ryzykowne niż offline, jest również znacznie bezpieczniejsze niż inwestowanie z brokerem. Aby dowiedzieć się, jak handlować na brytyjskiej giełdzie za pomocą IG, sprawdź ich stronę internetową i aplikację.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software