Przegląd techniczny minął, ale nie prowadzono pojazdu (nie wyrejestrowano) – co teraz?

Przegląd techniczny minął, ale nie prowadzono pojazdu (nie wyrejestrowano) – co teraz?

Przegląd techniczny wygasł, ale nie prowadziłeś pojazdu lub go nie wyrejestrowałeś. Czy możesz teraz po prostu się wyrejestrować lub zarejestrować ponownie? A może musisz teraz udać się do TÜV? Czy mogę po prostu tam pojechać bez przeglądu technicznego? Wyjaśniamy te i inne ważne pytania tutaj.

Przegląd techniczny minął, ale nie był prowadzony – ile to będzie kosztować?

Po wygaśnięciu przeglądu technicznego nie ma znaczenia, czy prowadziłeś pojazd, czy nie:

Po 2 miesiącach bez przeglądu technicznego grozi kara w wysokości 15 euro.
Po 4 miesiącach to 25 euro.
Po 8 miesiącach Kosztuje to już 60 euro i dodatkowy punkt we Flensburgu.

Jeśli udasz się do TÜV po 2 miesiącach lub dłużej, zazwyczaj w ogóle przyjdą dodatkowe koszty Dojazd do Ciebie: Organizacje TÜV są zobowiązane do przeprowadzenia rozszerzonej kontroli ogólnej, która następnie kończy się a Dopłata 20 proc jest wyliczone. Nawet jeśli masz pojazd chcesz się wypisać, poniesiesz te same koszty i kary, jeśli zrezygnujesz z subskrypcji. Przykładowo, jeśli wyrejestrujesz samochód po 8 miesiącach bez przeglądu technicznego, we Flensburgu zapłacisz 60 euro i jeden punkt.

TÜV wygasło, ale nie zostało wyrejestrowane – co teraz?

Dla niektórych osób wygasł przegląd techniczny pojazdu, ale nie został on wyrejestrowany i obecnie leży w nienaruszonym stanie przez długi czas. W tym przypadku obowiązuje tzw Obowiązek właściciela pojazdu do wykazania się. Oznacza to, że nawet jeśli pojazd nie porusza się po drogach publicznych, nadal jest zarejestrowany na podstawie oficjalnie wydanej tablicy rejestracyjnej. Towarzyszy temu Główna kontrola w TÜV jest również obowiązkowajeśli nie jest wylogowany. Wyjątek: Jeśli jednak pojazd i tak nie będzie już nadawał się do użytku, na przykład z powodu uszkodzenia silnika, sytuacja może wyglądać inaczej.

Wyrejestrowanie samochodu z przeterminowanym przeglądem technicznym – czy to możliwe?

Czy możesz po prostu wyrejestrować pojazd z wygasłym przeglądem technicznym, aby zaoszczędzić na dalszych kosztach? Nie: Każdy, kto wyrejestruje swój samochód z wygasłym przeglądem technicznym, zostanie obciążony karą karani takimi samymi karamijak ktoś, kto spóźnia się na przegląd techniczny:

Brak TÜV przez 2 miesiące lub dłużej: kara 15 euro. Brak przeglądu technicznego od 4 miesięcy: kara 25 euro. Brak przeglądu technicznego od 8 miesięcy: 60 euro grzywny plus jeden punkt we Flensburgu.

Jeśli więc przegląd techniczny Twojego pojazdu wygasł, ryzykujesz wysoką grzywną i punktem we Flensburgu, jeśli nie wyrejestrujesz go na czas. Jeżeli pojazd nie miał przeglądu technicznego przez 8 miesięcy, w obu przypadkach otrzymasz punkt we Flensburgu, niezależnie od tego, czy wyrejestrujesz samochód, czy udasz się do przeglądu technicznego w celu jego odnowienia.

Zarejestruj/zarejestruj samochód bez raportu TÜV – czy to możliwe?

W przypadku wyrejestrowania pojazdu oficjalna tablica rejestracyjna zostaje anulowana, a naklejka TÜV lub HU zostaje usunięta. W rezultacie TÜV wygasł w ten czy inny sposób. Jeżeli pomiędzy wyrejestrowaniem a żądaną ponowną rejestracją pojazdu przypadał termin HU, AU lub innego testu bezpieczeństwa, należy go przeprowadzić przed ponowną rejestracją.

Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy chcesz zarejestrować samochód, czy zarejestrować go ponownie: Potrzebujesz dowodu do biura przyjęć w związku z niedawną inspekcją generalną. W przeciwnym razie nie następuje rejestracja ani zmiana rejestracji.

Zapomniany przegląd techniczny: Czy mogę jechać na przegląd techniczny bez ważnego przeglądu technicznego?

Tak. Jeśli jednak zatrzyma Cię policja, która nie będzie wobec Ciebie przyjazna, możesz zostać ukarany grzywną. W najlepszym przypadku możesz uwiarygodnić, że jesteś teraz na drodze do TÜV. W najlepszym przypadku będzie to jedynie ostrzeżenie ustne.

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Tito Aronica

Jak długo mogę prowadzić samochód, jeśli nie przeszedłem przeglądu technicznego?

Jeżeli Twój pojazd nie przejdzie przeglądu ogólnego (HU), a inspektor go nie wyłączy, możesz prowadzić pojazd przez maksymalnie jeden miesiąc. Jednakże czas ten ma na celu jak najszybsze usunięcie usterek wymienionych w raporcie z testu TÜV. Kontrola następcza jest wówczas znacznie tańsza. Jeśli przekroczysz miesięczny termin i będziesz nadal prowadzić pojazd, będziesz musiał zgłosić się do nowego przeglądu ogólnego i zapłacić karę w wysokości około 40 euro. Pamiętaj również, że jeśli będziesz prowadzić samochód bez przeglądu technicznego, możesz utracić ochronę ubezpieczeniową. Jeśli zdarzy się wypadek, ubezpieczenie samochodu pokryje tylko część kwoty lub nie pokryje jej wcale. Prosimy o sprawdzenie dokumentów umowy ubezpieczenia.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech