Powrót w Niemczech: tak dobre są OnePlus 12, 12R i Open

Powrót w Niemczech: tak dobre są OnePlus 12, 12R i Open

Przez około 1,5 roku w Niemczech nie było OnePlusa. Powodem był spór patentowy z Nokią. Kwestia licencji została rozwiązana, a strony osiągnęły porozumienie. W filmie przyglądamy się trzem telefonom, które w międzyczasie wprowadził OnePlus: klasyczne telefony barowe OnePlus 12 i 12R oraz składany OnePlus Open. Są naprawdę interesujące.

Uwaga: Poniżej znajdziesz tekst filmu, nieco dostosowany dla lepszej czytelności.

OnePlus 12 – flagowiec barowy

Przez 3 tygodnie używałem OnePlus 12 jako mojego głównego smartfona. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę jego Wyświetlacz 6,8 Zoll i Waga 220 gramów. Estetycznie urządzenie jest zasadniczo przekonujące: z tyłu znajduje się szklany tył, który wygląda szorstko, ale jest gładki – ciekawy efekt! Część z kamerą jest dość potężna, oczywiście trzeba to lubić. Dość irytujące w szczegółach jest także to, że metalowa część aparatu oddzielona jest od bocznej ramki „przyciętą krawędzią”. Ale to już narzekanie na wysokim poziomie, bo OnePlus 12 ma w sumie jednego Piękny designJest wartościowe przetworzone.

Jesteś tutaj we właściwym miejscu Mnóstwo najnowocześniejszych technologii. The płatny wyświetlacz AMOLED ma wysoką rozdzielczość, jest wyjątkowo jasny, a także obsługuje HDR i 120 Hz. Czujnik odcisków palców jest szybki, ma przyjemną wysokość, a przedni aparat jest również przyjemnie mały. Osobiście podobają mi się takie boczne, skośne krawędzie wyświetlacza Nie tak, ale to kwestia gustu.

A potem jest mnóstwo fajnych szczegółów: Suwak alertów Na przykład po lewej stronie OnePlus przywrócił opcję przełączania telefonu między cichym, wibracyjnym i włączonym dźwiękiem. Jeśli wyświetlacz zamoczy się, sterowanie OnePlus 12 powinno być jeszcze łatwiejsze niż innymi telefonami. Nie zabrakło także czujnika podczerwieni, dzięki któremu możesz używać telefonu komórkowego jako pilota.

OnePlusa 12OnePlusa 12

OnePlusa 12

Wysokiej klasy smartfon z procesorem Snapdragon 8 Gen 3, potrójnym aparatem, w tym 3-krotnym zoomem peryskopowym, szybkim ładowaniem 100 W, systemem Android 14

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 19 kwietnia 2024 r., godzina 3:19

Wykonanie również jest na najwyższym poziomie. Urządzenie taktowane jest przez Snapdragona 8 Gen 3, czyli obecnego Najlepszy chip od Qualcomma. Jest to 12 lub 16 GB RAM, 256 lub 512 GB pamięci. Akumulator o pojemności 5400 mAh możesz szybko naładować mocą do 100 W. Od 0 do 100% przechodzi w 26 minut. Ładowanie bezprzewodowe jest również obsługiwana, specjalna ładowarka Qi (patrz OnePlus) pompuje do urządzenia do 50 watów energii, możliwe jest także odwrotne ładowanie bezprzewodowe.

Najważniejszym elementem są kamery. OnePlus współpracuje w tym celu z tradycyjną firmą Hasselblad. Dużo się nim bawiłem i mogę zaświadczyć, że wiele się tutaj zmieniło w porównaniu do poprzednich generacji. Konfiguracja aparatu jest bardzo elastyczna, oprócz standardowego i ultraszerokokątnego obiektywu, OnePlus 12R ma również jeden stabilizowany optycznie 3-krotny zoom peryskopowy z. Bardzo podobają mi się zdjęcia. Moim zdaniem wyniki w obszarze słabego oświetlenia i szybko poruszających się obiektów nie są do końca na poziomie Pixela, Samsunga S24 Ultra i iPhone'a, ale aparat i tak jest całkiem mocny.

Urządzenie już działa Aktualny Android 14 z systemem OxygenOS. Interfejs ma kilka punktów krytycznych, ale osobiście nadal uważam go za lepszy niż oprogramowanie Samsunga, Xiaomi i Honora Gesty, gdy ekran jest wyłączony, są nadal fantastyczną funkcją, na przykład mogę szybko narysować literę V włącz latarkę.

Funkcje AI są teraz również zintegrowane, możesz zaznaczać i kopiować obiekty na zdjęciach, usuwać obiekty ze zdjęć za pomocą Magic Eraser i tak dalej.

OnePlus obiecuje smartfon za 4 lata na aktualizacje systemu operacyjnego i 5 lat na aktualizacje zabezpieczeń To niewiele w porównaniu do Samsunga i Google, które obiecują 7 lat aktualizacji dla swoich obecnych flagowców.

Oficjalna cena detaliczna wynosi 949 euro, za wersję z 12 GB RAM i 256 GB pamięci, 16 GB RAM i 512 GB RAM można nabyć za 999 euro. Urządzenia można też kupić nieco taniej w wolnym handlu. Myślę, że to odpowiednie dla tak dobrego i wszechstronnego urządzenia. W razie wątpliwości polecam wersję z większą ilością pamięci ze względu na niewielką dopłatę.

Zobacz OnePlus 12 w sklepie internetowym

Ale jeśli to dla ciebie za drogie, OnePlus wciąż ma coś w zanadrzu.

