Właściciel domu zamienia ogrzewanie gazowe na pompę ciepła i spotyka go niemiła niespodzianka

Właściciel domu zamienia ogrzewanie gazowe na pompę ciepła i spotyka go niemiła niespodzianka

W dłuższej perspektywie pompy ciepła mają zastąpić systemy grzewcze gazowe i olejowe. Ale czy wymiana jest w ogóle opłacalna pod względem finansowym, jeśli w przeciwnym razie nie wydasz dużo pieniędzy na remont domu, aby uczynić go bardziej energooszczędnym? O tym właśnie dowiedział się właściciel domu. Wymienił jedynie grzejnik gazowy na pompę ciepła i nic więcej nie zmieniał. Wynik jest otrzeźwiający, ale pozostawia miejsce na optymalizacje, które nie kosztują dużo pieniędzy.

Ogrzewanie gazowe wymienione na pompę ciepła

Przyszłość należy do pomp ciepła. Wielu ekspertów jest co do tego zgodnych. Ale czy pasuje to do istniejących budynków w Niemczech? Rzemieślnik wypróbował to sam. On ma Po prostu sam wymienił swój 20-letni grzejnik gazowy na pompę ciepłabez dodatkowego remontu i ocieplenia domu. Po prostu dokonuje się bezpośredniej wymiany. Porównania dokonał po okresie grzewczym. Czy taka prosta wymiana ma sens bez dodatkowych remontów?

Faktycznie, po roku doszedł do otrzeźwiającego wniosku. Koszt inwestycji w pompę ciepła wynoszący 25 000 euro nie jest tego wart. Teraz za ogrzewanie domu płaci jeszcze więcej niż dotychczas za ogrzewanie gazowe. Po prostu wymiana grzejnika i nadzieja, że ​​będzie warto, nie działa. Zamiast 624 euro kosztów ogrzewania za pomocą ogrzewania gazowego musiał teraz Zapłać 682 euro za pompę ciepła. Cały film możesz obejrzeć tutaj:

Jednak specjalista nadal jest zadowolony z pompy ciepłabo widzi w nim potencjał. Bilans energetyczny można poprawić prostymi środkami. Obecnie eksperymentuje z temperaturą przepływu. Im niższa wartość, tym mniejsza moc jest wymagana. Ale nawet małe inwestycje są opłacalne, na przykład w wentylatory chłodnicy. Rozdzielają one ciepło znacznie efektywniej w całym pomieszczeniu i kosztują stosunkowo niewiele pieniędzy (sprawdź na Amazon).

Wentylator chłodnicy SpeedComfort

Wentylator chłodnicy SpeedComfort

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 11 kwietnia 2024 r. o godzinie 16:26

W dalszym ciągu też by tak było Możliwa wymiana grzejników. Muszą być one większe, aby móc lepiej ogrzać pomieszczenia przy istniejącej temperaturze. Pompa ciepła działa najlepiej w dobrze izolowanym domu z grzejnikami płytowymi, takimi jak ogrzewanie podłogowe. Ale to również kosztuje dużo pieniędzy, jeśli nie jest to nowy budynek, w którym zostało to wzięte pod uwagę. Właśnie dlatego ta bezpośrednia wymiana ogrzewania gazowego na pompę ciepła jest tak interesująca, ponieważ prawdopodobnie znajdzie zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych w Niemczech.

W filmie znajdziesz dalsze szczegóły dotyczące pompy ciepła:

Czy warto zainwestować w pompę ciepła?

Systemy słoneczne są dwa razy bardziej opłacalne

Półdrewno ma teraz również duży Zainstalowany układ fotowoltaiczny o mocy 9 kWp i akumulatorem, który może być wykorzystany do bezpłatnego zasilania pompy ciepła energią elektryczną. Oznacza to, że traci część taryf gwarantowanych, ale nie musi już kupować po wysokich cenach części energii elektrycznej do pompy ciepła. Ponieważ nie ma jeszcze żadnych danych, ostrożnie zakłada, że ​​uda mu się zaoszczędzić około połowy kosztów energii elektrycznej pompy ciepła. Potem historia znowu wygląda zupełnie inaczej. W takim przypadku pompa ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną na dłuższą metę bardziej się opłaca, ponieważ gazu nie można wytworzyć samodzielnie. Ale za to też trzeba zapłacić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech