Jak rozpocząć handel akcjami w Wielkiej Brytanii

Jak rozpocząć handel akcjami w Wielkiej Brytanii

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia, gdy zaczynasz handel akcjami, jest wybranie jednego aktywa, na którym chcesz się skoncentrować. Po wybraniu jednego zasobu powinieneś trzymać się go tak długo, jak to możliwe. Im bardziej skupisz się na jednym zasobie, tym większy sukces osiągniesz. Oto kilka wskazówek na dobry początek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Następnie wykonaj czynności opisane w poniższym artykule. Po opanowaniu podstaw możesz przejść do bardziej zaawansowanych tematów, takich jak wybór platformy transakcyjnej lub rynku do inwestowania. Aby uzyskać więcej informacji , kliknij tutaj.

Wybór brokera

Proces wyboru brokera do rozpoczęcia obrotu akcjami w Wielkiej Brytanii rozpoczyna się od rozważenia Twoich celów finansowych. Czy zamierzasz oszczędzać na emeryturę? A może szukasz efektywnego podatkowo sposobu na budowanie bogactwa? Musisz wziąć pod uwagę rodzaj opcji inwestycyjnych, które chcesz i pobierane opłaty. Niezależnie od celu, wybór brokera regulowanego przez Financial Conduct Authority (FCA) jest doskonałym wyborem.

Powinieneś również rozważyć rodzaj konta. Większość brokerów oferuje zarówno rachunki wspólne, jak i indywidualne. Konta wspólne są preferowane przez inwestorów giełdowych. Konto indywidualne jest znane jako konto inwestora detalicznego. Konto osoby fizycznej może być wolne od podatku lub może być kombinacją tych dwóch. Powinieneś wybrać rodzaj konta, który odpowiada Twoim osobistym preferencjom. Możesz również zdecydować się na konto demo, aby zapoznać się z platformą handlową w Wielkiej Brytanii.

Wybór platformy handlowej

Rozpoczęcie handlu akcjami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki postępowi technologicznemu. Jednak przy setkach platform do wyboru znalezienie najlepszej może być trudne. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć platformę handlową, która zapewni Ci największą elastyczność, umożliwiając zarządzanie transakcjami w dowolnym miejscu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najlepszych platformach do handlu akcjami w Wielkiej Brytanii.

Zanim wybierzesz platformę handlową, upewnij się, że wiesz, jakich dokumentów potrzebujesz, aby otworzyć konto. Niektóre platformy transakcyjne pobierają opłatę za każdą transakcję i mają różne wymagania dotyczące dokumentów do otwarcia konta. Upewnij się, że przeczytałeś drobny druk przed zapisaniem się na cokolwiek. Niektóre platformy handlowe również pobierają prowizję, co jest kolejnym powodem, dla którego powinieneś rozejrzeć się przed podjęciem decyzji o platformie. Pamiętaj też, że platforma handlowa oferująca bezpłatne wersje próbne jest prawdopodobnie najlepszą opcją.

Wybór rynku

W Wielkiej Brytanii istnieje wiele różnych rodzajów rynków akcji, a wybór odpowiedniego, aby rozpocząć karierę handlową, ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. FTSE 100 jest najpopularniejszym i stanowi punkt odniesienia dla całego rynku. Inną opcją jest FTSE All-Share, który śledzi wszystkie akcje na głównym rynku LSE. Indeksy rynkowe to zgrupowanie firm, które reprezentują określony segment rynku i są pogrupowane według wielkości i wartości. Wskaźniki te są użytecznym sposobem oceny losów poszczególnych segmentów rynku.

Inwestowanie w akcje

Możesz chcieć zainwestować w akcje, aby uzyskać wyższe zyski. Ale ten rodzaj inwestycji może być również ryzykowny, ponieważ im wyższe ryzyko, tym wyższe korzyści. Zawsze powinieneś być tego świadomy przed inwestowaniem w akcje. Podejmowanie tego typu inwestycji wymaga starannego planowania, dlatego warto dokładnie zbadać firmę. Ponadto możesz zacząć od drobnych, kupując akcje od firm, których biznes znasz. W miarę zdobywania doświadczenia możesz wtedy dokonywać większych inwestycji.

Dobra inwestycja długoterminowa, akcje mają zwykle lepsze wyniki niż inne aktywa. Jednak zanim zainwestujesz w akcje, powinieneś zasięgnąć niezależnej porady finansowej. Ponieważ na ASX notowane są trzy rodzaje akcji, ważne jest, aby zrozumieć różnice i ich wpływ na decyzje inwestycyjne. Dowiedz się o rodzajach akcji i odpowiednio zainwestuj swoje pieniądze. Inwestowanie w akcje to świetny sposób na dywersyfikację portfela i osiągnięcie celów finansowych.

Opodatkowanie obrotu akcjami

Nie ma szczególnych ustawowych zasad dotyczących opodatkowania obrotu akcjami w Wielkiej Brytanii. Jest jednak kilka konkretnych kwestii, o których powinieneś wiedzieć. Należy również zdawać sobie sprawę z systemu podatku od zysków kapitałowych. Jeśli jesteś osobą samozatrudnioną, będziesz zobowiązany do uiszczenia tego podatku. Od tej reguły są jednak pewne wyjątki. Poniżej znajduje się krótki przewodnik po opodatkowaniu obrotu akcjami w Wielkiej Brytanii.

VAT to podatek, który musisz zapłacić kupując udziały w brytyjskiej spółce. Standardowa stawka VAT wynosi 20%, ale istnieją stawki obniżone 5% lub 0%. Kupując akcje poza rynkiem, musisz zapłacić Stamp Duty. Jeśli chcesz uniknąć płacenia podatku VAT, zawsze powinieneś kupować akcje od zarejestrowanej spółki. Proces zakupu akcji na giełdzie jest prosty, a do zakupu możesz użyć systemu CREST.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Trading Software