OnePlus 12R – budżetowy flagowiec

Topowy smartfon z małymi wadami za rozsądną cenę, taki jest koncept OnePlus 12R. Ale gdzie są wady?

Przede wszystkim OnePlus 12R jest trochę mniejszy i lżejszy od zwykłego OnePlus 12co też może być zaletą. „Tylko” to, co jest zainstalowane Zeszłoroczny układ Snapdragon 8 Gen 2. Aparaty nie mają zoomu peryskopowego, zamiast tego jest kamerka makro o rozdzielczości 2 MP, której nikt nie potrzebuje.

Na Guten Wyświetlacz AMOLED Rozdzielczość została nieco obniżona w porównaniu do OnePlus 12, ale nadal jest powyżej Full HD. Wewnątrz są 12 GB RAM i 256 GB pamięciten ostatni jest nieco wolniejszy niż OnePlus 12. Nie ma ładowania bezprzewodowego, ale bateria 5500 mAh jest nawet odrobinę większa niż w OnePlus 12 i ładuje się równie szybko.

OnePlusa 12ROnePlusa 12R

OnePlusa 12R

Wysokiej klasy smartfon z procesorem Snapdragon 8 Gen 2, potrójnym aparatem, szybkim ładowaniem 100 W i systemem Android 14

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 19 kwietnia 2024 r., godzina 6:36

To są najważniejsze rzeczy. Tutaj też masz dobry i nowoczesny smartfon, który wnosi wiele radości do codziennego życia. Jedynym poważnym minusem jest moim zdaniem brak prawdziwego teleobiektywu.

Zobacz OnePlus 12R w sklepie internetowym

OnePlus 12R jest znacząco tańszy od topowego modelu OnePlus 12, bo kosztuje 699 euro. Z mojego punktu widzenia naprawdę dobra ofertazwłaszcza że cena detaliczna ustabilizowała się już na poziomie nieco ponad 600 euro.

OnePlus Open – jeden z najlepszych składaków

W przypadku OnePlus Open producent ma Klapp-smartfon wyniesiony. Sam nie byłem jeszcze w stanie intensywnie z niego korzystać, dlatego do naszego filmu poprosiłem osobę, która od kilku miesięcy używa urządzenia jako głównego telefonu: Kiliana z kanału YouTube iKnowReview.

Kilian kazał zaimportować OnePlus Open w celu wydania, zanim był ponownie dostępny w Niemczech. Właściwie zainteresował się OnePlus 12, potem zdał sobie sprawę, że Open to prawie to samo urządzenie, ale także mały tablet.

OnePlus Open jest naprawdę bardzo dobry. Po zamknięciu ma wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala stosunkowo kompaktowykiedy masz otwarte Przekątna obrazu 7,8 Zoll. Może w tej kwestii wiele zdziałać, zwłaszcza że OnePlus to tzw geniales Wielozadaniowość zintegrowane z oprogramowaniem. Aplikacje otwierają się poza wyświetlaczem i można szybko przełączać się między nimi, klikając krawędź ekranu. Wnosi to ogromną wartość dodaną w życiu codziennym.

OnePlus otwartyOnePlus otwarty

OnePlus otwarty

Wysokiej klasy składany smartfon z wyświetlaczem o przekątnej 6,3 cala lub 7,8 cala, procesorem Snapdragon 8 Gen 3, potrójnym aparatem i systemem Android 14

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 19 kwietnia 2024 r., godzina 3:22


Z 4800 mAh tak jest
Bateria ma przyzwoitą wielkość i szybko się ładuje. Dzięki nowym, dużym sensorom Sony LYT aparat jest naprawdę dobry, a obróbka obrazu Hasselblad spisuje się nieźle. Gwarantuje to, że w oczach Kiliana nie jest to obecnie najlepszy aparat w składaku, ale faktycznie jeden z najlepszych aparatów w smartfonach w historii.

Zakup jest ekonomicznie uzasadniony dzięki Cena 1800 euro (RRP) niekoniecznie – obecny Android 14 również czekał od dawna, ale teraz pojawił się na urządzeniu testowym GIGA. Również Wsparcie w Niemczech po ponownym wejściu na rynek nie jest jeszcze na starym poziomie.

Zobacz OnePlus Open w sklepie internetowym

Sprawdź także pełną recenzję OnePlus Open autorstwa Kiliana i zasubskrybuj jego kanał na YouTube.

OnePlus powrócił – i to dobrze

Osobiście bardzo się cieszę, że OnePlus po przymusowej przerwie wrócił na start, szczególnie z trzema tak dobrymi smartfonami. Moim zdaniem nadal czegoś brakuje, zwłaszcza w walce o trzecie miejsce za Apple i Samsungiem Producent, który lepiej podchodzi do kwestii oprogramowania. Oxygen OS może nie jest bezbłędny, jest czysty, bliższy standardowemu Androidowi i przede wszystkim nie ma potrzeby ukrywać się za niedopieczoną kopią iOS. Wszystkie telefony są dobrze wykonaneOnePlus nadrobił zaległości, jeśli chodzi o aparaty i technologię składania – tutaj bliskość siostrzanych marek Oppo i Vivo można jednoznacznie ocenić na plus.

Ale jedno jest też jasne: OnePlus po przymusowej przerwie musi wracać do Niemiec – jest jeszcze sporo do nadrobienia w zakresie wsparcia, obecności w reklamach i sklepach. Ale jestem dobrej myśli. Zatem OnePlus – tak trzymaj. I: Witamy spowrotem!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android