Dezaktywuj swoje konto na Facebooku: w ten sposób robisz sobie przerwę

Dezaktywuj swoje konto na Facebooku: w ten sposób robisz sobie przerwę

Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od sieci społecznościowej lub zrezygnować z niej na dłuższy czas, możesz w każdej chwili dezaktywować swoje konto na Facebooku. Wyjaśnimy Ci tutaj dokładnie, jak to działa, co Facebook właściwie oznacza przez „dezaktywację” i jak możesz odzyskać swój profil.

W ten sposób dezaktywujesz swoje konto na Facebooku

Aby dezaktywować swój profil na Facebooku, musisz manewrować przez zawiłe menu słynnego serwisu społecznościowego. Aby nawigacja przebiegła pomyślnie, podsumowaliśmy tutaj, jak dezaktywować swoje konto na Facebooku na komputerze i w aplikacji.

Uwaga: Jeśli dezaktywacja może powodować problemy, Facebook poinformuje Cię o tym w trakcie procesu – na przykład, jeśli jesteś jedynym administratorem w grupie.

Dezaktywacja nie jest konieczna? Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta na Facebooku:

Spraw, aby Facebook był bezpieczniejszy

Otwiera Aplikacja Facebook na telefonie komórkowym lub na stronie internetowej w nowej karcie w przeglądarce.

Jestem przydatny: Kliknij to Menu hamburgerowe (≡) a potem o tym Ikona zębatki w prawym górnym rogu.
Jestem komputerem: Wybierz swój Zdjęcie profilowe a potem o co chodzi „Ustawienia i prywatność” Na. Kliknij tutaj ponownie „Ustawienia”. Po dotarciu do ustawień wybierz poniżej „Przegląd konta meta” punkt “Informacje osobiste” Na. Tutaj wybierasz “Informacje osobiste” i wtedy „Własność konta i ustawienia” poza. Wybiera „Dezaktywuj lub usuń” i wtedy żądane konto Na. Ustawia wybór „Dezaktywuj konto” i naciska Przycisk „Kontynuuj”.. Facebook pyta Cię teraz o Twoje hasło. Wpisz to, a następnie kliknij “Następny przycisk. Możesz wybrać powód i określić, czy chcesz nadal otrzymywać e-maile z Facebooka i korzystać z Messengera. Na koniec naciśnij Przycisk „Dezaktywuj moje konto”.aby zamknąć swój profil na Facebooku.

Aktywuj ponownie konto na Facebooku

Dezaktywacja profilu na Facebooku nie oznacza usunięcia konta, w każdej chwili możesz je ponownie aktywować. Wystarczy, że ponownie zalogujesz się na Facebooku, podając swoje dane logowania. Konto na Facebooku zostanie wówczas automatycznie ponownie aktywowane. Wystarczy dostęp do adresu e-mail, którego używasz do logowania się na Facebooku.

Jeżeli w międzyczasie zapomniałeś hasła, możesz łatwo poprosić o nie ponownie. Wyjaśniamy, jak to działa w następującym artykule:

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Dezaktywacja lub usuwanie: jaka jest różnica?

Dezaktywacja konta na Facebooku nie oznacza, że ​​na zawsze usuniesz swoje konto i wszystkie dane z Internetu. Z tego powodu Facebook wyraźnie rozróżnia dezaktywację i usunięcie profilu.

Jeśli dezaktywujesz swoje konto na Facebooku, inni użytkownicy Facebooka będą mogli to zrobić nie widzę już Twojego profilu i Ty też nie można już znaleźć za pomocą wyszukiwania. Niektóre dane, takie jak komentarze i rozmowy ze znajomymi, mogą być nadal widoczne dla danej osoby. Przesłane przez Ciebie zdjęcia, dane i inne dane znajdują się na dezaktywowanym koncie nie jest już widoczny – ale będzie nie zostały usunięte z serwerów Facebooka. W każdej chwili możesz ponownie aktywować takie konto.

Dezaktywacja konta przydaje się w różnych sytuacjach. Na przykład w przypadku cyberprzemocy możesz tymczasowo wyłączyć swoje konto lub podczas gorącej fazy aplikacji uniemożliwić menedżerowi HR lub pracodawcy poznanie szczegółów, o których nie chcesz rozmawiać na rozmowie kwalifikacyjnej. Oczywiście możesz też po prostu zafundować sobie przerwę od sieci społecznościowych i ciągłe „bycie w kontakcie”.

Jeśli wolisz trwale usunąć swój profil, a tym samym wszystkie zdjęcia i inne dane z Facebooka (bezpowrotnie!), powinieneś przeczytać poniższy artykuł:

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Jak często korzystasz z różnych sieci społecznościowych?

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android