Jak przenieść dane na nowy telefon z Androidem

Jak przenieść dane na nowy telefon z Androidem

Przejście na nowy telefon jest zabawne i ekscytujące, ale może być nudne, jeśli masz wiele aplikacji i dużo danych do przeniesienia. Na szczęście niektóre doskonałe usługi przechowywania w chmurze umożliwiają szybkie i łatwe przesyłanie plików, ustawień i danych aplikacji ze starszego telefonu jednym dotknięciem. Oto jak przenieść dane na nowy telefon z Androidem.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby przenieść dane na nowy telefon z Androidem, musisz najpierw utworzyć kopię zapasową danych na starszym telefonie, korzystając z usług takich jak Google One. Iść do Ustawienia > Google > Wszystkie usługi > Kopia zapasowa i włącz Kopia zapasowa przez Google One. Konfigurując nowy telefon, wybierz Przywróć z chmury. Zaloguj się na to samo konto Google, wybierz najnowszą kopię zapasową i dotknij Przywrócić.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Notatka redaktora: Te instrukcje przygotowaliśmy na Google Pixel 7 z systemem Android 14. Niektóre menu mogą się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Jak wykonać kopię zapasową danych Androida w chmurze

Edgar Cervantes / Autorytet Androida

Kopia zapasowa w Google One

Google ma różne aplikacje do tworzenia kopii zapasowych dokumentów, zdjęć i wiadomości, więc korzystanie z nich może wydawać się fragmentaryczne. Zamiast tego możesz korzystać z Google One, które jest bardziej wszechstronne i ułatwia przesyłanie danych na nowy telefon z Androidem. Może także przenosić ustawienia i inne elementy z Twojego telefonu, więc jest to całkiem wygodne. Google One zapewnia 15 GB bezpłatnych danych na tworzenie kopii zapasowych aplikacji i danych aplikacji, zdjęć i filmów, wiadomości SMS i MMS, historii połączeń, ustawień urządzenia i danych konta Google . Jeśli potrzebujesz więcej danych, zawsze możesz zarejestrować się w płatnych planach, których ceny zaczynają się od 1,99 USD miesięcznie (lub 19,99 USD rocznie) za 100 GB przestrzeni dyskowej. Jak włączyć Kopię zapasową w Google One: Uruchom plik Ustawienia aplikacja. Wejść do Google. Stuknij w Wszystkie usługi patka. Uderzyć Kopia zapasowa. Włączać Kopia zapasowa przez Google One. Przewiń w dół i wybierz Dane konta Google. Włącz wszystko, co chcesz wykonać kopię zapasową. Wróć do Kopia zapasowa opcje i dotknij Cofnij się teraz. Teraz możesz przywrócić te kopie zapasowe za każdym razem, gdy konfigurujesz nowy telefon, pod warunkiem, że używasz tego samego konta Google. Można to zrobić podczas wstępnej konfiguracji.

Kopia zapasowa na Dysku Google

Dysk Google sprawdza się, jeśli chcesz tylko tworzyć kopie zapasowe i przesyłać ważne pliki z telefonu. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji, możesz ją pobrać ze sklepu Google Play. Następnie wykonaj poniższe czynności, aby ręcznie przesłać pliki, które chcesz zapisać. Jak przesłać pliki na Dysk Google: Uruchom dysk Google. Stuknij w + Nowy przycisk. Wybierać Wgrywać. Naciśnij i przytrzymaj plik, aby uzyskać opcję wyboru wielu plików, a następnie dotknij Wybierać w prawym górnym rogu. Jeśli chcesz przesłać pojedynczy plik, po prostu go dotknij.

Kopia zapasowa w Zdjęciach Google

Mówiąc jeszcze bardziej szczegółowo, Zdjęcia Google umożliwiają tworzenie kopii zapasowych zdjęć, filmów, zrzutów ekranu i innych obrazów. Jak wykonać kopię zapasową w Zdjęciach Google: Uruchom Zdjęcia Google. Kliknij swoje ikona profilu, w prawym górnym rogu. Wybierać Ustawienia zdjęć. Wejść do Kopia zapasowa. Włącz Kopia zapasowa. Przewiń w dół i możesz wybrać Jakość kopii zapasowych, Wykorzystanie danych mobilnych, i więcej. Czy muszę oddzielnie tworzyć kopie zapasowe plików w Google One, na Dysku i w Zdjęciach? Jeśli chcesz przenieść dane na inny telefon, najlepszym rozwiązaniem będzie Google One. Kopia zapasowa Google One obejmuje także zdjęcia, filmy i Dysk. Pamiętaj, że Twoje dane Google (bezpłatne lub płatne) są współdzielone przez wszystkie trzy aplikacje.

