Słuchanie soundbara B&O za 8 000 dolarów sprawiło, że pomyślałem o Matce Ziemi

Słuchanie soundbara B&O za 8 000 dolarów sprawiło, że pomyślałem o Matce Ziemi

Bogdan Petrovan / Android AuthoritySustainability to główny temat tegorocznych targów IFA, ale każda firma ma inne pojęcie o znaczeniu tego terminu. Dla Bang & Olufsen jest to możliwość używania (bardzo drogiego) nowego soundbara przez dosłownie dziesięciolecia, dzięki celowemu skupieniu się na możliwości rozbudowy i serwisowania. Och, a dźwięk jest nie jest zły albo, upewniając się, że nie będziesz odczuwać potrzeby modernizacji w najbliższym czasie. Zróbmy to z drogi: B&O Beosound Theater kosztuje tyle, co przyzwoity używany samochód. Wzrasta do 7990 USD, co sprawia, że ​​jest poza zasięgiem wszystkich, z wyjątkiem najwyższych warstw rynku. Jak więc B&O uzasadnia tę cenę wywoławczą?
Przeczytaj także: Nagrody Best of IFA 2022: Wszystkie najlepsze produkty


Specyfikacje i funkcje Bang & Olufsen Beosound Theater

12 głośników; 12 wzmacniaczy mocy Pasmo przenoszenia: 28Hz-23kHz; Maksymalne ciśnienie akustyczne: 112 dB SPL; Możliwości basów: 94 dB SPL 7.1.4 Dekodowanie Dolby Atmos, Dolby Digital TrueHD , Dolby Digital plus 7.1 (w tym DD5.1) , Dolby MAT Advanced Bass management system. Konfigurowalny korektor dźwięku Pobór mocy: 120 W Bluetooth 5.1, dwuzakresowy WLAN 2,4 / 5 GHz 802.11 b/g/a/n/ac 3 x wejście HDMI z wejściem CEC; 1 x HDMI eARC z funkcją passthrough 4K 120FPS / 8K 60FPS / 40Gbit Ethernet z 4 portami 1Gbit; 1 x suwak jack 3,5 mm do wyciszania mikrofonu Obsługa Beolink, Chromecast, Spotify Connect Airplay


Po pierwsze, jakość dźwięku. Dostaliśmy prezentację Teatru w eleganckiej przestrzeni do prezentacji, którą B&O zorganizowała w centrum Berlina. Pierwsza część dema składała się z soundbara grającego muzykę w pięciu gatunkach, od klasycznego utworu po zorientowany na wokal cover I Was Made For Loving You Marii Meny, a kończąc na jeżącym włosy na głowie wykonaniu Rammstein’s Adieu. Nawet po krótkim czasie przeznaczonym na tę część dema byliśmy pod wrażeniem zbalansowania soundbara, wyraźnego oddzielenia instrumentów i wyraźnego wokalu. To było naprawdę wysokiej klasy doświadczenie odsłuchowe. Następnie przedstawiciel B&O puścił nam klip z Bohemian Rhapsody (film z 2018 roku z udziałem Ramiego Malka), aby podkreślić, w jaki sposób Teatr odtwarza głosy. Celem B&O było zajęcie się rosnącym problemem niezrównoważonego i nierównego odtwarzania głosu, który może się zdarzyć podczas miksowania i dopasowywania treści, usług przesyłania strumieniowego i sprzętu, co zmusza wielu użytkowników do polegania na napisach.bang olufsen beosound teatr soundbar 18Bogdan Petrovan / Android Authority W końcowej części prezentacji B&O podłączył Teatr do dwóch dodatkowych głośników ustawionych za nami. Celem było zademonstrowanie modułowości systemu i sposobu współdziałania listwy dźwiękowej z innymi głośnikami, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku przestrzennego. Aby to pokazać, B&O wykorzystało otwierającą scenę pościgu samochodowego z Jamesa Bonda: No Time To Die, która jest ciężka od pisku opon, wystrzałów i odpowiednio porywającej muzyki. Najbardziej interesująca była część, w której Bond i jego partnerka siedzą w kuloodpornym Aston Martinie, podczas gdy złoczyńcy zasypują go kulami. Wyraźnie słyszeliśmy pociski uderzające w samochód z różnych kierunków w zależności od sceny, co naprawdę poprawiło wrażenia wizualne.
Przeczytaj także: Każdy jest zwycięzcą w wyścigu IFA o największy telewizor. Teatr Beosound brzmi imponująco, ale technologia i długofalowe myślenie stojące za urządzeniem jest prawdopodobnie najciekawszą częścią tego urządzenia. Po pierwsze, ten produkt jest kompatybilny z głośnikami sprzed dziesięcioleci, co oznacza, że ​​właściciele mogą podłączyć go do istniejących konfiguracji przy minimalnym wysiłku. Wybiega również w przyszłość: producent twierdzi, że produkt będzie można aktualizować przez co najmniej dekadę, zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania. Soundbar faktycznie działa pod kontrolą systemu Linux, a B&O twierdzi, że zapewni aktualizacje oprogramowania i ulepszenia łączności przez cały okres użytkowania produktu. Aby dostosować się do przyszłych aktualizacji, 50% mocy obliczeniowej systemu nie jest obecnie wykorzystywane.bang olufsen beosound teatr soundbar 13Bogdan Petrovan / Android Authority Oczywiście soundbary powinny być używane razem z telewizorami. Kino ma konstrukcję modułową, która może zmieścić się na niemal każdym ekranie o przekątnej od 55 cali do 75 cali. Soundbar można postawić na ziemi, zamontować na ścianie lub połączyć z telewizorem i umieścić na zmotoryzowanej podstawie, która obraca się, aby dostosować się do użytkownika. Użytkownicy mogą samodzielnie zmieniać telewizory lub metody montażu, korzystając z powszechnie dostępnych narzędzi, ponieważ system został zaprojektowany z myślą o możliwości rozbudowy i modułowości. Konstrukcja jest elegancka, a jednocześnie niepozorna. Wersja z wyższej półki (widoczna na zdjęciach w tym artykule) zawiera drewnianą kratę z połowy wieku, inspirowaną żaglówkami.

Soundbar za 8000 USD: gorący czy nie?

69 głosów Podsumowując, wysoka cena Teatru Beosound sprawia, że ​​jest on niedostępny dla większości ludzi, w tym autora tego postu. nie będę zawsze być w stanie uzasadnić wydanie 8000 dolarów na bardzo wymyślny głośnik. Ale mogę przyznać, że część tych pieniędzy zostałaby przeznaczona na szczytny cel: uczynienie elektroniki użytkowej trochę mniej jednorazową i trochę bardziej zrównoważoną.
Przeczytaj także: Ta firma elektryzująca motocykle z lat 80. to moja osobista atrakcja IFA. Jeśli możesz kupić jeden produkt „na całe życie”, zamiast „ulepszać” co kilka lat, oszczędzasz przyszłości — trochę gotówki i oszczędzasz przyszłości — Ziemię mnóstwo zanieczyszczeń . To dobry sposób myślenia, gdy kupujesz urządzenia, nawet jeśli nie kosztują one małej fortuny. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android