Co powinieneś wiedzieć o przełamaniach cen i wskaźnikach RSI

Co powinieneś wiedzieć o przełamaniach cen i wskaźnikach RSI

Dostępnych jest kilka różnych rodzajów strategii handlowych. Inwestorzy jednodniowi koncentrują się na zmienności cen i mniej przejmują się ogólną jakością akcji firmy. Z drugiej strony traderzy swingowi spędzają dużo więcej czasu na rynku i mogą rozważać ogólną trajektorię rozwoju firmy. Niezależnie od tego, jaki rodzaj strategii handlowej wybierzesz, powinieneś zrozumieć korzyści płynące z inwestowania w długim okresie. Aby rozpocząć, poznaj wskaźniki RSI i kanału cenowego oraz wzór wybicia ceny.

Przełamania cen Traderzy

, którzy chcą generować duże zyski poprzez handel wahadłowy, powinni rozważyć przełamania cen. Wybicia cenowe to świetna strategia, gdy jesteś w stanie dostrzec wzór cenowy, który prawdopodobnie doprowadzi do silnego ruchu w jednym kierunku. Należy jednak zauważyć, że ta strategia nie jest pozbawiona ryzyka. Aby zmaksymalizować zwroty z wybić, musisz użyć solidnego planu handlowego. Plan ten powinien zawierać każdą podjętą decyzję, w tym, jakie akcje kupić i sprzedać, jaką masz tolerancję na ryzyko oraz plany wejścia i wyjścia. Handlowcy powinni przestrzegać tego planu religijnie i używać narzędzi skanujących, aby zidentyfikować potencjalne wybicia. Handlowcy powinni również zacząć od małych i ćwiczyć swoje umiejętności handlowe za pomocą handlu papierami.

Korzystając z tej strategii, szukasz akcji, które wyszły z konsolidacji. Szukaj dużej ilości i wysokich ocen względnej siły. Temu rodzajowi strategii handlowej często towarzyszą działania boczne. Wybicie oznacza, że ​​akcje przebiły poziom oporu. Co więcej, wybicie może również uniemożliwić dalszy wzrost zapasów. Minusem jest to, że handel wybiciami może być ryzykowny, więc powinieneś trzymać się akcji, które przebiły poziomy oporu i tych o ponadprzeciętnym wolumenie.

Wzór trójkąta Wzór

trójkąta jest powszechnym wskaźnikiem używanym w strategiach handlu wahadłowego. Oferuje doskonały cel zysku i pomaga inwestorom znaleźć potencjalne strefy odwrócenia na rynku. W przypadku trójkąta zstępującego dolna linia trendu i pozioma górna linia trendu tworzą symetryczny trójkąt. Jednak istnieją również pewne zastrzeżenia do tego wzorca. Oto kilka typowych nieporozumień dotyczących tego ważnego wskaźnika. Czytaj dalej , aby dowiedzieć się, dlaczego trójkąt nie jest dobrą inwestycją dla wszystkich traderów.

Przy podejmowaniu decyzji, którego wzoru użyć, należy pamiętać, że istnieją trzy różne typy trójkątów. Te typy mają różne interpretacje dotyczące handlu, ale podstawowa przesłanka jest taka sama: cena się konsoliduje. Formacja ta charakteryzuje się opadającą linią trendu, która działa zarówno jako linia wsparcia, jak i oporu. Jednak przy interpretacji trójkąta podstawową interpretacją jest to, że sprzedający mają mniejszy sukces w pchaniu ceny niżej niż kupujący.

Wskaźnik RSI

Wskaźniki, takie jak RSI lub wskaźnik względnej siły, są przydatnymi narzędziami do identyfikacji stref wykupienia i wyprzedania na wykresach cen akcji. Stan wykupienia lub wyprzedania akcji może wskazywać na odwrócenie trendu. Handlowcy mogą używać RSI do strategii handlu wahadłowego. Inwestorzy powinni jednak pamiętać, że wyższe ustawienia okresów często będą mniej skuteczne w określaniu, które akcje kupić lub sprzedać.