Inne opcje tworzenia kopii zapasowych w chmurze

Tworzenie kopii zapasowych danych przy użyciu Google One i innych aplikacji Google jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli przenosisz telefon na nowy telefon innej marki. Jednak producenci OEM mają własne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i przechowywania w chmurze, jeśli nowy telefon pochodzi od tej samej firmy. Możesz używać kont Samsung, OnePlus lub Xiaomi do tworzenia kopii zapasowych i przesyłania danych. Korzystanie z opcji tworzenia kopii zapasowych OEM pomaga w przesyłaniu danych telefonu, takich jak ustawienia, kontakty, wiadomości, aplikacje i inne. Możesz także skorzystać z usług przechowywania w chmurze innych firm, jeśli chcesz utworzyć kopię zapasową tylko określonych plików, zdjęć, filmów i dokumentów . OneDrive, Amazon Photos i Dropbox to doskonałe opcje, ale prawdopodobnie będziesz potrzebować planów premium, aby uzyskać więcej danych. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na plany premium, możesz podzielić swoje pliki na różne bezpłatne aplikacje do przechowywania danych w chmurze. Jest to na pewno kłopotliwe, ale nie zapłacisz żadnych pieniędzy.

Tworzenie kopii zapasowej danych aplikacji

Zdjęcie stockowe WhatsApp z grudnia 2021 r. 1Edgar Cervantes / Android AuthorityGoogle One doskonale nadaje się do zapisywania danych aplikacji Google i kilku innych, ale w przypadku niektórych aplikacji innych firm będziesz musiał wykonać dodatkowe czynności. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w przypadku większości aplikacji i gier możesz synchronizować dane aplikacji z kontem. Jeśli więc zsynchronizujesz swoje dane z kontem gry, możesz je przywrócić na nowym telefonie, logując się na to samo konto. Pamiętaj, że większość aplikacji do gier wymaga specjalnego włączenia tej funkcji. Upewnij się, że wykonałeś tę czynność przed wymazaniem starego telefonu. Twoje aplikacje społecznościowe są w podobny sposób powiązane z kontem. Nie musisz więc tworzyć kopii zapasowych żadnych konkretnych danych aplikacji. Kopie zapasowe Google One i OEM mogą nawet zawierać dane logowania do aplikacji, aby ułatwić dostęp do nowego telefonu. Niektóre aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp i Signal, mają jednak własną opcję tworzenia kopii zapasowych.

Jak przenieść dane w chmurze na nowy telefon z Androidem

Po utworzeniu kopii zapasowej wszystkich danych czas przenieść je na nowy telefon. Przywrócenie danych powinno być możliwe zaraz po włączeniu nowego telefonu z Androidem. Jak przywrócić kopię zapasową Google One na nowym urządzeniu: Kliknij Początek i przejdź przez proces wstępnej konfiguracji Androida. Połącz się z siecią Wi-Fi, ponieważ przywrócenie kopii zapasowej będzie wymagało dużej ilości danych. Kiedy otrzymasz Kopiuj aplikacje i dane stronę, naciśnij Następny. Wybierać Nie można używać starego urządzenia. Zaloguj się na swoje konto Google. Upewnij się, że jest to ten sam, którego użyłeś do wykonania kopii zapasowej. Wybierz kopię zapasową. Możesz wybrać, jakie aplikacje, pliki i dane chcesz przenieść do nowego telefonu, a następnie dotknij Przywrócić. Jeśli zalogujesz się na to samo konto, Twoje zdjęcia, filmy i pliki będą dostępne w Zdjęciach Google i na Dysku Google. Zaloguj się na konto aplikacji i zsynchronizuj dane na nowym telefonie z grami i innymi aplikacjami.

Jak tworzyć i przywracać dane z ręcznej kopii zapasowej na telefonie z Androidem

Jeśli nie chcesz używać usług przechowywania w chmurze do przesyłania danych do nowego telefonu, możesz to zrobić ręcznie. Można to zrobić poprzez zapisanie danych na komputerze. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym tworzenia kopii zapasowej telefonu z systemem Android, aby znaleźć instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia kopii zapasowych plików systemu Android w systemach Windows i Mac. Możesz przywrócić pliki na nowym telefonie, wykonując ten sam proces, ale w odwrotnej kolejności.


Często zadawane pytania

Dlaczego nie mogę przywrócić danych z kopii zapasowej Google? Przywrócenie danych z kopii zapasowej może nie być możliwe, jeśli przenosisz dane na telefon ze starszą wersją Androida. Google zakłada, że ​​przeprowadzasz aktualizację, więc nie będziesz mógł przywrócić danych z telefonu z Androidem 13 na telefon z Androidem 11. Dlaczego nie mogę znaleźć mojej kopii zapasowej Google? Jeśli wyłączysz kopię zapasową Google One, możesz utracić dane także starsze kopie zapasowe. Google usunie także Twoje dane kopii zapasowej, jeśli nie korzystasz z urządzenia przez 57 dni. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android