Model M: Motocykl Tesla jako koncepcja jest piękniejszy niż wszystkie elektryczne samochody Elona Muska

Model M: Motocykl Tesla jako koncepcja jest piękniejszy niż wszystkie elektryczne samochody Elona Muska

Dla wielu od dawna uważano, że samochody elektryczne są przyszłością prywatnej mobilności. Ale nie tylko samochody mogą jeździć na napędzie elektrycznym. Jak by to było, gdyby Tesla pojawiła się za rogiem z własnym rowerem elektrycznym? Futurystyczna koncepcja pokazuje nam, jak mógłby wyglądać Model M.

Lepsze niż samochody elektryczne Tesli: ta koncepcja e-roweru robi wrażenie

Kto powiedział, że Tesla może opracować tylko jeden samochód elektryczny po następnym? Przecież Elon Musk właśnie ogłosił, że na przykład zakończono kluczowe ostatnie etapy prac nad ciężarówką Tesli o nazwie „Semi” i zostanie ona wprowadzona na rynek w tym roku. Tesla ma też układy słoneczne, akumulatory, a nawet humanoidalnego robota – ten ostatni jest przynajmniej planowany. Ale jeden Motocykl elektryczny nadchodzi już dawno.

Jeśli nam się uda, zapraszamy do zapoznania się z koncepcją młodego hiszpańskiego projektanta:

Czapka Das Tesla-Motorrad Víctor Rodríguez Gómez „Model M” getauft. (Bildquelle: Víctor Rodríguez Gómez)

Wygląda świetnie! Całkowicie bez szprych i z hamulcami ukrytymi w zawieszeniu rower elektryczny wygląda, jakby pochodził z innych czasów. Ale Gómez nie myślał tylko o imponujących rzeczach wizualnie.

Na przykład podnóżki powinny mieć możliwość płynnej regulacji, aby dopasować je do wzrostu danego kierowcy dostosować się idealnie być w stanie:

Podnóżki w koncepcji motocykla Tesla można płynnie regulować na szynie. (Źródło zdjęcia: Víctor Rodríguez Gómez)

Podstawkę uchylną i uchwyty można schować lub złożyć, dzięki czemu mogą całkowicie zniknąć w korpusie „Modelu M”. Jest to praktyczne, jeśli w centrum miasta jest mało miejsca na parkowanie. W tym samym czasie Rower koncepcyjny z ukrytymi uchwytami oddaje hołd prawdziwym samochodom elektrycznym Tesli.

Wynajmij samochód elektryczny i odbierz premię w wysokości 6000 €

Akumulator do zabrania ze sobą: wyrafinowane pomysły sprawiają, że motocykl Tesla przyciąga wzrok

Najlepszy pomysł projektanta dotyczy jednak baterii. Jest on umieszczony w ramie wraz z modułem start-stop, ale może tak być W razie potrzeby po prostu go wyjmij i zabierz ze sobą – w zintegrowanym plecaku, który oferuje również dodatkowe miejsce do przechowywania. Motocykl Tesli należy zawsze zabezpieczyć przed kradzieżą – praktycznie jak sam.

W konstrukcji Gómeza moduł start-stop można wyjąć wraz z akumulatorem. Miniwyświetlacz dostarcza ważnych informacji, takich jak prędkość i nawigacja. Tylko przednia szyba poradziłaby sobie całkiem nieźle w praktyce. (Źródło zdjęcia: Víctor Rodríguez Gómez)

Projekt Gómeza jest odważny i niezupełnie przeznaczony dla mas potencjalnych klientów. Ale właśnie dlatego tak dobrze pasuje do pomysłu Tesli.

Oprócz Cybertrucka koncepcja „Modelu M” Tesli naprawdę dobrze wpasowuje się w ten obraz:

Cybertruck Tesli

Cybertruck Tesli

Bo Elon Musk nie zawsze stawia na masowy gust. Taki kanciasty rower elektryczny miałby coś i mógłby dobrze wyglądać w portfolio ekscentrycznego technologicznego miliardera. Pytanie brzmi, czy pasowałoby to do języka projektowania Tesli. Oprócz Cybertrucka lub jego młodszego brata – Cyberquadu dla dzieci – widać więcej płynnych, przyjemnych linii niż futurystyczne, postrzępione rogi i krawędzie. Pod względem ducha innowacyjności koncepcja ta jeszcze lepiej pasuje do Modelu M. Nie możemy się doczekać, czy Tesla znajdzie tu inspirację w przyszłości.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech