Ogromny wyciek Sony Xperia 1 VI ujawnia szczegóły specyfikacji, aparatu i nie tylko

Ogromny wyciek Sony Xperia 1 VI ujawnia szczegóły specyfikacji, aparatu i nie tylko

TL; DR Ogromny wyciek mógł ujawnić mnóstwo nowych szczegółów na temat Sony Xperia 1 VI. Sony podobno udoskonala swoje aplikacje aparatu w jedną przyjazną dla użytkownika aplikację inspirowaną aparatem Sony z serii Alpha. Xperia 1 VI może działać na procesorze Qualcomm 8 Gen 3. Sony udało się solidnie zabezpieczyć przed wyciekiem informacji na temat nadchodzącej Xperii 1 VI. Do tej pory słyszeliśmy głównie tylko kilka szczegółów, takich jak potencjalne wymiary i konfiguracja aparatu. Jednak nowy raport wydaje się dawać nam pełniejszy obraz tego, czego się spodziewać. Wygląda na to, że pracownicy MSPoweruser dotarli do nowych informacji na temat Sony Xperia 1 VI. Chociaż nie podano źródła, ten wyciek może ujawnić szczegóły dotyczące aparatu, dźwięku, projektu, wyświetlacza, wydajności, czasu pracy baterii, funkcji gier i korzyści dla właścicieli.

Projekt

Kolory Sony Xperii 1 VIRyan McNeal / Android Authority Zaczynając od projektu, plotki sugerowały, że możemy spodziewać się podobnej monolitycznej płyty, jak wiele lat wcześniej. W raporcie wspomniano jednak, że z tyłu znajduje się matowe szkło z teksturą. Oprócz tego mógłby mieć te same poziome rowki po bokach, jakie widzieliśmy w przeszłości. Wygląda na to, że kolorystyka Black i Platinum Silver może powrócić w kolejnej odsłonie. Xperia 1 V oferowała także opcję w kolorze Khaki Green, ale przeciek nie wspomina, czy ten kolor również będzie dostępny.

Wyświetlacz

Już wcześniej słyszeliśmy pogłoski, że Sony może sprawić, że następna Xperia 1 będzie krótsza i szersza od swojej poprzedniczki, zwiększając proporcje wyświetlacza do 19,5:9. Dzisiejszy wyciek zdaje się potwierdzać tę plotkę, dodając jednocześnie, że ekran będzie wykonany w technologii OLED ze zmienną częstotliwością odświeżania w zakresie od 1 Hz do 120 Hz. Może to oznaczać, że nowa Xperia 1 może stracić wyświetlacz 4K. Ponadto wygląda na to, że panel mógłby być 1,5 razy jaśniejszy i oferować takie funkcje, jak wzmocnienie widoczności na zewnątrz i technologia remasteringu BRAVIA HDR.

Kamery

Jeśli chodzi o konfigurację tylnego aparatu, możemy rozważyć ultraszerokokątny obiektyw 16 mm, szerokokątny obiektyw 24 mm (48 mm z dwukrotnym zoomem optycznym) i teleobiektyw z zoomem 85–170 mm z maksymalnie siedmiokrotnym zoomem. Wydaje się, że pokrywa się to z poprzednim przeciekiem, który również mówił, że każdy aparat będzie wyposażony w obiektyw Exmor T o rozdzielczości 48 MP. Według przecieku firma twierdzi, że zdjęcia wykonane obiektywem 24 mm „będą konkurować z zdjęciami wykonanymi jej pełnowymiarowymi aparatami”. Wygląda na to, że urządzenie będzie obsługiwać także fotografię makro.Aplikacja Aparat w Xperii 1 VIJedna z większych zmian wspomnianych w wycieku dotyczy aplikacji aparatu Sony. Najwyraźniej Sony zdecydowało się pozbyć programów Photography Pro, Videography Pro i Cinema Pro na rzecz połączenia ich w jedną aplikację, o której mówi się, że jest inspirowana aparatami firmy z serii Alpha. Mówi się, że Sony zapożycza od linii Alpha także technologię szacowania pozycji człowieka, która pozwala użytkownikom skupić się na obiektach, niezależnie od tego, czy są odwrócone, czy mają zasłonięte twarze. Wydaje się również, że Sony jest gotowe wprowadzić nową aplikację Video Creator, która ma ułatwić produkcję wideo.

Wydajność i inne elementy wewnętrzne

Nowym dodatkiem do układanki Xperii 1 VI jest ujawnienie, że telefon może działać na procesorze Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Jest to jednak zgodne z oczekiwaniami, ponieważ poprzedni model był wyposażony w chip Gen 2. W innym miejscu wyciek mówi, że należy spodziewać się lepszej dyfuzji ciepła i komory parowej, aby zapobiec przegrzaniu. Jako źródło zasilania możemy otrzymać akumulator o pojemności 5000 mAh z bezprzewodowym i odwrotnym ładowaniem bezprzewodowym. Aby jeszcze bardziej wydłużyć żywotność baterii, w urządzeniu zostanie wdrożona „ulepszona technologia poprawiająca stan baterii”. Tymczasem z przecieku wynika, że ​​wprowadzony zostanie nowy, wysokowydajny układ audio i ulepszenia obwodów w celu poprawy dźwięku. Ponadto dostępny jest dźwięk Hi-Res, bezprzewodowy dźwięk Hi-Res, dźwięk 360 Reality Audio, LDAC i DSEE Ultimate. I wciąż przełamując ten trend, mówi się, że telefon ma gniazdo 3,5 mm do słuchania przewodowego.

Funkcje i korzyści

Sony poważnie podchodzi do gier, nawet w przypadku swoich smartfonów. W związku z tym mówi się, że telefon ma częstotliwość skanowania dotykowego 240 Hz, regulowany balans bieli, podbicie niskiego współczynnika gamma i optymalizator FPS. Mówi się jednak, że urządzenie ma też coś dla miłośników kina. Według doniesień ci, którzy kupią Xperię 1 VI, otrzymają roczny darmowy streaming filmów Sony Pictures oraz dostęp do maksymalnie pięciu tytułów filmowych Sony, które zostały zremasterowane przy użyciu obrazu IMAX i dźwięku DTS – zoptymalizowanego pod kątem telefonu. Kilka dni temu kolejny wyciek (za pośrednictwem Smartphone Digest) wydawał się ujawniać cenę dla Tajwanu. Twierdzi się, że cena telefonu wyniesie 39 900 TWD (~1233 USD).
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android