Ustaw trójkąt ostrzegawczy – to właściwa odległość!

Ustaw trójkąt ostrzegawczy – to właściwa odległość!

Trójkąt ostrzegawczy musi znajdować się w każdym samochodzie. W porę ostrzega innych użytkowników drogi o awariach i miejscach wypadków. Wyjaśnimy tutaj, jaka jest prawidłowa odległość do jego ustawienia i ile będzie kosztować, jeśli nie ustawisz trójkąta ostrzegawczego.

Trójkąty ostrzegawcze mają za zadanie ostrzegać przed wypadkami samochodowymi lub niebezpiecznymi obszarami. Muszą być przewożone w pojazdach takich jak samochody osobowe i quady. Motocykle (motocykle), skutery lub motorowery nie wymagają trójkąta ostrzegawczego.

Ustaw trójkąt ostrzegawczy – jaka jest prawidłowa odległość?

Artykuł 53a StVZO (Przepisy dotyczące wydawania zezwoleń na ruch drogowy) stwierdza jedynie, że trójkąt ostrzegawczy jest widoczny z wystarczającej odległości, gdy jest używany. Nie podano, jaka odległość stanowi „odległość wystarczającą”. Dlatego odległość należy oszacować kierując się zdrowym rozsądkiem i dostosować ją do lokalnych warunków i widoczności. Oto niektóre wytyczne:

Wewnętrzne miasto Trójkąt ostrzegawczy powinien być ok 50 metrów należy umieścić przodem do kierunku jazdy od miejsca awarii.
Poza miastem na drogach wiejskich tak powinno być co najmniej 100 metrów. Na autostradach odległość powinna być co najmniej 200 metrów Być. Odległość pomiędzy dwoma słupkami prowadzącymi wynosi 50 metrów. Dlatego powinieneś przejść co najmniej 4 do 6 słupków prowadzących, aby ustawić trójkąt ostrzegawczy.
Ponadto: Jeżeli widok na miejsce wypadku/awarii jest zasłonięty przez zakręt lub wzniesienie, przed tymi przeszkodami należy ustawić trójkąt ostrzegawczy, aby w porę ostrzec zbliżających się użytkowników drogi.

Jeśli Twój pojazd zagraża ruchowi, musisz jak najszybciej zadzwonić na policję pod numer 110. Jeśli tak nie jest, zadzwoń do jednego z nich Serwis patelni według własnego wyboru, na przykład ADAC.

Krótki przewodnik: Jak ustawić trójkąt ostrzegawczy?

Włączyć światła awaryjne.
Kamizelka ostrzegawcza włączać. Trójkąt ostrzegawczy na obszarach miejskich co najmniej Ustawia się 50 metrów dalej, 100 metrów od obszarów miejskich i 200 metrów od autostrad.
Na autostradach Należy wyjść na stronę zwróconą w stronę autostrady i przejść co najmniej 4 do 6 słupków prowadzących (co odpowiada 200 do 300 m), aby umieścić trójkąt ostrzegawczy.

Dobrze: nie ustawiono trójkąta ostrzegawczego – to może Cię kosztować

Jeśli nie masz w samochodzie trójkąta ostrzegawczego, grozi Ci mandat w wysokości 15 euro. Ale znacznie gorsze jest to, że jeśli nie ustawisz trójkąta ostrzegawczego, Do kolejnych wypadków może dojść na skutek niezabezpieczonego miejsca wypadku lub awarii. Jeśli nie ustawisz trójkąta ostrzegawczego, może to stanowić problem rażąco niedbałe działanie oskarżony i pociągnięty do odpowiedzialności jako współdłużnik. W takim przypadku Ty lub Twoje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za pojazdy mechaniczne będziecie musieli wypłacić odszkodowanie za osoby ranne i uszkodzone pojazdy, w zależności od udziału w odpowiedzialności. Twoja osoba zostanie wówczas obniżona z klasy bez roszczeń.

Oto, jak kosztowne mogą być późniejsze wypadki z obrażeniami:

Koszty ekonomiczne drobnych obrażeń wynoszą: 5,652 euro. Poważnie ranni ludzie kosztują 128,878 euro. Zabity koszt 1.284.160 Euro.

(Quelle: bast.de).

Gdzie mogę kupić trójkąt ostrzegawczy?

Są dostępne – zazwyczaj droższe – u każdego Stacja paliw i – zazwyczaj taniej – u niemal każdego sklep z narzędziami lub na Amazonie. Kosztują mniej więcej tyle 8 do 15 euro. Jeśli chodzi o trójkąty ostrzegawcze, upewnij się, że zostały one oficjalnie przetestowane i dopuszczone zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zgodnie z § 53a StVZO (Przepisy dotyczące wydawania zezwoleń na ruch drogowy) trójkąty ostrzegawcze muszą być przenośny, stabilny i odblaskowy. Powinny być także widoczne z odpowiedniej odległości.

Trójkąt ostrzegawczy / trójkąt awaryjny z PETEX (składany)

Trójkąt ostrzegawczy / trójkąt awaryjny z PETEX (składany)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 9 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:02

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech