NSFW: Co oznacza ten skrót?

NSFW: Co oznacza ten skrót?

Czy jesteś na Facebooku lub Reddicie w godzinach pracy i widzisz ciekawy post, który ma w tytule skrót „NSFW”? Nie chodzi tu o nowy boysband czy grę wyścigową, ale raczej o dobrą radę, że lepiej nie zaglądać do tego postu w biurze.

Skrót „NSFW” można znaleźć w wielu miejscach w Internecie. Może na przykład zostać dołączony do tematu wiadomości e-mail lub pojawić się jako dodatek do tytułu forum. W aplikacjach takich jak Reddit różne kanały są oznaczone jako „NSFW”. Nieważne, gdzie znajdziesz skrót, jego znaczenie jest zawsze takie samo. Powinieneś zachować ostrożność, gdzie i czy otwierasz i przeglądasz treści z takimi oznaczeniami.

„NSFW”: Co to oznacza?

Skrót internetowy NSFW oznacza „Niebezpieczne dla pracy” lub „Nie nadaje się do pracy” i oznacza, że ​​nie powinieneś otwierać tych treści w swoim miejscu pracy (lub jednym z Twoich pracowników). Powodem tego jest artykuł, e-mail lub najczęściej obraz i film sprośny lub dorosły charakter i pokazuje nagie, wulgarne lub brutalne treści.

Umieszczenie w temacie wiadomości e-mail notatki typu „Nie nadaje się do miejsca pracy” lub załączenie jej do filmu z pewnością wykraczałoby poza zakres. Dlatego twórcy treści lub postów często używają skrótu NSFW: „Niebezpieczne dla pracy” lub także „Nie nadaje się do pracy”.

nsfw-9gagnsfw-9gagJuż samo to zdjęcie jest NSFW… wpadło 😀 (Źródło zdjęcia: 9gag)

Oprócz nagości treści oznaczone jako „NSFW” mogą zawierać także inne przedstawienia, które są nieodpowiednie dla większości. Obejmuje to treści z Przemoc, wulgarny język lub inne wulgarne sytuacje. Treści „NSFW” nie muszą koniecznie dotyczyć kategorii „18+”, ale w niektórych sytuacjach mogą być nieodpowiednie. Jeśli więc Twój szef stoi obok Ciebie, gdy oglądasz zdjęcia, może to rodzić pytania.

Za pomocą skrótu twórcy lub dostawcy zwracają uwagę, że treść może mieć dla Ciebie rażące konsekwencje wobec szefa, pracowników, a nawet współpracowników. Dzieje się tak często, gdy w filmie jest dużo nagości lub w treściach, które są po prostu niepożądane w renomowanej firmie. Przeciwieństwem „NSFW” jest „SFW”, ale nie jest ono używane tak często. Dlaczego?

Idzie w tym kierunku: Oto, co oznacza „dlrh” na czacie (wideo)

Co oznaczają „DLRH” i „DLRG”?

Na wielu platformach treść jest oznaczona jako „NSFW”, a następnie początkowo jest ukryta lub przynajmniej wyświetlana jako rozmazana lub pikselowana. Można ją otworzyć tylko wtedy, gdy zezwolisz na wyświetlanie takiej zawartości.

Może to być na przykład „nsfw”:

„NSFW”: zdjęcia, filmy i nie tylko

Z jednej strony „NSFW” służy do wskazania nieodpowiednich treści przed ich otwarciem. Jednocześnie jest to znak budzący ciekawość. Zatem obszary ze zdjęciami i filmami „NSFW” są oczywiście mile widzianą kolekcją lub podsumowaniem, jeśli i tak szukasz odpowiednich materiałów. W społecznościach takich jak 9Gag i Reddit lub pod hashtagiem „#nsfw” na

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech