Plotki o Meta Quest 3 Lite: wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Plotki o Meta Quest 3 Lite: wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

C. Scott Brown / Android Authority Oczekuje się, że Samsung XR będzie bardziej ekskluzywnym rozwiązaniem niż Quest 3 (na zdjęciu). Meta Quest 3 stanowił znaczący krok naprzód w stosunku do swojego poprzednika, kiedy zadebiutował w 2023 r., włączając nowe funkcje rzeczywistości mieszanej i mocniejszy procesor. Doświadczył również znacznego wzrostu ceny, co wywołało pogłoski o tańszym wariancie Quest 3, który zastąpi obecny Quest 2 jako przyjazna dla budżetu opcja firmy. Oto wszystko, co wiemy na temat aktualnych plotek na temat Meta Quest 3 Lite, wraz z naszą listą życzeń dotyczącą funkcji, które chcielibyśmy zobaczyć w kolejnych goglach VR Meta.

Meta Quest 3 Lite: W skrócie

Kiedy można się spodziewać, że wyjdzie? Prawdopodobnie Meta Quest 3 Lite zostanie zaprezentowana w czerwcu 2024 r. podczas prezentacji gier Meta Quest, a premiera jakiś czas później.
Jakie nowe funkcje mogą się pojawić? Na razie niewiele wiadomo na temat specyfikacji, choć prawdopodobnie będzie wyposażony w Snapdragon XR2 Gen 2, podobnie jak droższy model Quest 3.
Ile to może kosztować? Cena Meta Quest 3 Lite prawdopodobnie będzie plasować się pomiędzy Questem 2 i 3, więc prawdopodobna wydaje się cena pomiędzy 249 a 329 dolarów.

Czy będzie Meta Quest 3 Lite?

Oficjalnie Meta nie ogłosiła jeszcze planów dotyczących Meta Quest 3 Lite, chociaż poprzedni raport The Verge sugeruje, że firma ma plany dotyczące budżetowego urządzenia, które zastąpi Quest 2 jako tańszą alternatywę dla Quest 3. Było wiele niezależne przecieki, które dodatkowo potwierdzają pogląd, że Meta pracuje nad czymś w tym stylu, w tym nad rzekomym renderowaniem. Jest całkiem oczywiste, że Meta przynajmniej testuje pomysł na tańszy zestaw słuchawkowy, ale jest za wcześnie, aby powiedzieć, że na pewno tak się stanie Meta Quest 3 Lite. Warto również zauważyć, że co najmniej jeden z tych raportów sugerował, że zamiast tego będzie nosić nazwę Quest 3s lub Meta Quest Lite, więc trudno powiedzieć, jaka będzie oficjalna nazwa tego budżetowego urządzenia. Dla zachowania spójności w dalszej części tego przewodnika będziemy nazywać go Meta Quest 3 Lite.

Jaka jest najbardziej prawdopodobna data premiery Meta Quest 3 Lite?

Meta Quest 3 Zbliżenie z przoduC. Scott Brown / Urząd Androida
Meta-Zadanie 3 — 10 października 2023 r
Meta Quest Pro – 25 października 2022 r
Oculus Quest 2 — 13 października 2020 r
Wyprawa Oculus — 21 maja 2019 r. Seria Meta Quest tradycyjnie wprowadzała nowe produkty w październiku, wkrótce po wydarzeniu Meta Connect. Chociaż w pierwszej chwili instynktownie zakładamy, że tak pozostanie w tym przypadku, możliwe jest, że Meta zostanie wydana wcześniej w tym roku z kilku powodów. Po pierwsze, Apple Vision Pro wzbudził entuzjazm wielu osób, które nie miały wcześniej okazji zapoznać się z VR, jednak wiele z tych osób raczej nie wyda ceny wywoławczej Apple na produkt, który nadal jest postrzegany jako produkt niszowy. Meta może chcieć wykorzystać tę pozytywną dynamikę VR, wypuszczając zestaw słuchawkowy Meta, który ma wiele takich samych funkcji AR/VR, ale jest w znacznie atrakcyjniejszej cenie. Innym powodem jest to, że Meta może chcieć wziąć przykład z podręcznika Google Pixel i stworzyć wyraźnie różne okna uruchamiania między budżetową a wyższą ofertą Quest. Gdybyśmy musieli wybrać prawdopodobne ramy czasowe premiery, powiedzielibyśmy, że Quest Wersja 3 Lite zostanie zaprezentowana w czerwcu podczas Meta Quest Gaming Showcase, a premiera nastąpi w ciągu kilku następnych tygodni. Jeśli Meta Quest 3 Lite jest w dużej mierze kompatybilna z tymi samymi grami i funkcjami, co jej większy brat, byłby to dobry moment, aby się nim pochwalić, aby zmaksymalizować szum wokół nowych gier i ogólnie nadchodzącej platformy budżetowej.

Jakie według plotek specyfikacje i funkcje może mieć Meta Quest 3 Lite?

Chociaż pojawiło się kilka plotek na temat Meta Quest 3 Lite, większość z nich skupiała się na cenie i wyglądzie. Nawet jedyny render, który musimy obejrzeć, jest więcej niż trochę podejrzany, ponieważ przedstawia zestaw słuchawkowy bez kamery przelotowej, która jest wymagana w nowoczesnej rzeczywistości mieszanej i innych funkcjach. Dlaczego Quest 3 Lite nie miałby obciąć aparatu, aby zapisać trochę gotówki? Chociaż jest to technicznie możliwe, zaprzecza wcześniejszym doniesieniom, w tym oświadczeniu dyrektora inżynieryjnego Reality Labs ds. technologii XR, który stwierdził, że „przejście i MR będą standardową funkcją wszystkich przyszłych zestawów słuchawkowych”.Zrzut ekranu z Twittera przedstawiający wyciek Meta Quest 3 LitePomijając podstawowe pogłoski sugerujące jego nadejście, niewiele wiadomo na temat specyfikacji Meta Quest 3 Lite, choć przynajmniej kilka plotek głosi, że będzie on miał 128 GB lub 256 GB pamięci i wyświetlacz o rozdzielczości 1832 x 1920 pikseli na oko. Większość plotek wskazują, że Meta Quest 3 Lite będzie oferować podobne wrażenia jak model standardowy, ale z kilkoma rozwiązaniami obniżającymi koszty. Sugeruje to, że możemy otrzymać również ten sam procesor Snapdragon XR2 Gen 2, który zapewniłby płynną pracę. To powiedziawszy, aby obniżyć koszty, Quest 3 Lite może mieć te same 6 GB pamięci RAM co Quest 2, w przeciwieństwie do 8 GB pamięci RAM w Quest 3. Meta Quest 3 Lite może w końcu otworzyć MR/AR/VR dla zupełnie nowej generacji użytkowników głównego nurtu. Warto również zauważyć, że Meta wprowadziła niedawno nowy i skuteczniejszy sposób cyfrowego mapowania pomieszczeń, aby pomóc uniknąć przeszkód i nie tylko. Chociaż nie zostało to wdrożone w żadnym konkretnym produkcie, możliwe, że ta technologia może pojawić się w wersji Lite. Oczywiście jest bardzo mało prawdopodobne, że taka funkcja pozostanie wyłączna, więc jest bardzo prawdopodobne, że ta sama funkcjonalność zostanie dodana do innych modeli Quest w późniejszej aktualizacji oprogramowania. Podsumowując, nie możemy powiedzieć zbyt wiele na temat specyfikacji Quest 3 Lite , ale wszystkie plotki, które do tej pory usłyszeliśmy, tworzą obraz urządzenia podobnego do Questa 2, ale poprawiającego niektóre aspekty, np. wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej, aby dotrzymać kroku aplikacjom i grom Questa 3.

Jaka może być cena Meta Quest 3 Lite?

Meta-Zadanie 3 — 499 dolarów
Oculus Quest 2 — 299 dolarów
Wyprawa Oculus — 399 USD Jest zbyt wcześnie, aby dokładnie przewidzieć cenę Meta Quest 3 Lite, ale na podstawie cen historycznych uważamy, że prawdopodobnie zostanie on wprowadzony na rynek w cenie podobnej do ceny oryginalnego Questa 2. Choć początkowo krążyły pogłoski sugerujące Quest 3 Lite może kosztować zaledwie 199 dolarów, co wydaje się zbyt optymistyczne. Z naszych szacunków wynika, że ​​cena Quest 3 Lite mieści się w przedziale od 249 do 329 dolarów. Czy Quest 3 Lite potencjalnie uzasadnia wyższą cenę? Być może. Jeśli jego funkcjonalność jest prawie identyczna z Questem 3, ale ma mniej materiałów i funkcji premium, cena 399 dolarów nadal może być rozsądna. Jednakże, aby Meta mogła skutecznie dotrzeć do nabywców dbających o budżet, bardziej atrakcyjna byłaby cena 299 USD lub niższa.

Czy warto poczekać na Meta Quest 3 Lite?

Meta Quest 3 steruje pod zestawem słuchawkowymC. Scott Brown / Android Authority Biorąc pod uwagę, że Meta Quest 3 Lite nie została nawet oficjalnie zaprezentowana, nie ma co zwlekać z zanurzeniem się w świat VR. Jednak wybór zależy od tego, czego szukasz. Jeśli zależy Ci na przystępnej cenie i po prostu chcesz poznać rzeczywistość wirtualną, oczywistą opcją jest przeceniony Quest 2 (199 USD w sklepie Amazon). Jednakże, jeśli chodzi o zabezpieczenie na przyszłość, Meta Quest 3 jest lepszą inwestycją. Oczywiście istnieje wiele alternatyw poza Meta, takich jak między innymi Apple Vision Pro (3499 USD w Apple) i Valve Index. Pamiętaj tylko, że większość tych opcji będzie miała znacznie wyższą cenę w porównaniu z serią Meta Quest. Meta-Zadanie 3Meta-Zadanie 3Meta Quest 3 Meta Quest 3 to zestaw słuchawkowy VR nowej generacji stworzony przez twórców Facebooka. Dostępny z 128 GB lub 512 GB pamięci, graj w gry, łącz się w cyberprzestrzeni i nie tylko dzięki temu wszechstronnemu zestawowi słuchawkowemu. A co, jeśli szczególnie zależy Ci na doświadczeniu AR, ale nie możesz sobie pozwolić na wydanie więcej niż kilkuset dolarów? W takim przypadku najlepiej byłoby poczekać na potencjalną premierę Meta Quest 3 Lite lub do czasu, aż będziesz mieć nieco większy budżet na inwestycję w Meta 3 lub konkurenta o podobnej cenie. Quest 2 nie jest zoptymalizowany pod kątem mieszanych wrażeń MR/VR, jakie oferuje Quest 3.

Meta Quest 3 Lite: Co chcemy zobaczyć

Większość moich życzeń dotyczących Quest 3 Lite skupia się wokół tego samego celu: zapewnienia wrażeń jak najbardziej zbliżonych do Meta 3, przy jednoczesnym dokonaniu niezbędnych kompromisów, aby przyciągnąć więcej mainstreamowych użytkowników. Przejdźmy od razu do tego, co chcemy zobaczyć.

Snapdragon XR2 Gen 2 i co najmniej 6 GB RAM

Może to wydawać się kuszącym miejscem do wycięcia, ale czuję, że Meta Quest 3 musi być czymś więcej niż tylko remakiem Questa 2 z ulepszeniami AR i innymi ulepszeniami poprawiającymi jakość życia, aby pomóc mu dotrzymać kroku swojemu większemu bratu. Musi mieć tę samą moc, co standardowy Quest 3, a to oznacza, że ​​potrzebuje Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2. Osobiście też chciałbym zobaczyć upgrade do 8 GB RAM, ale mógłbym żyć z decyzją, gdyby Meta zdecydowała się na to sparować pamięć RAM, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Głównym powodem, dla którego chcę, aby Meta Quest 3 Lite zawierał najnowszy krzem, są zabezpieczenia na przyszłość. Jeśli wybiorą starszy procesor, ogranicza to czas, przez który urządzenie będzie obsługiwać najnowsze gry, w efekcie zapewniając Quest 3 Lite krótszą żywotność niż model standardowy.

Takie same sterowanie jak w zadaniu 3

Kontrolery Meta Quest 3 obok siebieC. Scott Brown / Android Authority Słyszałem, że Quest 3 mógłby obniżyć koszty poprzez wymianę kontrolera. Można to zrobić na kilka sposobów. Meta może zawierać podstawowy kontroler gotowy do użycia, taki jak kontroler Xbox, który był używany do parowania z oryginalnym Oculus Rift. Nadal możesz używać kontrolerów Quest 3, wystarczy je kupić osobno. Szczerze mówiąc, w dalszej części życia Oculus Rift stało się to trochę koszmarem związanym z obsługą oprogramowania, ponieważ niektóre gry wymagały kontrolerów ruchu, inne nie, a to tylko sprawiło, że znalezienie kompatybilnych gier było nieco trudniejsze. Inną możliwością jest to, że Meta wyprodukuje nowe, tańsze kontrolery ruchu, które będą działać podobnie do modeli Quest 3, ale z mniej zaawansowaną funkcjonalnością, tańszymi materiałami itd. Każdy z tych ruchów byłby błędem. Deweloperzy wielokrotnie powtarzali, że chcą bardziej uniwersalnych standardów i obsługi kontrolerów VR, a sama Meta głośno wyrażała potrzebę zapewnienia większej jednolitości. Korzystanie z tańszego kontrolera odeszłoby od tego stanowiska, a dodatkowe pobieranie groziłoby dezorientacją lub zniechęceniem konsumentów, którzy po raz pierwszy kupują VR.

Obsługa przejścia i pełnej rzeczywistości mieszanej

Meta Quest 3 steruje pod zestawem słuchawkowymC. Scott Brown / Android Authority. Poprzednie plotki sugerowały, że Quest 3 Lite będzie wyposażony w kamerę przelotową i zaoferuje pełne wrażenia z rzeczywistości mieszanej, jakie można uzyskać w przypadku Questa 3. Niestety jedyny render, który wyciekł, zaprzecza temu twierdzeniu, co oznacza, że ​​albo wcześniejsze raporty są błędne lub render nie jest prawdziwy. Mam nadzieję, że to drugie się sprawdzi. Bez przejścia i MR Quest 3 Lite byłby po prostu Questem 2 z ulepszonym procesorem. Wydaje się, że to zmarnowana szansa.

Soczewki naleśnikowe

Pojawiły się sprzeczne szepty co do tego, czy budżetowa Meta Quest będzie miała tańsze i masywniejsze soczewki Fresnela, takie jak Quest 2, czy też zdecyduje się na bardziej wysokiej jakości soczewki naleśnikowe z Quest 3. Chociaż sensowne może być dokonanie tutaj cięcia, aby Utrzymuj koszty na niskim poziomie, różnica w jakości jest noc i dzień. Oznacza to również, że zestaw słuchawkowy będzie znacznie większy i nieco cięższy. Jeśli mam być szczery, myślę, że może to działać w obie strony. Jeśli użycie soczewek Fresnela oznacza, że ​​ten produkt może być dostępny w szalenie niskiej cenie, na przykład 199 dolarów? Byłbym za tym. Jeśli Meta celuje w cenę bliższą 299 USD, nie powinny tutaj taniejeć.

Meta Quest 3 Lite – jakie funkcje chciałbyś najbardziej zobaczyć?

1 głosySnapdragon XR2 Gen na pokładzie0%Taki sam lub tak samo dobry kontroler jak Quest 3100%Przejście i pełna obsługa MCR0%Soczewki Pancake0%

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android