Deutsche Bahn musi dać radę: kilometrowe dziury w sieci energetycznej powodują problemy

Deutsche Bahn musi dać radę: kilometrowe dziury w sieci energetycznej powodują problemy

W przypadku samochodów droga jest jasna: motto brzmi: odejście od silników spalinowych na rzecz napędów elektrycznych. Nie inaczej jest w przypadku transportu kolejowego. Tutaj także lokomotywy spalinowe mają zostać zastąpione elektrycznymi. Jednak podobnie jak w przypadku sieci ładowania samochodów elektrycznych, inna sieć niestety utrudnia prace.

Wymiana instalacji elektrycznej w Deutsche Bahn: Dużo miejsca na ulepszenia na trasie

Lokomotywy elektryczne nie potrzebują baterii, a jednak ją potrzebują ciągła sieć linii napowietrznych. Jednak niemiecka kolej jest dosłownie jedną z nich kilometrów – dokładnie około 4500 km. Zgodnie z umową koalicyjną rząd chce do 2030 roku objąć liniami energetycznymi tyle kilometrów tras.

Problem: po to by to miało być potrzeba około 600 km rocznie. Ostatnio były zaledwie 80 km. W porównaniu z tym przysłowiowa kropla w oceanie wyglądałaby jak gwałtowna powódź. „To niegodna sytuacja” krytykuje dyrektora zarządzającego pro-rail Alliance Alliance Dirka Flege (źródło: Editorial Network Germany/RND).

Nowe pociągi są ładne, ale stara sieć może zrujnować wiele rzeczy:

Deutsche Bahn prezentuje ICE L

Około 62 procent federalnej sieci kolejowej jest obecnie zasilanych liniami napowietrznymi. W przeliczeniu na wszystkie linie kolejowe Niemcy plasują się blisko średniej europejskiej wynoszącej 56%.

Transport kolejowy ma rzeczywiście znacząco przyczynić się do ograniczenia szkodliwych emisji klimatycznych. „Kolej oferuje „Szansa na osiągnięcie 100-procentowej neutralności klimatycznej szybciej niż jakikolwiek inny środek transportu” wyjaśnia Martin Henke, dyrektor zarządzający Związku Niemieckich Firm Transportowych (VDV).

Według dwóch ekspertów przy obecnej prędkości planowane 75 procent (4500 km) nie byłoby możliwe do 2030 r., ale raczej maksymalnie 65 proc. W nadchodzących latach dodatkowe problemy będą wynikać z generalnego remontu sieci tras. Tam też prawdopodobne jest, że pociągi będą kursować częściej należy przekierować w przypadku braku linii napowietrznych Czy.

Duży plac budowy kolei: Sytuacja się pogarsza, zanim będzie lepiej

Oznacza: przejście na lokomotywę spalinową i początkowo Po pierwsze więcej emisji niż mniej. Eksperci widzą obowiązek kierowanego przez FDP Ministerstwa Transportu. Należy teraz pilnie zapewnić finansowanie, aby szybko wyposażyć wiele kilometrów tras w linie energetyczne dla ruchu pociągów.

Ponadto należy zwiększyć cele. Według raportu RND są to obecnie: Planowanych jest jedynie około 1100 z niezbędnych 4500 km. Ale: „Bez elektryfikacji rozwój kolei nie jest możliwy” – ostrzega Flege. Właśnie to byłoby pożądane: zdaniem ekspertów transport kolejowy – niezależnie od tego, czy jest to transport towarowy, czy pasażerski – jest pięciokrotnie wydajniejszy niż drogowy.

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech