Uwaga, Samsung DeX!  System operacyjny Chrome na Androida może zmienić zasady gry

Uwaga, Samsung DeX! System operacyjny Chrome na Androida może zmienić zasady gry

Dzisiaj wcześniej mój kolega Mishaal Rahman podzielił się ekskluzywną wiadomością, że Google eksperymentuje z systemem operacyjnym Chrome na Androidzie. Szczegóły są nadal skąpe, ale wiemy, że Google pokazał swoim partnerom możliwość uruchomienia na maszynie wirtualnej specjalnej, ale aktualnej „ferrochromowej” wersji systemu operacyjnego Chromium OS (wersja przeglądarki Chrome o otwartym kodzie źródłowym) OS) na Pixelu 8 podłączonym do zewnętrznego wyświetlacza. Nadal nie wiemy, gdzie i jak będzie postępował ten projekt, ale fakt, że Google testuje go na zewnętrznym wyświetlaczu, przyprawia nas o zawrót głowy: czy to może być prawidłowy system Androida? przywrócony tryb pulpitu? A jeśli tak, co stanie się z Samsung DeX?

Samsung Dex czy Chrome OS na Androidzie, który wolisz?

1015 głosówSamsung Dex21%Chrome OS na Androidzie45%Poczekam i zobaczę, jak wygląda Chrome OS na Androidzie26%Nie potrzebuję trybu pulpitu w moim telefonie7%

System operacyjny Chrome może odblokować pełny potencjał telefonów z Androidem

Rita El Khoury / Android Authority Fascynuje mnie perspektywa pełnoprawnej instancji Chrome OS działającej na moim telefonie lub tablecie z Androidem. Zwłaszcza jeśli mogę go wywołać za każdym razem, gdy podłączam telefon/tablet do zewnętrznego monitora. Wyobrażam sobie, że robię to na własnym telewizorze w domu lub podczas podróży i pobytu w hotelach lub Airbnbs. Wyobrażam sobie również, że mój mąż byłby zachwycony tym pomysłem i często będzie z niego korzystał na swoim stanowisku pracy. Zamiast więc ciągle patrzeć na telefon, a potem w górę na ekran, po prostu podłączy telefon i uzyska dostęp do swoich kont osobistych za pomocą prostego przełącznika wejściowego. Nie chodzi tu jednak tylko o dostęp do wyświetlacza zewnętrznego. Chodzi o to, aby mieć moc i możliwości systemu operacyjnego Chrome w dłoni i na tym samym urządzeniu z Androidem. Jasne, Android jest idealny do korzystania z komputera w podróży, ale system operacyjny Chrome lepiej nadaje się do użytku na komputerze. W ciągu ostatnich kilku lat platforma stała się również niezwykle potężna. To już nie tylko opakowanie na przeglądarkę, ale wydajny system operacyjny oferujący mnóstwo funkcji niedostępnych na telefonach i tabletach z Androidem. System operacyjny Chrome może zapewnić pełnoprawną przeglądarkę i doskonałe funkcje zwiększające produktywność, których Android obecnie nie ma. System operacyjny Chrome ma obecnie wbudowany edytor plików PDF i adnotator, narzędzie do przechwytywania ekranu gotowe do prezentacji w pracy i szkole, nową aplikację Screencast z adnotacjami na ekranie, aplikację Canvas do rysowania, aplikację Cursive do robienia notatek, aplikację edytor zdjęć, menedżer schowka i nie tylko. Co ważniejsze, obsługuje pełną instancję przeglądarki Chrome, a nie mobilnej, co oznacza, że ​​strony takie jak WordPress, na którym spędzam połowę dnia pracy, działają poprawnie. Obsługiwane są także rozszerzenia i niestandardowe wyszukiwarki. 95% mojej „prawdziwej pracy” w systemie operacyjnym Chrome mogę wykonać bez utraty rytmu. Ledwo mogę zrobić 20% na Androidzie, mimo że nowoczesne telefony z Androidem mają całą niezbędną moc, pamięć RAM i pamięć, aby obsłużyć wszystkie te obciążenia. Po prostu system operacyjny nie został do tego stworzony, podobnie jak mobilna wersja przeglądarki Chrome. System operacyjny Chrome mógłby odblokować niewykorzystaną moc mojego telefonu. Możliwość uruchomienia pełnego systemu operacyjnego na komputerze stacjonarnym na urządzeniu, które wszędzie noszę, byłaby dla mnie i wielu osób takich jak ja przełomem. Ale z pewnością postawiłoby to znak zapytania wokół Samsung DeX i jego przyszłości.

Czy Samsung DeX jest zagrożony?

Odlewy kieszonkowe i dokumenty na urządzeniu Samsung Wireless DexDhruv Bhutani / Android AuthorityPomimo tego, jak dobry i wydajny jest DeX, w istocie jest to większe opakowanie wyświetlające zwykłe aplikacje na Androida. Nie jest to inny system operacyjny ani nie odblokowuje większej liczby funkcji, których nie ma Twój telefon Samsung. Tak, jest to niezwykle wygodne i bardzo lubiane przez wszystkich, którzy go używają, ale jest nieco podobne do sytuacji z zewnętrznym wyświetlaczem iPada: wszystko wygląda ładniej i lepiej na większym ekranie, ale to te same rzeczy. Apple nie pozwala na uruchamianie systemu macOS po podłączeniu iPada do zewnętrznego wyświetlacza, a Samsung DeX znajduje się w tym samym miejscu. Lepsza opcja, ale nie najlepsze opcja. DeX może mieć taką samą przyszłość, jak wielozadaniowość, szybkie ustawienia i funkcja SmartThings Find firmy Samsung: pionier wkrótce wyprzedzony przez domyślną opcję Google. Jeśli system operacyjny Chrome miałby pojawić się na telefonach z Androidem i gdyby Google mógł go dostarczyć na swoje Pixele i przekonać inne marki, aby dołączyły go do własnych skórek dla Androida, postawiłoby to DeX i Samsunga w bardzo niekorzystnej sytuacji. Być może miliony użytkowników Samsunga nie będą o tym wiedzieć, nie przejmą się tym lub uznają, że DeX wystarczy do ich użytku, ale przyszłość nadal będzie dla DeX rysować się trochę ponuro. To samo dotyczy sieci SmartThings Find firmy Samsung po uruchomieniu sieci Find My Device firmy Google. Po przyjęciu domyślnego konsensusu w ekosystemie Androida każda implementacja specyficzna dla marki wkrótce staje się bezużyteczna, niezależnie od tego, jak wpływowa jest ta marka. Zdarzyło się to już firmie Samsung, gdy po raz pierwszy wdrożył wielozadaniowe kafelki szybkich ustawień i wiele innych funkcji Androida. Wkrótce potem dostępna będzie opcja standardowego systemu Android, a interfejsy API firmy Samsung i cała praca włożona przez zewnętrznych programistów w celu ich przyjęcia pójdą w zapomnienie. Na szczęście ta przyszłość wciąż wydaje się odległa. „Żelazochromowa” wersja systemu operacyjnego Chrome na Androida wciąż nie jest gotowa do publicznego udostępnienia, a wszyscy wiemy, jak wolno Google wdraża duże zmiany. Zatem wznieście szklankę za DeX i niech przez wiele miesięcy będzie on latarnią morską dla trybów komputerów stacjonarnych na Androidzie; potem, kiedy nadejdzie czas przejścia na coś potężniejszego, wygłosimy temu ładną pochwałę.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android