Tanie wejście do świata AI: Wypróbowałem Samsunga Galaxy S23 FE z Galaxy AI

Tanie wejście do świata AI: Wypróbowałem Samsunga Galaxy S23 FE z Galaxy AI

Samsung wprowadził Galaxy AI wraz ze smartfonami Galaxy S24. Funkcje AI nie pozostały jednak długo ekskluzywne dla najnowszych smartfonów. Południowokoreańska firma zaopatrzyła starsze modele w One UI 6.1 i zintegrowała tam także sztuczną inteligencję. Wypróbowałem najtańszą obecnie opcję na Galaxy S23 FE i wpadłem na pomysł aktualizacji dla smartfonów Galaxy S22.

Galaxy AI w Samsungu Galaxy S23 FE

Galaxy AI samo stworzyło obraz tła na Samsungu Galaxy S23 FE. (Źródło obrazu: GIGA)

Dzięki One UI 6.1 Samsung wprowadził Galaxy AI do smartfonów, takich jak seria Galaxy S23, obecnych składanych telefonów komórkowych i tabletów. Ale ciekawiło mnie, jak działają funkcje AI w Galaxy S23 FE. Są ku temu dwa powody:

Samsung Galaxy S23 FE jest obecnie najtańszą opcją wykorzystania funkcji Galaxy AI i AI. Smartfon napędzany jest procesorem Exynos 2200, który jest również zainstalowany w Galaxy S22.

To ostatnie jest szczególnie ciekawe, bo Samsung zapowiedział już, że smartfony Galaxy S22 otrzymają także Galaxy AI wraz z aktualizacją do One UI 6.1. Aktualizacja powinna być dostępna od maja 2024 r.

Samsung zaliczył dobry początek

Po zainstalowaniu One UI 6.1 na Galaxy S23 FE byłem mile zaskoczony. W przeciwieństwie do Galaxy S24 Ultra (test) dostajesz Nowe funkcje AI zostały zaprezentowane podczas konfiguracji aktualizacji. Krótkie podsumowanie pokazuje, co jest możliwe. Dzięki temu od razu wiesz, co możesz zrobić.

Zaraz po zainstalowaniu One UI 6.1 zostaniesz wprowadzony do funkcji AI w Samsungu Galaxy S23 FE. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeśli chcesz przyjrzeć się temu bliżej, możesz zajrzeć do aplikacji z poradami, podobnie jak w przypadku telefonów komórkowych S24. Tam wszystko jest dokładniej wyjaśnione.

Żadnych większych różnic do zauważenia

Należące do mnie osobiście funkcje tłumacza należą do najważniejszych cech Galaxy AI. Zwykle korzystam z Pixela 8 Pro (testowego) od Google i do tłumaczenia AI już się tam przyzwyczaiłem. W rzeczywistości działają one równie dobrze na Galaxy S23 FE, jak na Galaxy S24 Ultra. Nie zauważam żadnych zalet ani wad.

Tłumaczenie tekstu i mowy działa w Samsungu Galaxy S23 FE stosunkowo niezawodnie. (Źródło obrazu: GIGA)

Wykonywanie połączeń za pośrednictwem tłumacza jest równie szybkie – lub powolne. To zawsze zależy od tego, jak chcesz to widzieć. Ponieważ opóźnienie jest takie samo krótkie, jak w Samsungu Galaxy S24 Ultra. Ale musisz mówić bardzo precyzyjnie. Z moim polskim często zapętlam słowa, żeby sztuczna inteligencja nie zawsze mnie zrozumiała.

Manipulacja obrazem to jedna z najważniejszych nowych funkcji. Możesz naprawdę dużo zmieniać swoje zdjęcia i całkowicie je przeprojektowywać lub przesuwać obiekty, jak w moim przypadku:

Oryginalne zdjęcie mojego kota. (Źródło obrazu: GIGA)
Na zdjęciu przesunąłem obiekt, a resztę wygenerował Samsung Galaxy S23 FE. (Źródło obrazu: GIGA)

To również działa zaskakująco dobrze i stwarza wiele możliwości. W niektórych przypadkach działa nawet lepiej niż na moim Pixelu 8 Pro. Ale trzeba też pracować dość precyzyjnie i zdecydowanie nie należy oczekiwać cudów – jak widać powyżej.

Wniosek: czy warto dokonać aktualizacji?

W każdym przypadku. Galaxy AI działa równie dobrze na Samsungu Galaxy S23 FE z Exynos 2200, jak na Galaxy S24 Ultra. Nie zauważyłem żadnych różnic lub bardzo małe. Byłem również pod wrażeniem, że prawie wszystkie nowe funkcje AI zostały po prostu przyjęte. A jeśli nie chcesz korzystać z funkcji AI, nie musisz. Samsung nie narzuca Ci tego.

Samsunga Galaxy S23FESamsunga Galaxy S23FE

Samsunga Galaxy S23FE

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 28 kwietnia 2024 r., godzina 15:45

Perspektywy na Samsungu Galaxy S22

Skoro Galaxy AI tak dobrze działa na Galaxy S23 FE z chipem Exynos, to równie dobrze sprawdzi się na Galaxy S22. Więc chcesz jednego? zyskaj jeszcze tańsze wejście do świata sztucznej inteligencji Samsunga, to jeden z modeli Galaxy S22 może być właśnie dla Ciebie. Być może Samsung wkrótce wprowadzi funkcje AI do telefonów komórkowych średniej klasy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android