Jak zarabiać na giełdzie

Jak zarabiać na giełdzie

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zarabiać na giełdzie, czytaj dalej. W tym artykule znajdziesz przegląd różnych opcji i strategii, których możesz użyć. Możesz także dowiedzieć się, jak inwestować w firmy o ugruntowanej pozycji, IPO, dywidendy i inwestycje długoterminowe. To wszystko sprawdzone sposoby na zarabianie na giełdzie. Poniżej wymieniono kilka najczęstszych metod, które inwestorzy uważają za bitcoinup-pro.

Inwestowanie w firmy o ugruntowanej

pozycji Inwestowanie na giełdzie to świetny sposób na stworzenie gniazda na emeryturę. Istnieją dwa główne rodzaje IRA: tradycyjne i Roth. Istnieją również wyspecjalizowane IRA dla osób samozatrudnionych i właścicieli małych firm. Chociaż IRA są bardzo korzystne podatkowo, utrudniają również wypłatę środków, dopóki nie będziesz starszy. Większość internetowych maklerów giełdowych wyeliminowała potrzebę prowizji handlowych.

Inwestowanie w dywidendy

Jeśli zastanawiałeś się, jak zarabiać na giełdzie, inwestowanie w dywidendy to świetny sposób na zwiększenie zysków. Dywidendy zwykle zwiększają wartość akcji o kilka punktów procentowych każdego roku. W rzeczywistości, historycznie, całkowity roczny zwrot z S&P 500 był średnio o około dwa punkty procentowe wyższy niż zmiana wartości indeksu. Innymi słowy, zainwestowanie pięciu tysięcy dolarów rocznie w akcje dywidendowe może przynieść ci prawie 16 000 dolarów rocznie – lub nawet 24 000, jeśli jesteś 8% bardziej cierpliwy.

Aby zarobić więcej dywidend z giełdy, musisz znaleźć dobrą firmę, która może podnieść swoje dywidendy. Inwestorzy stosujący dywidendy mogą to zrobić, kupując akcje, których wartość ma w ciągu najbliższych pięciu lat rosnąć. Wraz ze wzrostem sprzedaży i zysków firmy rosnąć będą również dochody z dywidend. Akcje dywidendowe nie są dla osób o słabym sercu i powinieneś dokładnie zbadać akcje, które zamierzasz kupić.

Inwestowanie w IPO

Inwestowanie w IPO to najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy na giełdzie, ale powinieneś wiedzieć, jak uniknąć spalenia. Te pierwsze oferty publiczne mogą wiązać się ze szczególnym ryzykiem, a przeciętny inwestor może nie mieć szansy na zakup przyzwoitej oferty publicznej. Niektórzy brokerzy rezerwują przydziały IPO dla swoich najbardziej uprzywilejowanych klientów. Ponadto obowiązuje okres blokady wynoszący od 3 do 24 miesięcy, po którym nie można sprzedać akcji.

Zanim zainwestujesz w IPO, upewnij się, że wykonałeś swoje badania. Jest to szczególnie ważne, jeśli inwestujesz w nową firmę, która ma niewielkie lub żadne osiągnięcia na rynku. Przed inwestycją przeczytaj prospekt, aby dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, akcjach i przyszłych planach firmy. Podczas gdy niektóre duże firmy maklerskie mogą oferować swoim klientom akcje IPO, zwykle obowiązują surowe wymagania. Na przykład TD Ameritrade wymaga od inwestorów posiadania dużej ilości pieniędzy pod zarządzaniem.

Inwestowanie w inwestycje długoterminowe

Inwestowanie w inwestycje długoterminowe może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy na giełdzie bez konieczności spędzania całego dnia na obserwowaniu rynku. Inwestując regularnie, możesz pozwolić swojej inwestycji działać na autopilocie, dając Ci czas na robienie rzeczy, które lubisz. Jednym z najlepszych sposobów na budowanie bogactwa jest inwestowanie w długoterminowe inwestycje i nauka myślenia w perspektywie długoterminowej. Powinieneś zainwestować w kilka różnych rodzajów inwestycji, aby zmniejszyć ryzyko i zachować dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu na giełdzie, możesz zacząć od przeczytania recenzji Bankrate o najlepszych brokerach internetowych dla początkujących. Możesz także skorzystać z robo-doradców, czyli programów, które pomagają nowicjuszom inwestować. Należy jednak pamiętać, że wyniki produktu inwestycyjnego w przeszłości niekoniecznie odzwierciedlają przyszłe wyniki. Na przykład, jeśli chcesz przejść na emeryturę za 5-10 lat, powinieneś zainwestować w fundusze z datą docelową, które zapewnią Ci dodatkowy wzrost poprzez akcje. Dobrym przykładem długoterminowej inwestycji są nieruchomości. Ta inwestycja wymaga dużej ilości pieniędzy, a prowizje od nieruchomości są wysokie, ale zwroty przychodzą na dłuższą metę. Do 2021 roku nieruchomości były dla Amerykanów najważniejszą długoterminową inwestycją.

Inwestowanie w fundusze indeksowe

Inwestowanie w indeksowe to jeden z najbardziej praktycznych sposobów na udział w rynku akcji. Fundusze te ściśle naśladują wyniki indeksów rynkowych, takich jak indeks S&P 500, który mierzy wyniki 500 spółek o dużej kapitalizacji w Stanach Zjednoczonych. Chociaż indeksowe fundusze inwestycyjne mogą czasami osiągać gorsze wyniki niż ich indeks, ich koszty są niskie, a ich strategia inwestycyjna naśladuje że indeksu.

Wybierając fundusz indeksowy, powinieneś poszukać funduszu, który ma udokumentowane wyniki w długim okresie lub przynajmniej w ciągu ostatnich pięciu lub dziesięciu lat. Chociaż niektóre fundusze mogą osiągać lepsze wyniki niż inne, musisz o tym pamiętać, ponieważ niektórzy zarządzający funduszami mogą być snoozers. Czytaj artykuły prasowe lub raporty roczne funduszu, aby mieć dobry obraz jego przyszłych wyników. Porozmawiaj także z obecnymi inwestorami.

Inwestowanie w akcje

Inwestowanie w akcje w celu zarabiania na giełdzie wymaga dyscypliny i długoterminowego zaangażowania. Zwroty z kapitału różnią się znacznie w zależności od kilku czynników, w tym zysków, dywidend, mnożników rynkowych i rozwoju firmy. Chociaż krótkoterminowa zmienność jest wysoka, inwestorzy, którzy są w stanie wytrzymać tę zmienność, prawdopodobnie będą mieli większe zwroty. W tym artykule przedstawimy korzyści z inwestowania w akcje.

Jednym ze sposobów na zwiększenie zwrotu z inwestycji jest kupowanie akcji wielkich firm po niskiej cenie i trzymanie ich. Do inwestowania możesz używać aplikacji do mikroinwestowania, robo-doradców, funduszy giełdowych i funduszy inwestycyjnych indeksu giełdowego. Możesz inwestować w ułamkowe udziały w akcjach, konta 401(k) lub fundusze indeksowe, aby mieć pewność, że Twoje pieniądze są dobrze zdywersyfikowane.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software