Android 15 pozwoli Ci dodawać widżety do ekranu blokady, ale tylko na tabletach

Android 15 pozwoli Ci dodawać widżety do ekranu blokady, ale tylko na tabletach

Mishaal Rahman / Android AuthorityTL;DR Możemy teraz zgłosić, że widżety ekranu blokady powracają, ale będą dostępne tylko na tabletach z systemem Android 15. Na początku tego roku przekazaliśmy wiadomość, że Google pracuje nad przywróceniem dawno utraconej blokady Androida funkcja widżetu ekranowego. Nie było wówczas jasne, czy funkcja ta była przeznaczona dla wszystkich urządzeń, czy tylko tabletów. Jednym z najlepszych sposobów dostosowania telefonu lub tabletu z Androidem jest dodanie widżetu do ekranu głównego. Widżety na Androida istnieją już od bardzo dawna, ale w większości wersji systemu operacyjnego można je umieścić tylko na ekranie głównym. Android umożliwiał dodawanie widżetów do ekranu blokady, ale minęło prawie dziesięć lat, odkąd system operacyjny pozwolił na to. Nadchodząca aktualizacja Androida 15 umożliwi jednak dodawanie widżetów do ekranu blokady, ale jest w tym istotny haczyk. Na początku tego roku ujawniłem, że Google pracuje nad przywróceniem obsługi widżetów ekranu blokady w Androidzie 15. Stwierdziłem to na podstawie o istnieniu nowej „przestrzeni wspólnej” — obszaru, do którego można uzyskać dostęp, przesuwając palcem do wewnątrz od prawej strony ekranu blokady. W tej wspólnej przestrzeni mogę dodawać widżety z wybranych aplikacji, które nadal korzystają ze starego interfejsu API stworzonego dla starszej funkcji widżetu ekranu blokady systemu Android. To, a także fakt, że przestrzeń wspólna była dostępna z poziomu ekranu blokady, utwierdziło mnie w przekonaniu, że ta praca rzeczywiście dotyczy odnowionej funkcji widżetu na ekranie blokady. Jednak pod koniec poprzedniego artykułu przestrzegłem, że Google może ograniczyć blokadę widżety ekranowe na tablety, takie jak Pixel Tablet. Dzieje się tak dlatego, że istniał kod łączący obsługę nowego widżetu ekranu blokady z trybem koncentratora Androida, czyli zestawem ustawień specyficznych dla tabletów, które można zadokować. Dzięki dzisiejszej wersji Androida 15 beta 1 mogę potwierdzić, że funkcja widżetu blokady ekranu Androida 15 jest przeznaczona dla tabletów. Przeglądając pierwszą wersję beta Androida 15 odkryłem ciągi znaków dotyczące nowych przełączników, które pojawią się w sekcji Ustawienia > Tryb koncentratora na urządzeniach takich jak Tablet Pixel. Jeden przełącznik pozwoli użytkownikowi „pokazywać widżety na ekranie blokady” nawet „bez odblokowywania tabletu”. Tymczasem inny przełącznik daje użytkownikowi opcję „zezwolenia na dowolny widżet na ekranie blokady”. To drugie jest o tyle ciekawe, że wcześniej wspomniana przestrzeń wspólna umożliwiała dodawanie widżetów jedynie z włączoną starą kategorią KEYGUARD. Przy odrobinie majsterkowania udało mi się wyświetlić te nowe przełączniki w ustawieniach trybu centrum Androida, jak pokazano poniżej.
Widżet Androida 15 na ekranie blokady, ustawienie 1Widżet Androida 15 na ekranie blokady, ustawienie 2
W skrócie ta funkcja jest nazywana „koncentratorem, który można przeglądać”, co ma wiele sensu, ponieważ tak naprawdę nie umieszcza się widżetów bezpośrednio na ekranie blokady. Zamiast tego przesuwasz palcem, aby otworzyć nową stronę, na której można dodać widżety. Niestety nie mogę poprawnie zaprezentować nowej funkcji widżetu na ekranie blokady, ponieważ nie udało mi się jej w pełni uruchomić. Udało mi się jednak ręcznie uruchomić stronę, na której można dodać widżety ekranu blokady, co pozwoliło mi zobaczyć, jak przełącznik „zezwól na dowolny widżet na ekranie blokady” przełącza dostępność widżetów. Kiedy opcja „Zezwalaj na dowolny widżet na ekranie blokady” była wyłączona, Udało mi się dodać następujące widżety: Bateria Kalendarz Zegar Napęd Fitbit Gmail Google News Zdjęcia Pixel Pogoda Po włączeniu opcji „zezwól na dowolny widżet na ekranie blokady” mogłem dodać te widżety oprócz poprzednich: Chrome Kontakty Cyfrowe Dobre samopoczucie Google TV Google Keep Tłumacz YouTube Music Szkoda, że ​​widżety ekranu blokady w Androidzie 15 będą prawdopodobnie ograniczone do tabletów, jest jednak pocieszenie. Wcześniej informowałem, że Google może wykorzystać widok W skrócie na ekranie blokady do wyświetlania widżetów na smartfonach. Chociaż nie mam żadnych nowych szczegółów na temat tego wysiłku, mam nadzieję, że pojawi się on wkrótce w nadchodzącej wersji beta Androida 15.
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android