Google pracuje nad „Emoji audio” i tak, emoji kupy będą obsługiwane

Google pracuje nad „Emoji audio” i tak, emoji kupy będą obsługiwane

Edgar Cervantes / Android AuthorityTL;DR Mamy dowody na to, że Google pracuje nad nową funkcją Androida o nazwie „Audio Emoji”. Opis tej funkcji pozwala nam sądzić, że będzie to sposób na reagowanie na różne rzeczy podczas połączeń audio w taki sam sposób, jak obecnie w przypadku wiadomości tekstowych. Co ciekawe, emoji kupy jest tutaj wyraźnie wspomniane. Jak będzie brzmieć emoji kupy?

Aktualizacja z 30 kwietnia 2024 r. (12:55 ET): Osobom z 9to5Google udało się uruchomić tę funkcję. Udało im się potwierdzić sześć domyślnych dźwięków Audio Emoji (👏, 😂, 🎉, 😢, 🥁 i 💩), a także pokazać je w akcji. Do każdego z nich dołączona jest animacja oraz efekt dźwiękowy. Film jest tutaj: Jeśli nie widzisz filmu, oto opisy tego, co się dzieje: 👏 — Dźwięk oklasków i animacje różnych klaskających rąk, w tym rąk, które wyglądają jak ręce obcych 😂 — Dźwięk śmiechu z kolekcja kołyszących się lotników trzepoczących w animacji 🎉 — Dźwięk ludzi wiwatujących przy balonach i animacjach konfetti 😢 — Klasyczny smutny dźwięk puzonu z animacją cieknącego deszczu z parasola 🥁 — Połączony efekt dźwiękowy „buh-dum-tish” z animacją zestawu perkusyjnego 💩 — Dźwięk pierdnięcia w połączeniu z animacją „padającego” w dół odwróconego rożka z lodami czekoladowymi. To również pojawia się w najnowszej wersji beta, więc prawdopodobnie będzie dostępne dla wszystkich osób korzystających ze standardowego dialera aplikacja za kilka tygodni.


Oryginalny artykuł, 30 kwietnia 2024 (12:42 ET): Używanie emoji stało się wszechobecne we wszystkich rodzajach czatów tekstowych, niezależnie od tego, czy są to wiadomości tekstowe, komentarze na YouTube, posty na Reddicie czy aktualizacje w mediach społecznościowych. Jednak jednym z miejsc, w których nie było emoji, jest komunikacja oparta na dźwięku, ale wygląda na to, że wkrótce się to zmieni – na dobre lub na złe. Jakiś Porzucenie APK pomaga przewidzieć funkcje, które mogą pojawić się w usłudze w przyszłości, na podstawie kodu w toku. Możliwe jest jednak, że takie przewidywane funkcje nie zostaną udostępnione publicznie. W najnowszej wersji beta aplikacji Google Phone (v128.0.628175044-publicbeta) znaleźliśmy ciągi znaków odnoszące się do nowej funkcji zwanej „Emoji audio”. Poniższe zrzuty ekranu dają dobre pojęcie o tym, czego się spodziewać:
Wyciekły ustawienia emoji audioWyciekł opis emoji audio
Oficjalny opis Audio Emoji mówi tak:

Wyrażaj emocje i nastroje za pomocą dźwięków, takich jak oklaski, śmiech, smutny puzon i nie tylko, dzięki emoji, które można dotknąć podczas rozmowy

Niestety, nie możemy jeszcze zobaczyć, jak ten interfejs wygląda. Zakładamy, że w aplikacji wybierania numerów pojawi się nakładka, która umożliwi szybką kontrolę różnych emoji, ale to tylko spekulacje. Chociaż w opisie wyraźnie wspomniano o kilku emoji, które prawie na pewno będą obsługiwane (prawdopodobnie 👏, 🤣 i ☹️), my widzi także ciągi znaków, które wspominają o innych emoji — w tym w szczególności jeden, którego prawdopodobnie nie chcesz słyszeć: Wyślij emoji audio werbla (prawdopodobnie 🥁) Wyślij emoji audio slajdu fortepianowego (prawdopodobnie 🎹) Wyślij emoji dźwiękowe uroczystości (prawdopodobnie 🥳 lub 🎉) Wyślij emoji audio kupy (prawie na pewno 💩) Tak, wygląda na to, że Google pracuje nad jakimś dźwiękiem, który będzie reprezentował emoji kupy. Nie wiemy, jak brzmi którekolwiek z nich, ale możemy sobie tylko wyobrazić, że któreś z nich będzie… niepokojące (a także zabawne).

Czy będziesz używać emoji audio?

2 głosyTak, to brzmi naprawdę zabawnie50%Może będę musiał się tym pobawić0%Nie, to brzmi głupio50% Nic nie wskazuje na to, czy będzie to funkcja dostępna wyłącznie dla Pixela, czy też coś, do czego będzie miał dostęp szerszy ekosystem Androida . Biorąc pod uwagę, jak blisko jesteśmy Google I/O i jak głupie to wszystko jest, skłaniamy się ku założeniu, że przynajmniej na początku będzie to dostępne wyłącznie dla Pixeli. W końcu wydaje się, że jest to rodzaj kapryśnego pytania „czyż nie jest to fajne”, które Google chciałby skojarzyć konkretnie z marką Pixel. Możemy się jednak mylić. Co o tym myślisz? Czy użyjesz emoji audio, gdy wylądują? Daj nam znać w ankiecie powyżej i w komentarzach poniżej!
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android