PSA: Tak, Twój Rabbit R1 nadal wymaga subskrypcji

PSA: Tak, Twój Rabbit R1 nadal wymaga subskrypcji

Założyciel firmy Rabbit, Jesse Lyu, zrobił sporo na tym, że pierwszy towarzysz jego firmy oparty na sztucznej inteligencji, R1, kosztuje zaledwie 199 dolarów. Co więcej, nie musisz płacić miesięcznego abonamentu, aby korzystać z R1, więc cena, którą widzisz, jest ceną, którą płacisz. Tylko ta druga część nie jest do końca prawdziwa. Jeśli chcesz używać Rabbit R1 poza zaciszem domowej sieci Wi-Fi, rzeczywiście musisz uiścić opłatę abonamentową… ale nie samemu Rabbitowi. Porozmawiajmy więc o rzeczywistym koszcie Rabbit R1.

Czy kupiłbyś Rabbit R1?

204 głosyTak, wygląda niesamowicie20%Nie, mój telefon potrafi to wszystko80%

Nie zapomnij o swoim planie transmisji danych

Ryan Haines / Android Authority Najprostszym sposobem, aby zrozumieć Rabbit R1 w prawdziwym życiu, jest spojrzenie na niego jak na podłączony tablet lub smartwatch. Jasne, możesz korzystać z domowej sieci Wi-Fi i dowolnej liczby sieci, gdy jesteś poza domem, ale nie zawsze tak jest. Jeśli wybierasz się na wędrówkę i chcesz wykorzystać oko R1 do zidentyfikowania rośliny, będziesz potrzebować czegoś o nieco większym zasięgu niż nawet najpotężniejszy router. I tu właśnie pojawia się prawdziwy koszt R1: nie jest on zbyt przydatny bez planu transmisji danych. To prawda, prawdopodobnie możesz sobie poradzić, korzystając z opcji tylko transmisji danych oferowanej przez Twojego operatora, ale nadal wiąże się to z dodatkowym kosztem. Nawet wtedy plan transmisji danych Twojego operatora może oferować więcej, niż potrzebuje R1. Debiutancki towarzysz AI Rabbit działa na chipsecie Helio G35 firmy MediaTek — chipie średniej klasy obsługującym tylko LTE sprzed kilku lat, więc niezależnie od prędkości 5G, jakie obiecuje Twój operator, wykracza to poza możliwości urządzenia inspirowanego Tamagotchi. Być może nie zapłacisz Rabbitowi, ale musisz komuś zapłacić za to słodkie połączenie danych. Na dobre i na złe, Rabbit R1 nie obsługuje również profili eSIM. Chociaż ułatwia to wymianę kart SIM obsługujących transmisję danych, oznacza to również, że prawdopodobnie będziesz musiał trochę poczekać, zanim zacznie działać. Jeśli nie zamówisz karty SIM z wyprzedzeniem lub nie udasz się do lokalnego sklepu stacjonarnego, możesz przez kilka dni szukać modelu R1 obsługującego tylko Wi-Fi, aż do wysyłki karty nano-SIM. Przy tym tempie możesz nieco zniechęcą Cię dodatkowe przeszkody związane z konfiguracją Rabbit R1, ale nie martw się. Do wyboru jest więcej planów transmisji danych, niż możesz sobie wyobrazić; to tylko kwestia znalezienia tego właściwego. Jeśli Twój domyślny operator oferuje (lub pobiera) więcej, niż potrzebujesz lub chcesz w ramach planu nieograniczonego, możesz zamiast tego sprawdzić niektórych z najlepszych operatorów MVNO. Tacy operatorzy, jak Mint Mobile i US Mobile, są zazwyczaj tańsi niż najwięksi operatorzy, oferując zasadniczo tę samą obsługę sieci. Jak zawsze mamy kilku ulubionych MVNO, do których się zwracamy, więc sprawdź ich.

Usługi takie jak Spotify i Midjourney również się liczą

interfejs Spotify dla królika r1Ryan Haines / Android Authority Oprócz miesięcznego zapotrzebowania na dane, będziesz także płacić za określone aplikacje i usługi w ramach całkowitego kosztu Rabbit R1. Chociaż tak, prawdopodobnie już płacisz za członkostwo Spotify Premium i nie, dodanie R1 do swojego konta nie będzie więcej kosztować, inne usługi są nieco trudniejsze. R1 może generować obrazy poprzez Midjourney i wysyłać je do Ciebie poprzez Króliczą Norę, ale tylko wtedy, gdy zapłacisz za usługę. Samo to oznacza co najmniej dodatkowe 10 dolarów miesięcznie i potencjalnie bliżej 30 dolarów, jeśli przejdziecie z planu podstawowego Midjourney do planu standardowego. Jeśli usiądziemy i przeprowadzimy obliczenia, rzeczywisty koszt R1 firmy Rabbit za 199 dolarów będzie wyglądał mniej więcej tak : Rabbit R1 – 199 USD Miesięczny plan danych – 15–40 USD miesięcznie (różni się w zależności od operatora) Spotify Premium – 11 USD miesięcznie (plan indywidualny) Midjourney – 10–120 USD miesięcznie I nie zapomnij; Rabbit planuje dodać więcej integracji aplikacji w nadchodzących miesiącach (wiele z nich można zobaczyć w ten plan działania od wydarzenia inauguracyjnego), co oznacza, że ​​więcej płatnych usług znajdzie się na Twoim rachunku końcowym — kiedykolwiek zostaną uruchomione. Zatem choć prawdą jest, że na koniec dnia zapłacisz firmie Rabbit tylko 199 USD, jest to dalekie od rzeczywistej ceny końcowej. Niebo nadal jest limitem wydatków; Twoje pieniądze po prostu idą gdzie indziej. Królik R1Królik R1Rabbit R1 Błyskawiczne reakcje • Przyciągający wzrok design • Przystępna cena Obliczenia AI typu „push-to-talk” Obsługiwany przez Rabbit OS, Rabbit R1 to kompaktowy osobisty asystent z niestandardowym, spersonalizowanym systemem operacyjnym i interfejsem w języku naturalnym. Korzystaj z obliczeń AI wspomaganych głosem, umożliwiając R1 interakcję z witrynami internetowymi w Twoim imieniu.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android