Czy mogę spać w samochodzie?  Co jest dozwolone?

Czy mogę spać w samochodzie? Co jest dozwolone?

W Niemczech można także spać w samochodzie. Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać, aby uniknąć kary. Wyjaśnimy Ci tutaj, jak najlepiej przenocować.

Czy mogę spać w samochodzie?

I. W Niemczech dozwolone jest spanie w samochodzie. Nie powinieneś jednak parkować na terenie prywatnym lub na miejscach parkingowych bez pozwolenia i nie powinieneś podlegać zakazowi parkowania lub parkowania.

Spanie w samochodzie: o tym należy pamiętać

Ort: Nie będziesz bez pozwolenia przebywał na terenie prywatnym, w pobliżu placów budowy lub rezerwatów przyrody.
Bloking: Nie przeszkadza i nie blokuje żadnych wejść/wyjść ani innych wejść.
Czystość: Korzystasz z noclegu i opuszczasz go w sposób prawidłowy i nie pozostawiasz po sobie żadnych śmieci.
Zmiana lokalizacji: Nie zostaje się w tym samym miejscu kilka nocy z rzędu.
Okno otwarte: Zostaw uchylone okno, aby w nocy zaczerpnąć świeżego powietrza.
Samochód wyłączony: Zostaw samochód wyłączony, gdy zasypiasz. Może to być niebezpieczne, zwłaszcza zimą, jeśli chcesz się ogrzać przy pracującym silniku lub grzejniku gazowym, a coś pójdzie nie tak (niebezpieczeństwo uduszenia!). Lepiej ogrzać się kocem lub śpiworem.

Jeśli ty pijany Jeśli tak, nie powinieneś ruszać samochodem ani spać na miejscu kierowcy, ponieważ policja może to zinterpretować jako próbę prowadzenia pojazdu. Ponadto nie należy prowadzić pojazdów podczas snu, jak opisano tutaj:

Jak długo mogę spać w samochodzie?

W Niemczech możesz to robić tak długo, jak chcesz, pod warunkiem, że nie obowiązuje limit czasu parkowania. Nie należy jednak pozostawiać żadnych śladów i nie należy co noc przebywać w tym samym miejscu, jeśli jest ono publicznie widoczne dla innych. W przeciwnym razie zwrócisz tylko uwagę mieszkańców, którzy mogą wtedy poczuć się zaniepokojeni i w najgorszym przypadku wezwać policję.

Spanie w samochodzie: Jak iść do toalety?

Jeśli musisz iść do toalety na łonie natury, zakop większe sklepy. W najlepszym przypadku unikaj chusteczek nawilżanych i papieru toaletowego, ponieważ są one trudne do rozkładu. Zamiast tego używaj dużych liści lub śniegu (jeśli jest dostępny). Twoja toaleta powinna znajdować się co najmniej 50 metrów od wody, szlaków turystycznych i miejsc biwakowych. Zawsze zabieraj ze sobą śmieci takie jak tampony, podpaski higieniczne, chusteczki i pieluszki i wyrzucaj je do najbliższego odpowiedniego kosza na śmieci.

Zbyt zmęczony: Czy mogę spędzić noc w kamperze na poboczu drogi?

To zależy od kraju, w którym się znajdujesz:

Niemcy: Tak, Jeśli wybrane miejsce parkingowe jest przeznaczone dla samochodów kempingowych, możesz spędzić noc na poboczu drogi, aby przywrócić zdolność prowadzenia pojazdu.
Holandia: NIE. W tym przypadku nocleg w samochodzie, przyczepie kempingowej lub przyczepie kempingowej na poboczu drogi (tj. poza polami kempingowymi) uważany jest za „dziki kempingi jest zabronione.
Chorwacja/Grecja/Portugalia: NIE.
Włochy/Francja/Austria/Szwajcaria: Tylko za zgodą władz lokalnych.
Skandynawia/Szwecja/Norwegia: Dziki biwak nie jest dozwolony. Możesz tam wejść tylko wtedy, gdy podróżujesz pieszo, rowerem lub autobusem i masz ze sobą namiot.

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech