Raport: po aktualizacjach oprogramowania w tych telefonach Samsung występuje problem z zieloną linią

Raport: po aktualizacjach oprogramowania w tych telefonach Samsung występuje problem z zieloną linią

Harley Maranan / Android AuthorityTL;DR W niektórych starszych telefonach Samsunga, szczególnie z serii Galaxy S21, na wyświetlaczach pojawia się cienka zielona linia. Dokładna przyczyna nie jest jasna, ale może to być defekt sprzętowy, który może ulec pogorszeniu pod wpływem ciepła wywołanego aktualizacjami oprogramowania. W Internecie pojawia się wiele raportów na temat problemu z wyświetlaniem, który nęka niektóre starsze urządzenia Samsung Galaxy. Nazywany „problemem z zieloną linią” objawia się w postaci cienkiej, pionowej zielonej linii, która zakłóca działanie ekranu i potencjalnie utrudnia działanie telefonu. Wydaje się, że problem ten dotyczy przede wszystkim telefonów z serii Galaxy S21, przy czym najczęściej wymieniane są modele Galaxy S21 Ultra i S21 FE. Wydaje się, że niektórzy użytkownicy napotkali zieloną linię przypadkowo, podczas gdy inni przypisują to aktualizacjom oprogramowania lub intensywnemu użytkowaniu, np. sesje gier. Użytkownik X/Twittera zgłosiło, że zauważyło linię natychmiast po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania na swoim Galaxy S21 FE, podczas gdy inny napotkał go po zainstalowaniu kwietniowej łatki na swoim Galaxy S21 Ultra (numer modelu SMG998B).
Zrzut ekranu 2024 04 17 134619Zrzut ekranu 2024 04 17 134548
Dokładna przyczyna problemu z zieloną linią pozostaje niepewna. Chociaż może to być po prostu usterka oprogramowania, usterki związane z oprogramowaniem należy zazwyczaj naprawić poprzez proste ponowne uruchomienie lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Fakt, że problem nadal występuje u niektórych użytkowników, sugeruje potencjalną wadę sprzętową.

Co powoduje problem z zieloną linią?

Najbardziej prawdopodobną przyczyną problemu z zieloną linią jest wadliwe złącze wyświetlacza lub kabel elastyczny. Te wewnętrzne elementy łączą wyświetlacz z główną płytką drukowaną telefonu, a wszelkie uszkodzenia lub luzy w nich mogą prowadzić do nieprawidłowego działania wyświetlacza. Chociaż łatwo nazwać to zbiegiem okoliczności, że problem ten pojawia się wraz z aktualizacjami oprogramowania lub w ich pobliżu, Szybkie wyszukiwanie na platformach mediów społecznościowych pokazuje, że wielu użytkowników miało podobne problemy ze starszymi modelami Samsunga. Większość tych przypadków była również powiązana z aktualizacjami oprogramowania. Możliwym wyjaśnieniem jest to, że aktualizacje oprogramowania w połączeniu z czynnikami środowiskowymi mogą generować wystarczającą ilość ciepła (szczególnie w telefonach z chipsetami Exynos firmy Samsung), aby spowodować lub przyspieszyć istniejącą wcześniej wadę sprzętową wyświetlacza montaż. Niektórzy twierdzą, że ciepło to może poluzować klej spajający elementy wyświetlacza, co prowadzi do problemu z zieloną linią. Jednak teoria ta nie jest całkowicie przekonująca, ponieważ intensywne czynności, takie jak granie, również generują znaczne ciepło, ale rzadziej są powiązane z problemem. W ciągu ostatniego roku problem zielonej linii dotknął także starsze smartfony AMOLED innych producentów. W odpowiedzi na podobne skargi OnePlus zaczął oferować swoim klientom w Indiach dożywotnią gwarancję na ekrany swoich urządzeń, których dotyczy problem. Samsung jeszcze oficjalnie nie potwierdził tego problemu, ale firma zaoferowała naprawy i wymiany w przypadku podobnych problemów, których doświadczają użytkownicy serii Galaxy S20. w przeszłości. Jeśli napotykasz podobny problem na swoim urządzeniu Galaxy, zalecamy aktywne udokumentowanie problemu za pomocą zdjęć lub filmów i przedstawienie sprawy przedstawicielowi firmy Samsung.
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android