Portfel Google otrzymuje ulepszenia w zakresie powiadomień i nie tylko (aktualizacja: brak American Express w Fitbit)

Portfel Google otrzymuje ulepszenia w zakresie powiadomień i nie tylko (aktualizacja: brak American Express w Fitbit)

Edgar Cervantes / Android AuthorityTL;DR Google wprowadza nową wersję Usług Google Play, wprowadzającą nowe funkcje do Portfela Google. Na telefonach możesz teraz wybrać opcję uwierzytelniania płatności kartą debetową/kredytową w przypadku przejazdów transportem publicznym. Oryginalny dziennik zmian wspomniał o obsłudze American Express na urządzeniach Fitbit, ale Google wycofał to z dziennika zmian.

Aktualizacja z 29 kwietnia 2024 r. (09:45 ET): Google wspomniał w oświadczeniu, że obsługa kart American Express w Fitbit nie jest udostępniana w ramach Usługi Google Play v24.16.

Obsługa kart American Express w Fitbit nie jest dostępna w ramach Usługi Google Play v24.16. Skontaktujemy się, gdy będziemy mieli więcej do przekazania.

Jak widać w archiwum internetowym, Google wspomniało o American Express dla portfela w Fitbit w oryginalnym dzienniku zmian, ale ten wiersz został już usunięty.
Aktualizacje systemu Google Play Starsze archiwum internetoweStarszy dziennik zmianAktualizacje systemu Google Play Nowy dziennik zmianNowy dziennik zmian Jeśli czekałeś na wsparcie American Express w Fitbit, będziesz musiał czekać dalej. Oryginalny, niezmieniony artykuł kontynuuje się po przerwie.


Oryginalny artykuł, 25 kwietnia 2024 r. (07:12 ET): Portfel Google to aplikacja Google do płatności mobilnych, która umożliwia bezpieczne przechowywanie informacji o karcie w telefonie i używanie ich do dokonywania płatności. Jeśli pozostałeś wierny aplikacji przez te wszystkie lata, gdy przechodziła ona rebranding, Google udostępnił nowe funkcje, dzięki którym aplikacja Portfel Google jest wygodniejsza. W ramach Usługi Google Play w wersji 24.16 Google udostępnia kilka nowe funkcje Portfela Google. Na urządzeniach Fitbit możesz teraz używać kart American Express. Była to długotrwała skarga użytkowników, ponieważ firma Amex pracowała nad Fitbit Pay w starszych urządzeniach Fitbit. Kiedy Google przeprowadziło migrację do Portfela Google w Fitbit, obsługa American Express nie była dostępna i problem został w końcu naprawiony. Co więcej, w Portfelu Google na Androidzie możesz teraz otrzymywać powiadomienia z aktualizacjami związanymi z Twoimi karnetami w aplikacji. Dziennik zmian wspomina również o „ulepszeniach w przypadku rejestracji w celu płacenia za transport publiczny”, ale nie wspomina o więcej. 9to5Google zauważyło, że Portfel Google dodał nowe „Ustawienia weryfikacji” dla płatności za przejazd środkami transportu, dzięki czemu możesz zdecydować, czy chcesz uwierzytelnić się przed użyciem karty kredytowej lub debetowej podczas podróży transportem publicznym. Dziennik zmian wspomina ponadto, że możesz teraz skanować obrazy za pomocą kodów kreskowych lub kody QR i dodaj je jako przepustkę do Portfela, chociaż tę funkcję dostrzeżono w telefonach kilka miesięcy temu. Oto wszystkie zmiany, o których wspomina Google w Portfelu Google, i które pojawią się w nowych Usługach Google Play:

[Wear] Dzięki tej nowej funkcji możesz teraz korzystać z American Express w Portfelu w Fitbit.
[Phone] Dzięki tej nowej funkcji będziesz otrzymywać powiadomienia z aktualizacjami dotyczącymi Twoich kart w Portfelu Google.
[Phone] Nowa funkcja umożliwiająca skanowanie obrazów z kodami kreskowymi lub QR i dodawanie ich jako przepustki do Portfela.
[Phone] Dzięki aktualizacjom Portfela uzyskasz ulepszenia, gdy zarejestrujesz się, aby płacić za transport publiczny. Zmiany te są już wdrażane u wszystkich użytkowników. Czy je otrzymałeś? Daj nam znać w komentarzach poniżej!
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android