TÜV: Jak często mój samochód musi tam jeździć?  – łatwo wyjaśnione

TÜV: Jak często mój samochód musi tam jeździć? – łatwo wyjaśnione

Kiedy mój samochód lub motocykl faktycznie musi wrócić na kontrolę TÜV? A co jest sprawdzane? A jak drogie jest HU/AU? Na wszystkie te pytania odpowiadamy tutaj.

Z “TÜV„(Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego) to to, co powszechnie nazywa się dziś inspekcją ogólną (HU) pojazdu. Badanie emisji (AU) nie istnieje już jako odrębne badanie od 2010 r. i zostało zintegrowane z HU. HU można teraz przeprowadzić z AU lub bez AU.

TÜV: Jak często muszę jeździć do HU?

A samochód musi zgłosić się do TÜV po raz pierwszy po 3 latach od pierwszej rejestracji. Następnie pojazd musi przechodzić przegląd techniczny co 2 lata. Na motocykle To nie dotyczy: Nawet po pierwszej rejestracji musisz z reguły udać się do TÜV co 2 lata.

Kiedy muszę ponownie udać się do TÜV?

Termin następnej wizyty w TÜV lub HU możesz sprawdzić w dokumentach pojazdu lub na naklejce TÜV przyklejonej z przodu lub z tyłu tablicy rejestracyjnej pojazdu.

Na Odznaka TÜV Na środku i na krawędzi widać różne liczby, ułożone zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Liczba pośrodku oznacza rok, a liczba u góry oznacza miesiąc, w którym Twój pojazd musi jechać do następnego HU. Wszystkie pojazdy w cenie zielona naklejka testowa TÜV musi trafić do HU w 2024 roku. Jeśli samochód przejdzie test TÜV, otrzyma niebieską naklejkę ważną do 2026 roku. Nowe samochody muszą zgłosić się na przegląd techniczny dopiero po 3 latach.

Chcesz mieć samochód, który jest solidny i posłuży Ci przez długi czas? Najbardziej niezawodne i zawodne modele samochodów znajdziesz w poniższym przeglądzie:

Jak kosztowny jest przegląd MOT i, jeśli to konieczne, kontrola następcza?

Koszty TÜV różnią się w zależności od kraju związkowego i centrum egzaminacyjnego:

W przypadku samochodów do 3,5 tony HU kosztuje około AU 150 euro. Bez AU koszt HU wynosi około 100 euro. W przypadku motocykli HU kosztuje około AU 70 do 90 euro. Bez upadku AU 40 do 50 Euro

Jeśli Twój pojazd nie przejdzie przeglądu, musisz najpierw w wyznaczonym terminie usunąć stwierdzone usterki. The Badanie kontrolne jest wtedy zwykle znacznie tańszy 10 do 30 euro do samochodów i motocykli. Tutaj zestawiliśmy dokładne ceny HU dla poszczególnych stanów federalnych:

Co sprawdza TÜV?

Podczas przeglądu ogólnego (HU) technicy samochodowi sprawdzają, czy pojazd jest nadal bezpieczny w użytkowaniu drogowym. W szczególności brane są pod uwagę następujące komponenty:

Hamulce (tarcze i klocki hamulcowe) Światła (i prawidłowa regulacja reflektorów) Podwozie, zawieszenie i układ kierowniczy Opony/koła (głębokość bieżnika, zużycie) Układ paliwowy, silnik i układ wydechowy Wydech i hałas Szyby i lusterka Data i pełna treść pierwszej pomocy zestaw

Jeśli technicy samochodowi w HU stwierdzą istotne wady – takie jak zbyt mała głębokość bieżnika lub silna rdza na częściach nośnych (w tym na zbiorniku LPG) – nie otrzymasz nowej naklejki TÜV, dopóki nie usuniesz usterek w określonym terminie .

6 najczęstszych powodów niezaliczenia przeglądu technicznego

Najczęstsze przyczyny niezaliczenia przeglądu technicznego to:

Nieodpowiednie lub nieprawidłowo ustawione oświetlenie Zużyte lub uszkodzone opony Zużyte klocki hamulcowe i/lub tarcze hamulcowe Apteczka straciła ważność lub jest niekompletna Uszkodzona przednia szyba Podwozie nie działa prawidłowo

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech