Dziwny plan Apple: ujawniono tajny prototyp iPhone'a

Dziwny plan Apple: ujawniono tajny prototyp iPhone'a

Nawet my musimy się dziwić: więc tak początkowo miał wyglądać pierwszy iPhone? Prototyp iPhone'a zaprezentowany przez wynalazcę iPoda, Tony'ego Fadella, wprawia nas w zachwyt, ponieważ telefon komórkowy pierwotnie wyglądał zupełnie inaczej.

Dziś każde dziecko wie, jak wygląda iPhone, czy w ogóle smartfon – duży ekran, który obsługuje się palcami za pomocą dotyku. Ale pierwotny plan Apple'a był zupełnie inny. Apple pierwotnie planował iPhone'a opartego na odnoszącym sukcesy iPodzie, ale pomysł ekranu dotykowego dojrzał dopiero później. Wynalazca iPoda, Tony Fadell, mówi o tym w tym roku, a także ujawnia tajny prototyp iPhone'a z tamtych czasów (źródło: TechCrunch).

Źródło obrazu: Tony Fadell

iPhone Podstawa iPoda: To wcale nie żart, Apple mówił poważnie

Zdjęcie przedstawia iPhone'a, który jest podobny do iPoda. Dobrze znane „Click Wheel” służy jako centralny element sterujący, ale prototyp wciąż kryje w sobie niespodziankę. Dzięki obrotowemu przegubowi użytkownicy mogli szybko zmienić spód tych iPodów i docelowo używać ich jako telefonu. Po znanym nam dzisiaj ekranie dotykowym nie ma śladu. Ale ten prototyp miał już wbudowany aparat, a kolory były również podobne do pierwszego iPhone'a, który faktycznie został wprowadzony później.

A tak ostatecznie wyglądał pierwszy iPhone:

Steve Jobs prezentuje pierwszego iPhone'a w 2007 roku

Steve Jobs prezentuje pierwszego iPhone'a w 2007 roku

Interesujące: Szalony prototyp iPhone'a nie został wyprodukowany przez samego Apple, ale przez zewnętrznego producenta, któremu zlecono pracę w początkowej fazie rozwoju „iPod Phone”. Tak długo przed 2007 rokiem. Szczególnie współzałożyciel i późniejszy dyrektor generalny Apple, Steve Jobs, był początkowo wielkim zwolennikiem idei telefonu komórkowego Apple opartego na iPodziedla niego „Click Wheel” stał się elementem definiującym markę.

Fadell opisuje to w ten sposób: „Jobs miał bardzo jasne poglądy na pewne sprawy, dopóki nie przestały być jasne” – mówi. „Albo stało się bardzo jasne, że nie zadziałają. Naciskał na nas mocno, abyśmy mogli uruchomić iPod Plus Phone. Od tygodni pracowaliśmy nad ustaleniem, jak działa wprowadzanie za pomocą kółka do klikania. Nie mogliśmy tego zrobić, a kiedy cały zespół był przekonany, że nie możemy tego zrobić, powiedział: „Próbuj dalej!”. W pewnym momencie wszyscy powiedzieliśmy: „Nie, to nie zadziała”.

Więcej sekretów przeczytasz w książce

Ostatecznie tak się nie stało i cały projekt został przechylony na korzyść iPhone'a, którego znamy dzisiaj. Tony Fadell opowiada te i więcej historii w swojej książce „Buduj” (zobacz na Amazonie). Na przykład historia Steve’a Jobsa, który kiedyś stanowczo sprzeciwiał się dostosowaniu iPoda do komputerów z systemem Windows. Jak już wiemy, Apple zdecydowało się na to dopiero później i początkowo skorzystało z rozwiązania awaryjnego. iPod stał się naprawdę kompatybilny i wygodny z iTunes dla Windows dopiero dwa lata po wprowadzeniu produktu na rynek.

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech