Pixel 8a jest oficjalny – ale Google popełnia duży błąd

Pixel 8a jest oficjalny – ale Google popełnia duży błąd

Po tym, jak wiele szczegółów na temat Pixela 8a zostało ujawnionych wcześniej w wyniku różnych przecieków, Google oficjalnie uchyla zasłonę i prezentuje swój nowy telefon komórkowy ze średniej półki – i robi to solidne wrażenie. Gdyby nie konkurencja ze strony naszej własnej firmy.

Google Pixel 8a: cena wreszcie oficjalna

Google nadal trzyma się swojej strategii dotyczącej smartfonów. Nieco ponad pół roku po premierze Pixela 8 i Pixela 8 Pro firma nadal to oferuje Piksel 8a w sklepie. Zainteresowani mogą składać zamówienia na telefon komórkowy już od 7 maja 14. Maj Niedrogi przedstawiciel serii Pixel trafi wówczas oficjalnie do sklepów.

Chociaż określenie „tanie” już prawie nie obowiązuje. Bo Google jest wymagający w tym roku 549 euro dla Pixela 8a ze 128 GB pamięci. To o 40 euro więcej niż Pixel 7a. W tym roku tak będzie po raz pierwszy dostępna jest wersja z 256 GB pamięci wewnętrznej dawać. Google nie ujawnił jeszcze jednak, jak wysoka jest sugerowana cena detaliczna droższej wersji. Wiemy jednak, że obie wersje korzystają z pamięci UFS 3.1. Dostępna będzie także specjalna wersja kolorystyczna o nazwie „Aloe”:

Google Pixel 8a błyszczy w nowej wersji kolorystycznej „Aloe” (źródło zdjęcia: Google)

Alternatywnie Pixel 8a jest również dostępny w znanych już kolorach Porcelain (biały), Bay (baby blue) i Obsidian (czarny).

Dane techniczne Pixela 8a

Jeśli spojrzysz na dane techniczne, zobaczysz, że są one bardzo podobne do tych w zwykłym Pixelu 8. SoC to Google Tensor G3, który jest wspierany przez 8 GB pamięci RAM LPDDR5X.

Ekran OLED mierzy 6,1 cala po przekątnej i opiera się na proporcjach 20:9. Rozdzielczość wynosi 1080 x 2400 pikseli, częstotliwość odświeżania wynosi do 120 Hz określony. Dzięki szczytowej jasności wynoszącej do 2000 nitów Wszystko powinno być widoczne na wyświetlaczu smartfona bez żadnych problemów, nawet na zewnątrz w pełnym słońcu.

Bateria oferuje pojemność 4500 mAh, Pixel 8 nadal ma 4575 mAh. Różnica raczej nie będzie zauważalna w życiu codziennym. Waga 188 gramów jest również porównywalna z wagą Pixela 8, chociaż tył Pixela 8a jest wykonany z tworzywa sztucznego.

Pod maską Pixel 8a wygląda bardzo podobnie do zwykłego Pixela 8 (źródło zdjęcia: Google)

Jedyne zauważalne różnice dotyczą aparatów. Tutaj Google polega na jednym dla głównego aparatu w Pixelu 8a Szeroki kąt 64 MP z przysłoną f/1.89, Quad PD oraz optyczną i elektryczną stabilizację obrazu. Matryca obrazu jest jednak nieco mniejsza w bezpośrednim porównaniu z matrycą Pixela 8, więc wniosek jest taki, że powinien dawać nieco gorsze wyniki.

Jest jeszcze jeden Ultraszerokokątny aparat 13 MP z przysłoną f/2.2 i polem widzenia 120 stopni oraz korekcją obiektywu.

Przedni aparat oferuje rozdzielczość 13 MPprzysłonę f/2.2 i pole widzenia co najmniej 96,5 stopnia.

Google również polega na swoim największym atucie w postaci Pixela 8a

Google pokazał to już w przypadku Pixel 8 i Pixel 8 Pro, a teraz Pixel 8a również korzysta z nowej gwarancji aktualizacji. Dumny 7 lat Google od dawna chce Pixela 8a Aktualizacje zabezpieczeń i Androida oraz spadki funkcji opiekować się.

Nic więc dziwnego, że Pixel 8a otrzyma nowe oprogramowanie przynajmniej do 2031 roku. Tym bardziej, że trzeba mieć na uwadze, że Pixel 8a to oficjalnie smartfon wyłącznie ze średniej półki – nawet jeśli sugerowana cena detaliczna jest bardzo zbliżona do aktualnej ceny detalicznej Pixela 8.

Pixel 8a nie tylko pod względem sprzętowym jest podobny do Pixela 8 – oba smartfony wyglądają także zaskakująco podobnie z zewnątrz. (Źródło. Google)

Pixel 8 kontra Pixel 8a: Google konkuruje sam ze sobą

I właśnie to jest największa krytyka Pixela 8a: jest zbyt podobny do Pixela 8 – także w cenie. Pixel 8 jest również dostępny wielokrotnie w ofercie za około 550 euroczasami telefony komórkowe Google z najwyższej półki są dostępne jeszcze taniej.

Nasz kolega Frank też nie do końca wie, jaki plan Google ma wobec Pixela 8a, bo smartfon jakimś cudem wpada pomiędzy oba stołki:

Google Pixel 8 (128 GB)Google Pixel 8 (128 GB)

Google Pixel 8 (128 GB)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 9 maja 2024 r., godzina 5:05

Google mógł wmanewrować się w ślepy zaułek z Pixelem 8a. Bo jeśli podoba Ci się Pixel 8a, Ty też możesz Po prostu kup Pixela 8 od razu i zasadniczo dostaje jeszcze lepszy smartfon za tę samą cenę – gwałtowny spadek cen sprawia, że ​​jest to możliwe. Czas pokaże, jak ostatecznie Pixel 8a wypadnie na rynku.

Może Google też powinno ponownie rozważyć kierunek serii A. W ostatnich latach granice zwykłych wersji coraz bardziej się zacierają, niestety także cenowo. Czasy, gdy seria Google była naprawdę niedrogą alternatywą, wydają się minąć.

Jeśli jednak w nadchodzących miesiącach cena ulegnie zmianie, inwestycja może się znowu opłacić – w końcu tak było już w przypadku Pixela 7a:

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android