W jakie rodzaje inwestycji powinieneś zainwestować?

W jakie rodzaje inwestycji powinieneś zainwestować?

Istnieje wiele różnych rodzajów inwestycji, w które możesz zainwestować, ale jest kilka kluczowych punktów, o których powinieneś pamiętać przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Oto kilka z nich: akcje, obligacje, fundusze indeksowe, plany reinwestycji dywidend i inne opcje inwestycyjne. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz mógł podejmować świadome decyzje dotyczące swoich inwestycji. Istnieje również wiele korzyści z inwestowania w tego typu opcje.

Akcje

Najlepsze akcje do inwestowania w tej chwili różnią się od tych, które były popularne zaledwie sześć miesięcy temu. Gospodarka doświadczyła znacznego wzrostu i jest gotowa do dalszego rozwoju, ale na inwestorów z Wall Street czeka nowy zestaw wyzwań. Po pierwsze, konsekwencje tego bodźca zaczynają ciążyć na giełdzie. Wypłaty rządowe spowodowały, że inflacja wzrosła bardziej niż Rezerwa Federalna jest w stanie tolerować. Ale dobrą wiadomością jest to, że najlepsze akcje do inwestowania teraz są również bardziej stabilne.

Inwestowanie to bardzo osobiste doświadczenie i nie wszystkie akcje są odpowiednie dla każdego. Jeśli nie masz pewności co do swojego temperamentu inwestycyjnego, zacznij od defensywnego portfela akcji, który możesz rozbudowywać w miarę rozwijania swoich umiejętności. Kiedy zdobędziesz solidną bazę doświadczenia, będziesz wygodniej eksperymentować z inwestycjami o wyższym ryzyku w przyszłości. Rynki finansowe mogą być mylące, ale przewodnik dla początkujących może sprawić, że inwestowanie będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Obligacje

Zanim zainwestujesz w obligacje, powinieneś poznać tajniki rynku obligacji. Jeśli nie znasz obligacji, czytanie artykułów, książek i odwiedzanie lokalnej biblioteki pomoże ci zrozumieć tajniki inwestowania w obligacje. Ponadto powinieneś śledzić komentarz o stałym dochodzie i zaznajomić się z matematyką obligacji. I na koniec powinieneś przeczytać oświadczenie o ofercie obligacji, które przedstawia ważne cechy obligacji. Następnie możesz podjąć świadomą decyzję, jeśli chodzi o inwestowanie w obligacje.

Ryzyko i zysk to dwa ważne czynniki dla każdej inwestycji. Obligacje nie są wyjątkiem. Nawet jeśli obligacja oferuje wysoką rentowność, może również wiązać się ze znacznym ryzykiem. Może to prowadzić do strat dla inwestora. Tak więc, jeśli rentowność wygląda dobrze, ale ryzyko jest wysokie, możesz ponownie rozważyć. Obligacje o wyższej rentowności będą dla Ciebie lepszą inwestycją niż te o niskiej rentowności. Z drugiej strony, wyższy zysk jest oznaką wyższego ryzyka, więc nie powinieneś skupiać się na minionym okresie, jeśli nie masz pewności co do przyszłości.

Fundusze indeksowe

Jeśli chcesz, aby Twoje pieniądze rosły, dobrym rozwiązaniem jest inwestowanie w fundusze indeksowe. Fundusze te śledzą wiele różnych firm, a ich ceny będą się zmieniać w zależności od indeksu, który śledzi fundusz. Ta dywersyfikacja obniży ogólne ryzyko Twojej inwestycji. Chociaż fundusze te generalnie nie nadają się do inwestycji krótkoterminowych, mogą być dobrym wyborem dla inwestorów długoterminowych, którzy są gotowi podjąć trochę ryzyka.

