Prawo jazdy na rowery elektryczne i hulajnogi elektryczne: Niemcy mogą się tu jeszcze czegoś nauczyć

Prawo jazdy na rowery elektryczne i hulajnogi elektryczne: Niemcy mogą się tu jeszcze czegoś nauczyć

Od Flensburga po Füssen można je dziś znaleźć praktycznie w całych Niemczech: hulajnogi elektryczne w wielu miejscach stały się integralną częścią krajobrazu miejskiego. Może to być również bardzo praktyczne: po prostu wyciągnij aplikację, wypożycz ją i gotowe. Ale powinieneś wiedzieć, co robisz, podróżując hulajnogą elektryczną – nawiasem mówiąc, dotyczy to również rowerów elektrycznych. Singapur pokazuje nam, jak to się robi.

Komentarz Felixa Gräbera

Hulajnogi elektryczne i rowery elektryczne: Singapur pokazuje, jak może wyglądać prawo jazdy

Jest tam od początku 2022 roku, obowiązek dla jednego Rodzaj prawa jazdy na S-Pedelec (Rowery elektryczne o maksymalnej prędkości 25 km/h) i hulajnogi elektryczne w Singapurze. Jest to pomysł, któremu chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej z niemieckiej perspektywy.

Z powodu gwałtownie rosnąca liczba wypadków z obrażeniami i śmiercią, które dotyczą wciąż stosunkowo młodych pojazdów, powinny zostać uregulowane. Rząd Singapuru zdecydował o tym w 2021 r. i teraz wykonał swoje zadanie.

Każdy, kto chce jeździć na rowerach elektrycznych lub hulajnogach elektrycznych, musi przejść dalsze szkolenie i zdać obowiązkowy test online. Prosi o wiedzę z trzech obszarów za pomocą kwestionariusza wielokrotnego wyboru: ogólne informacje o rowerach elektrycznych i hulajnogach elektrycznych, Regulamin ich stosowania w przestrzeni publicznej oraz wytyczne dotyczące zachowania w zakresie obsługi pojazdów.

Prawo jazdy na hulajnogi elektryczne: Niemcy tego potrzebują

Możemy to zrobić chciałbym ukroić kawałek dla Niemiec. Nie musisz patrzeć na statystyki wypadków, takie jak te z ADAC, aby zdać sobie sprawę, że hulajnogi elektryczne i rowery elektryczne powodują szkody znaczny potencjał ryzyka.

Jeśli mieszkasz w większym mieście, wystarczy pospacerować po okolicy z otwartymi oczami. Istnieje duża szansa, że ​​zobaczysz kogoś przechodzącego obok. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia Zasady drogowe Lub zamyślenie jest niestety dość niska.

Nie jestem tylko wielkim fanem testów umiejętności jazdy na hulajnogach elektrycznych:

Rośnie także udział rowerów elektrycznych w wypadkach rowerowych. Nie zaszkodzi więc co jakiś czas sprawdzić, czy rowerzyści poradzą sobie z prędkością nowoczesnych e-rowerów. W ich własnym interesie leży również, aby użytkownicy rowerów elektrycznych wiedzieli, co robią.

Musiałyby istnieć przepisy prawne dotyczące użytkowania, które wykraczałyby daleko poza minimalny wiek. Ale przynajmniej jeden powinien Informacje o zagrożeniach i przepisach ruchu drogowego (StVo) są obowiązkowe Być. Ponieważ nie każdy, kto jeździ na hulajnodze elektrycznej, jest na tyle dorosły, aby musiał przyjrzeć się StVO.

Pociągnij dostawców hulajnóg do odpowiedzialności

Jak pisze ADAC, jest Ponadto do wypadków na hulajnodze często dochodzi pod wpływem alkoholu – nie jest to dla mnie zaskakujące. W przypadku hulajnóg elektrycznych obowiązuje co najmniej taki sam limit alkoholu we krwi, jak w przypadku kierowców. Ale jeden opuszczenie jest omawiane – nie jest to dobry pomysł. Nawiasem mówiąc, prowadzenie pojazdu w parze nie jest już dozwolone, nawet jeśli możesz to zobaczyć w dowolnym miejscu i czasie.

Aby zaradzić innemu problemowi, należy zaangażować dostawców e-hulajnóg. Ponieważ hulajnogi elektryczne stanowią zagrożenie również podczas stania Wielu kierowców zostawia je tam, gdzie im się podoba – na przykład na środku ścieżki rowerowej, gdzie następny rowerzysta nie może już zejść z drogi na czas.

Możesz także zobaczyć, co działa, a co nie, na filmie:

Stałe powierzchnie magazynowe, które niektóre miasta już wprowadzają, powinny stać się regułą, a nie wyjątkiem. W takim razie nie trzeba posuwać się tak daleko, aby całkowicie zakazać hulajnóg elektrycznych, jak zrobiły to Paryż, Barcelona i Montreal.

Nie będę w tym momencie omawiać aspektów środowiskowych hulajnóg zasilanych akumulatorowo, które lądują na drzewach i rzekach. Ale to pokazuje również, że istnieje co najmniej jeden Powinien istnieć wymóg dotyczący pewnego rodzaju „etykiety hulajnogi elektrycznej”. Można tu posłużyć się wzorem plakietki rowerowej, który niektórzy pamiętają jeszcze z podstawówki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech