Jak skonfigurować i aktywować Siri

Jak skonfigurować i aktywować Siri

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby skonfigurować Siri na iPhonie lub iPadzie, włącz tę opcję Posłuchaj „Hej Siri” W Ustawienia > Siri i wyszukiwanie. Na komputerze Mac użyj Włącz Zapytaj Siri w Apple > Preferencje systemowe > Siri. Asystenta można zwykle uruchomić, mówiąc „Hej Siri” w pobliżu wejścia mikrofonu lub przytrzymując przycisk.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak skonfigurować Siri

Jeśli codziennie korzystasz z urządzenia Apple, prawdopodobnie masz już uruchomioną Siri. Asystent jest tak powiązany z platformami Apple, że monit o skonfigurowanie Siri pojawia się przy pierwszym włączeniu większości produktów. Jeśli jednak odrzuciłeś tę opcję, oto jak skonfigurować Siri po fakcie.

Na iPhonie lub iPadzie

Otworzyć Ustawienia aplikacja. Przewiń w dół i wybierz Siri i wyszukiwanie. Włącz Posłuchaj „Hej Siri”.
Uzyskiwać Włącz Siri. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby nauczyć Siri korzystania z głosu.

Wybierz „Siri i wyszukiwanie”iOS nasłuchuje „Hej, Siri”.Włącz opcję „Słuchaj „Hej Siri””

Na komputerze Mac

Kliknij na Jabłko następnie menu w lewym górnym rogu Preferencje systemu. Kliknij Siri. Wybierać Włącz Zapytaj Siriśledzony przez Włączać.

Preferencje systemu MacWybierz „Preferencje systemowe”.Mac sirWybierz „Siri”Mac włącz opcję Zapytaj SiriWłącz „Włącz Zapytaj Siri”

Na innych urządzeniach

Zazwyczaj nie musisz się martwić o ręczne włączenie Siri na Apple Watch lub HomePodzie. Zegarek odzwierciedla ustawienia Twojego iPhone'a, a asystent jest tak zintegrowany z HomePodami, że jest domyślnie włączony. Możesz sprawdzić, czy Apple Watch ma aktywną Siri, przechodząc do aplikacji Ustawienia i wybierając Siria potem czy Hej Siri i/lub Zgłaszać się są aktywne. Jeśli wyłączysz Siri na HomePodzie, możesz włączyć ją ponownie, dotykając i przytrzymując ikonę głośnika w aplikacji Apple Home, wybierając Ustawieniai wtedy Posłuchaj „Hej Siri”. Jeszcze łatwiej jest uzyskać Siri na Apple TV. Otworzyć Ustawienia następnie aplikacja Ogólne > Siri. Włącz opcję.

Jak aktywować Siri na iPhonie lub iPadzie

Siri na Apple iPhone 12 Mini zdjęcie 6Edgar Cervantes / Android AuthorityZazwyczaj najlepszym sposobem jest powiedzenie „Hej Siri” w zasięgu wbudowanego mikrofonu urządzenia. To kilka stóp lub kilka metrów, zależnie od przypadku. Im bliżej jesteś, tym większe prawdopodobieństwo, że urządzenie zareaguje, o ile przestrzeń, w której się znajdujesz, nie jest zbyt głośna. Jeśli problemem jest hałas, możesz go obejść, korzystając ze słuchawek obsługujących Siri (patrz poniżej). Po włączeniu odpowiedniej opcji w Ustawienia > Siri i wyszukiwanie, możesz także przytrzymać przycisk. Jeśli Twoje urządzenie ma przedni przycisk Home, taki jak ten w iPhonie SE, to właśnie tego należy użyć. W przypadku większości nowszych iPhone'ów i iPadów musisz przytrzymać boczny przycisk, ten sam, którego używasz do wybudzania/uśpienia.
iOS naciśnij przycisk boczny dla Siri

Jak aktywować Siri na innych urządzeniach Apple

Apple Watch Series 7 stoi na planiście kwiatowym z aktywowaną funkcją Siri na ekranie.Kaitlyn Cimino / Urząd Androida
Na zegarku Apple Watch: Podnieś nadgarstek blisko ust i powiedz „Hej, Siri”. Często możesz pominąć słowo aktywacji, jeśli tak jest Zgłaszać się włączony. Alternatywnie przytrzymaj przycisk cyfrowej korony, aż pojawi się Siri.
Na Apple TV: Przytrzymaj przycisk mikrofonu na pilocie Siri Remote, trzymając go blisko ust.
Na HomePodzie: Powiedz „Hej Siri” w tym samym pokoju lub dotknij i przytrzymaj górną część HomePoda, wypowiadając prośbę.
Na komputerze Mac: Powiedz „Hej Siri” lub kliknij ikonę Siri w stacji dokującej, pasku menu lub pasku dotykowym. Kliknij i przytrzymaj ikonę, aby uzyskać dłuższe polecenia lub dostosować sposób dzwonienia do Siri Skróty klawiszowe. Jeśli włączyłeś opcję Pisanie do Siri, możesz pisać za pomocą klawiatury.

Mac włącz opcję Zapytaj Siri 2

Na AirPods (i innych słuchawkach wyposażonych w Siri): Powiedz „Hej Siri” lub użyj odpowiedniego gestu dotknięcia, który różni się w zależności od produktu. Na przykład w słuchawkach AirPods trzeciej generacji lub AirPods Pro możesz nacisnąć i przytrzymać czujnik siły na jednej z nóżek.


Czytaj więcej: Jak zmienić głos Siri na iOS i Mac Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android