Strategie Swing Trading to świetny sposób na wykorzystanie huśtawek rynkowych i uniknięcie pułapki związanej z trendem. Podczas określania, kiedy zakończyć transakcję, RSI może pomóc Ci zdecydować, czy powinieneś wyjść z transakcji na długiej czy krótkiej pozycji. Na przykład przecięcia RSI powyżej 60 wskazują, że rynek dokonał hossy. I odwrotnie, jeśli RSI osiągnie 40, rynek wykonał jeden ruch w dół.

Kanał cenowy

Najlepsze strategie swing tradingu w kanale cenowym wykorzystują fakt, że cena będzie oscylować w wąskim przedziale lub kanale. Pozwala to traderom swingowym szybko osiągać zyski, sprzedając akcje na poziomach wsparcia i kupując je na poziomach oporu. Jeśli jednak cena nie jest w stanie przekroczyć górnego pasma kanału, trend prawdopodobnie odwróci się lub utrzyma się w tym samym kierunku. Strategie handlu w kanale cenowym nie ograniczają się do tej strategii.

Oprócz włączenia zlecenia stop-loss do swojej strategii handlowej, ważne jest również rozważenie dywersyfikacji pozycji. Handlowcy, którzy chcą uniknąć utraty pieniędzy, powinni składać zlecenia sprzedaży tylko wtedy, gdy cena osiągnie szczyt lub dół kanału. Jeśli cena wyłamie się z kanału, oznacza to, że tworzy się nowa sytuacja rynkowa. Jeśli korzystałeś z tej strategii, możesz ponownie przyjrzeć się zasadom handlu swingiem w kanale cenowym lub ponownie wykreślić swoje linie.

Zlecenia stop-loss

Istnieje kilka powodów, dla których warto uwzględnić zlecenia stop-loss w swoich strategiach handlu swingowego. Mogą założyć lub złamać twoje konto handlowe. Używając ich w każdej transakcji, możesz określić wielkość ryzyka, które chcesz podjąć, a także wielkość pozycji do otwarcia. Handlowcy mogą obliczyć ryzyko pojedynczej transakcji lub dolara zysku na podstawie tego, ile wynosi ich stop-loss.

Pierwszym powodem, dla którego warto korzystać ze zleceń stop-loss, jest upewnienie się, że transakcje odbywają się we właściwym czasie. Jeśli handlujesz na jednej sesji, będziesz szukał niewielkich wahań cen. Rynek w trendzie jest bardziej skłonny do notowania akcji w górę niż w dół. Podobnie trend spadkowy nie przyniesie nowych szczytów i na odwrót. Kiedy tak się stanie, powinieneś wyjść z handlu.

EMA

Używanie EMA w strategiach swing tradingu może znacznie zwiększyć Twoje szanse na zysk z Twoich transakcji. Wskaźniki te mogą pomóc w identyfikacji wzorców na rynku, zanim zaczną się formować. Te wzory obejmują pochłaniające świece, głowę i ramiona oraz spadające gwiazdy. Każdy z tych wzorów zaczyna się na poziomie zniesienia Fibonacciego i wszystkie mają podobne cechy. Korzystanie z tych wskaźników może pomóc we właściwym wyjściu z rynku we właściwym czasie w celu uzyskania maksymalnych zysków.

Prosta średnia ruchoma zapewnia poziomy wsparcia i oporu i często zapewnia byczy lub niedźwiedzi wzór przecięcia, który sygnalizuje punkt wejścia lub wyjścia. Z drugiej strony wykładnicza średnia krocząca podkreśla ostatnie punkty danych i oferuje wyraźny sygnał trendu. Dodatkowo EMA może pomóc w określeniu czasu wejścia i wyjścia. Stosowanie EMA w strategiach swing tradingu jest często polecane przez wielu profesjonalnych traderów. Wskaźniki te są przydatne do określania sygnałów trendu i mierzenia czasu transakcji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software