Wybierając odpowiedni fundusz indeksowy, w który chcesz zainwestować, ważne jest, aby zrozumieć swoją sytuację osobistą, cele, tolerancję ryzyka i budżet. Ponadto powinieneś zastanowić się, ile możesz sobie pozwolić na inwestycję każdego miesiąca i czy masz natychmiastowy dostęp do swoich pieniędzy. Ważne jest również, aby wiedzieć, do czego będziesz używać funduszy indeksowych w dłuższej perspektywie. Jeśli inwestujesz na emeryturę, fundusze indeksowe mogą być idealnym rozwiązaniem. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź URL https://the-teslerapp.com/

Plany reinwestycji dywidendy

Być może zastanawiasz się, czym dokładnie jest plan reinwestycji dywidendy. Plany reinwestycji dywidendy to opcje inwestycji kapitałowych, które umożliwiają inwestowanie w akcje spółki bazowej. W przeciwieństwie do tradycyjnych akcji, dywidendy nie otrzymasz w gotówce. Zamiast tego otrzymasz płatności jako udziały w kapitale bazowym. Możesz nawet zachować zarobki w planie dla celów podatkowych. Dywidendy z takich inwestycji są reinwestowane, dzięki czemu z czasem możesz zarobić więcej pieniędzy.

Główną korzyścią z reinwestycji dywidendy jest siła kapitalizacji. Jest to ten sam mechanizm, który sprawia, że ​​procent składany jest tak potężny. Gdy otrzymujesz dywidendy, Twoja początkowa inwestycja rośnie. Każda kolejna wypłata dywidendy będzie wyższa niż ta, którą otrzymujesz teraz, a kapitalizacja może szybko się sumować. Nigdy nie odczujesz spadku ilości pieniędzy, które zarabiasz poprzez reinwestycję. Nie oznacza to jednak, że nie możesz inwestować w akcje, które nie przynoszą dywidendy.

Aktywne inwestowanie a pasywne inwestowanie

Istnieje wiele korzyści zarówno z pasywnego, jak i aktywnego inwestowania, ale kluczową różnicą jest wymagany poziom wysiłku. Podczas gdy pasywne inwestowanie może być stresujące, wadą jest to, że będziesz musiał stale monitorować swoje inwestycje. Na przykład, jeśli kupisz 60% akcji i 40% obligacji, będziesz musiał regularnie równoważyć swój portfel. Aktywne inwestowanie nie jest odpowiednie dla każdego, więc upewnij się, że rozumiesz swoje cele inwestycyjne.

Główna różnica między inwestowaniem pasywnym a aktywnym polega na tym, że pierwsze polega na częstym monitorowaniu i zmianie strategii w oparciu o warunki rynkowe, podczas gdy drugie nie wymaga dużego wysiłku. Vanguard, największy na świecie zarządzający funduszami inwestycyjnymi, opiera się na aktywnym zarządzaniu i zaoszczędził swoim klientom dużo pieniędzy, nie reagując na codzienne wahania rynku. Z drugiej strony wiertarka Milwaukee lub wiertarka Craftsman jest bardziej ryzykowna niż pasywna. Ale jeśli jesteś zainteresowany obydwoma, różnica między pasywnym a aktywnym inwestowaniem może być bardzo znacząca.

Wybór właściwej inwestycji dla swojego horyzontu czasowego

Aby wybrać właściwą inwestycję dla swojego horyzontu czasowego, musisz zrozumieć, jak długo planujesz przechowywać pieniądze. Chociaż inwestowanie może być ekscytującą okazją do uzyskania wysokiego zwrotu za niewielką kwotę, inwestorzy długoterminowi powinni przedkładać stabilność i płynność nad zmienność i ryzyko. Podobnie inwestorzy o celach średnioterminowych powinni skupić się na inwestowaniu w papiery wartościowe o krótkoterminowym zwrocie. Aby nadążyć za ciągle zmieniającym się horyzontem czasowym, często ważne jest zrównoważenie portfela.

Twój horyzont czasowy jest skorelowany z Twoją tolerancją na ryzyko. Inwestorzy długoterminowi są zazwyczaj bardziej agresywni niż inwestorzy krótkoterminowi, a dłuższy horyzont czasowy pozwala im na czerpanie korzyści z zysków rynkowych i odrabianie strat. Inwestorzy krótkoterminowi są bardziej konserwatywni, szukają stabilności i unikają ryzyka pogorszenia koniunktury na rynku. Im dłuższy horyzont czasowy, tym wyższa tolerancja na ryzyko. Inwestorzy krótkoterminowi muszą jednak zrównoważyć ryzyko ze zwrotem i horyzontem czasowym.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software