Rzadka tablica rejestracyjna: Prawie nikt nie wie, o co chodzi w tej tablicy rejestracyjnej

Rzadka tablica rejestracyjna: Prawie nikt nie wie, o co chodzi w tej tablicy rejestracyjnej

Ta poskładana tablica rejestracyjna wygląda nieco odważnie: litera „W” w miejscu, w którym właściwie znajduje się plakietka TÜV, a plakietka wydaje się oddzielona z tyłu. Wygląda na to, że jest to zabronione, ale tak nie jest. Wyjaśniamy na czym polega tzw. wymienna tablica rejestracyjna.

„W” na tablicy rejestracyjnej: o to właśnie chodzi w wymiennej tablicy rejestracyjnej

Prawdopodobnie niewielu ludzi widziało go na ulicy. Ale każdy, kto na nią natknie się, będzie pod wrażeniem jej widoku wymienna tablica rejestracyjna (na zdjęciu powyżej) być zirytowanym. Ale za niezwykłą tablicą rejestracyjną kryje się praktyczny specjalny przepis – przynajmniej w niektórych przypadkach.

Litera „W” sygnalizuje obserwatorowi, że dana tablica rejestracyjna jest tablicą zmienną. Nazwa mówi wszystko: puszka tablicy rejestracyjnej można przełączać pomiędzy dwoma pojazdami. Jeśli posiadasz kilka samochodów lub motocykli, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ dwa pojazdy po prostu mają tę samą tablicę rejestracyjną.

Jednak istnieje Niektóre Regulować Uwaga (źródło: ADAC):

Możliwe są maksymalnie dwa pojazdy. Obydwa pojazdy muszą należeć do tego samego typu pojazdu (samochód, motocykl lub przyczepa). Nie można więc zarejestrować samochodu i motocykla na tej samej tablicy rejestracyjnej. Zmienna tablica rejestracyjna dotyczy klasy M1 (samochody z maksymalnie 8 miejscami plus kierowca), klasy L (motocykle, rowery trójkołowe i quady) oraz klasy O1 (przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg). Nie obejmuje: czerwonych tablic rejestracyjnych, sezonowych tablic rejestracyjnych, krótkoterminowych tablic rejestracyjnych i eksportowych tablic rejestracyjnych. W danym momencie możesz prowadzić tylko jeden z pojazdów. Potrzebujesz sposobu na przechowywanie drugiego pojazdu, gdy nie jest on prowadzony. W przestrzeni publicznej za pojazdy bez tablicy rejestracyjnej trzeba zapłacić mandat – nawet jeśli faktycznie używasz zmiennej tablicy rejestracyjnej.

Samochód elektryczny czy silnik spalinowy – który napęd jest tańszy?

Jak wygląda zmiana tablicy rejestracyjnej?

Jeśli korzystasz ze zmiennej tablicy rejestracyjnej, musisz ją zmienić – jak sama nazwa wskazuje – aby móc korzystać z dwóch pojazdów. Po to właśnie to jest Tablica rejestracyjna podzielona na dwie części. W przedniej części znajduje się flaga europejska i kod kraju D dla Niemiec, a także kod lokalizacji, w której zarejestrowane są pojazdy – od A dla Augsburga do ZZ dla powiatu Burgenland. Następnie następuje oznaczenie „W” jako identyfikatora zmiennego oraz herb danego kraju związkowego i ciąg liter. W przeciwieństwie do zwykłych tablic rejestracyjnych, nie można tutaj znaleźć naklejki TÜV. Możesz użyć tej części tablicy rejestracyjnej Wyjmij i przemieszczaj się z pojazdu do pojazdu.

Druga część jest taka specyficzne dla pojazdu. Znajdziesz je tutaj ostatnia cyfra tablicy rejestracyjnej i naklejki TÜV. Obydwa pojazdy muszą nadawać się do ruchu drogowego i każdy wymaga indywidualnych plakietek.

Ponadto, podobnie jak w przypadku zwykłych tablic rejestracyjnych, mogą następować inne określone litery, takie jak H dla samochodów klasycznych lub E dla pojazdów elektrycznych. Można także skorzystać z samochodu spalinowego i elektrycznego ze wspólną tablicą rejestracyjną. Pozostała część pełnego numeru rejestracyjnego jest również oznaczona małą czcionką.

Zaletą wymiennej tablicy rejestracyjnej w porównaniu z sezonową tablicą rejestracyjną jest to, że Ty Obu pojazdami można jeździć przez cały rok. Ale powinieneś wiedzieć, że masz zmienną tablicę rejestracyjną żadnych korzyści podatkowych trzeba się spodziewać.

Nadal może to być tańsze niż rejestracja obu pojazdów osobno. Ponieważ wiele Ubezpieczyciele oferują specjalne stawki dla pojazdów używanych z wymiennymi tablicami rejestracyjnymi, dzięki czemu masz tutaj pewien potencjał oszczędności. Ostatecznie to od indywidualnej sytuacji zależy, czy taka wymienna tablica rejestracyjna się opłaca. Jeśli często zmieniasz pojazdy, nie powinieneś ignorować dodatkowego wysiłku związanego z przełączaniem się tam i z powrotem.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech