Spotify: Oglądaj filmy – tak to działa (w tym teledyski)

Spotify: Oglądaj filmy – tak to działa (w tym teledyski)

Spotify jest najbardziej znany jako dostawca strumieniowego przesyłania muzyki. Teraz możliwe jest także oglądanie filmów za pomocą Spotify. GIGA wyjaśnia poniżej, jak dokładnie to działa i co oferuje Spotify. W dłuższej perspektywie teledyski będą dostępne także na Spotify.

Spotify nie opiera się na swoim sukcesie i nadal wprowadza nowe funkcje i oferty. Wiele lat temu oferta muzyczna została poszerzona o podcasty. Jeśli jednak muzyka lub podcasty już nie wystarczą, możesz teraz oglądać filmy i programy za pośrednictwem Spotify. Powiemy Ci dokładnie jak to działa.

Czy na Spotify są dostępne teledyski?

Spotify oferuje obecnie tylko krótkie filmy w formacie „Canvas”. Są to małe animacje, które działają w tle odtwarzania. Pełnoprawne klipy muzyczne są już testowane. Pierwsze akty znajdziesz w zakładce „Klipy” na stronie artysty. Tutaj można odtwarzać teledyski. Filmy są w jakości HD. Na start w ofercie dostępne są m.in. Ed Sheeran, Doja Cat, Charli XCX i Beyoncé. Funkcja będzie początkowo dostępna w 11 krajach, w tym w Niemczech. Na przykład za pomocą Eda Sheerana możesz sprawdzić, w jaki sposób klipy są integrowane z Spotify. W aplikacji przechodzisz do zakładki, na pulpicie przewijasz stronę wykonawcy w dół do sekcji „Teledyski”. Jeśli odtwarzasz utwór, do którego w bibliotece znajduje się teledysk, możesz podczas odtwarzania przełączać się między widokiem wideo a widokiem normalnym.

Spotify: znajduj i odtwarzaj filmy

Spotify oferuje teraz przyzwoitą gamę filmów. Obejmuje to niektóre podcasty wideo. Podczas odtwarzania niektórych utworów odtwarzane są także krótkie fragmenty wideo. Spotify nie oferuje jednak jeszcze pełnych teledysków, chociaż takie klipy zostaną wkrótce wprowadzone. Zła wiadomość jest też dla wszystkich, którzy… Aplikacja pulpitu lub użyj Spotify w wersji przeglądarkowej: Programy wideo można oglądać wyłącznie za pośrednictwem Aplikacje na iOS i Androida zostać odzyskane.

Pobierz aplikację na swoje urządzenie i zaloguj się swoimi danymi dostępowymi. Użyj koła zębatego, aby kontrolować ustawienia. Przewiń w dół do opcji „Canvas”. Upewnij się, że to ustawienie jest włączone. Jeśli dla filmu istnieje miniwideo, automatycznie pojawi się ono na ekranie po uruchomieniu utworu i otwarciu widoku odtwarzania.

Wskazówki dotyczące Spotify znajdziesz w naszym filmie:

Istnieją również podcasty, które odtwarzają również wideo. Przykładem jest podcast „Dick & Doof”. Nie ma jednak strony przeglądu z podcastami wideo. Nie możesz także sprawdzić w wynikach wyszukiwania ani gdzie indziej, czy dostępny jest film do podcastu. Jeśli istnieje nagranie, rozpocznie się ono automatycznie, gdy tylko zaczniesz słuchać podcastu. Ta funkcja jest dostępna zarówno dla użytkowników Spotify Premium, jak i Free.

W tym odcinku podcastu znajduje się wideo:

Aby filmy mogły być odtwarzane, w aplikacji Spotify należy dokonać następujących ustawień:

Przejdź do strony głównej aplikacji Spotify i naciśnij ikonę koła zębatego, aby Ustawienia otworzyć. Tutaj znajdziesz obszar „Podcasty wideo”.Zapewnia, że ​​opcje „Pobierz tylko dźwięk” I “Przesyłaj strumieniowo tylko dźwięk“ są dezaktywowane.
spotify-video-podcastspotify-video-podcastŹródło obrazu: Zrzut ekranu GIGA

Filmy są wyświetlane tylko wtedy, gdy w aplikacji jest otwarte okno odtwarzania. Jeśli Spotify działa w tle, załadowana zostanie tylko ścieżka audio.

Ogólnie rzecz biorąc, oferta wideo Spotify może być nadal rozszerzana. Przede wszystkim w serwisie brakuje przejrzystości i przyzwoitego wyboru. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki nie stanowi poważnej konkurencji dla YouTube, jeśli chodzi o filmy.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech