iPhone i iPad: Zresetuj ustawienia sieciowe

iPhone i iPad: Zresetuj ustawienia sieciowe

Jeśli masz problemy z Wi-Fi, siecią lub telefonem na iPhonie lub iPadzie, możesz zresetować ustawienia sieci, aby rozwiązać problem. Wyjaśniamy tutaj, jak to działa.

Przywróć ustawienia sieciowe: co się wtedy stanie?

Jeśli zresetujesz ustawienia sieciowe na swoim iPhonie lub iPadzie, wszystkie wcześniej zapisane sieci WLAN i hasła zostaną usunięte, a zarejestrowane ustawienia VPN/APN zostaną zresetowane do ustawień fabrycznych. Nie obejmuje to tych, które zostały zainstalowane z profilem konfiguracyjnym lub serwerem MDM (Mobile Device Management). Dodatkowo opcja „WLAN” jest dezaktywowana i ponownie aktywowana. Spowoduje to rozłączenie bieżących połączeń z sieciami, które można następnie dodać ponownie. W ustawieniach w „Ogólne” > „Informacje” przypisana nazwa jest resetowana do „iPhone”. Na przykład certyfikaty sklasyfikowane jako godne zaufania dla witryn internetowych zostaną zmienione na „niegodne zaufania”. Mobilny roaming danych może być również wyłączony.

W skrócie: Nic się nie psuje. Wystarczy zresetować ustawienia sieciowe do wartości domyślnych. Następnie możesz łączyć się z sieciami Wi-Fi i wykonywać połączenia w zwykły sposób. Przed przywróceniem ustawień sieciowych sprawdź, czy przyczyną problemów z siecią WLAN jest rzeczywiście Twój iPhone/iPad. Twój router może w tej chwili nie działać prawidłowo.

iPhone i iPad: w ten sposób możesz zresetować ustawienia sieciowe

W systemie iOS lub iPadOS 15 wykonaj poniższe kroki, aby zresetować ustawienia sieciowe na iPhonie lub iPadzie do wartości domyślnych:

Stuknij w „Ustawienia„ > „Ogólnie„ > „Przenieś/zresetuj iPhone'a” Lub “Przenieś/zresetuj iPada„.Kontynuuj dotykanie”Przywróć ustawienia domyślne„ > „Ustawienia sieci„.Potwierdź proces za pomocą kodu PIN lub ustawionej blokady zabezpieczającej.

W systemie iOS/iPadOS 14 lub starszym kliknij „Ustawienia„ > „Ogólnie„ > „Przywróć ustawienia domyślne„ > „Zrestartować ustawienia sieci„.

iOS 16: Tutaj możesz zresetować ustawienia sieciowe.  (Źródło obrazu: Apple)iOS 16: Tutaj możesz zresetować ustawienia sieciowe.  (Źródło obrazu: Apple)iOS 16: Tutaj możesz zresetować ustawienia sieciowe. (Źródło obrazu: Apple)

Usuń ustawienia sieciowe skonfigurowane przez serwery MDM

Ustawienia sieciowe mogły zostać skonfigurowane na Twoim iPhonie lub iPadzie przez tak zwany serwer MDM (Mobile Device Management). Nie zostaną one usunięte, jeśli zresetujesz ustawienia sieciowe. Aby to zrobić w każdym razie, robisz to. Instrukcje dotyczą iOS 17. Procedura jest podobna dla starszych wersji iOS:

Stuknij w „Ustawienia„ > „Ogólnie„ > „Zarządzanie VPN i urządzeniami„.Wybierz odpowiedni obiekt zarządzania. Następnie dotknij „Usuń zarządzanie“, aby usunąć ustawienia sieciowe serwera MDM. Spowoduje to również usunięcie wszystkich kont powiązanych z MDM. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Apple.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech