Pixela 8a można też zlokalizować za pomocą funkcji Znajdź moje urządzenie, gdy wyczerpie się bateria

Pixela 8a można też zlokalizować za pomocą funkcji Znajdź moje urządzenie, gdy wyczerpie się bateria

TL; DR Pixel 8a, podobnie jak Pixel 8 i Pixel 8 Pro, obsługuje funkcję wyszukiwania po wyłączeniu Androida. Funkcja wyszukiwania po wyłączeniu umożliwia zlokalizowanie urządzeń w sieci Google Find My Device nawet wtedy, gdy są wyłączone lub rozładowała się bateria. Jest to możliwe dzięki specjalistycznemu sprzętowi, który rezerwuje zasilanie chipowi Bluetooth telefonu na kilka godzin. Sieć Google Find My Device została wreszcie uruchomiona w zeszłym miesiącu i choć jej wdrażanie było powolne i jak dotąd ograniczone do Stanów Zjednoczonych i Kanady, jest na co czekać. Po pełnym wdrożeniu na całym świecie sieć Find My Device pomoże miliardom użytkowników Androida w odnalezieniu zagubionych urządzeń. Wybrane urządzenia z Androidem, takie jak Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro, można zlokalizować za pośrednictwem sieci Znajdź moje urządzenie nawet po wyłączeniu zasilania lub wyczerpaniu się baterii. Jest to możliwe dzięki wyspecjalizowanemu sprzętowi w serii Pixel 8, co oznacza, że ​​nie można go włączyć poprzez aktualizację bezprzewodową na innych urządzeniach. Na szczęście wygląda na to, że nowo wprowadzony na rynek Pixel 8a firmy Google również będzie obsługiwał tę funkcję. Zasada działania sieci Znajdź moje urządzenie Google jest zasadniczo następująca. Urządzenia z systemem Android współpracujące z siecią Znajdź moje urządzenie emitują sygnał nawigacyjny przez Bluetooth, który mogą odbierać inne pobliskie urządzenia z systemem Android. Urządzenia odbierające ten sygnał nawigacyjny szyfrują następnie lokalizację urządzenia nadawczego i przesyłają ją na serwery Google. Dane o lokalizacji są kompleksowo szyfrowane za pomocą klucza, do którego dostęp ma tylko właściciel urządzenia nadawczego i każda osoba, której właściciel udostępnił lokalizację tego urządzenia. Większość urządzeń z Androidem nie może transmitować sygnałów nawigacyjnych przez Bluetooth, gdy są wyłączone lub przy wyczerpaniu baterii, chociaż. Dzieje się tak dlatego, że ich chipy Bluetooth nie mają możliwości dalszego odbierania zasilania, gdy system operacyjny nakazuje procesorowi wyłączenie wszystkiego. Google powiedział Ja w zeszłym miesiącu, że Pixel 8 i Pixel 8 Pro mają rezerwową moc przekazywaną do układu Bluetooth przez kilka godzin, nawet po wyczerpaniu się baterii. Chociaż firma jeszcze nie ujawniła informacji i nie potwierdziła, że ​​to samo dotyczy ich nowego Pixela 8a, mamy podstawy sądzić, że tak jest.

Jeśli masz Pixela 8 lub Pixela 8 Pro, będziesz w stanie zlokalizować swój telefon w sieci Znajdź moje urządzenie, nawet jeśli jest wyłączony lub bateria jest rozładowana! Jest to możliwe, ponieważ telefony są wyposażone w specjalistyczny sprzęt obsługujący funkcję wyszukiwania wyłączenia, o której mówiłem wcześniej… pic.twitter.com/qx5FKnc8zS

Nasze twierdzenie opiera się na fakcie, że Pixel 8a obsługuje funkcję wyszukiwania po wyłączeniu Androida. Wyszukiwanie po wyłączeniu to nazwa interfejsu API systemu Android, który umożliwia systemowi wysyłanie wstępnie obliczonych sygnałów sieciowych Znajdź moje urządzenie do układu Bluetooth urządzenia. Wiemy, że Pixel 8a obsługuje funkcję Wyszukiwanie po wyłączeniu, ponieważ Google ustawił na urządzeniu właściwość systemową ro.bluetooth.finder.supported na wartość true. Ta właściwość systemowa ma wartość true tylko wtedy, gdy urządzenie obsługuje funkcję Wyszukiwanie po wyłączeniu, co oznacza, że ​​Pixel 8a musi mieć także specjalistyczny sprzęt niezbędny do tego, aby jego układ Bluetooth mógł nadal wysyłać sygnały nawigacyjne po wyłączeniu telefonu.
Wczesny wyciek ustawień funkcji Znajdź moje urządzenie (2)Znajdź ustawienia mojego urządzenia – wczesny wyciek (1)
Pixel 8a obsługujący funkcję Powered-Off Finding nie powinien być zaskoczeniem, ponieważ działa na tym samym krzemie Tensor G3 i ma ten sam układ Bluetooth, ale warto wiedzieć, że ta funkcja jest obsługiwana w najnowszym urządzeniu Google ze średniej półki. Google współpracuje z dostawcami sprzętu, aby zapewnić obsługę tej funkcji w przyszłych urządzeniach z Androidem, więc mamy nadzieję, że ta funkcja nie będzie długo dostępna wyłącznie w ofercie Google Pixel. Gdy otrzymasz Pixela 8a, powinno być możliwe włączenie funkcji znajdowania po wyłączeniu po prostu włączając sieć Znajdź moje urządzenie. Jeśli w ustawieniach funkcji Znajdź moje urządzenie wybierzesz opcję „wyłączony” lub „bez sieci”, funkcja Znajdowanie przy wyłączonym urządzeniu nie będzie działać. Oczywiście, jeśli wyłączysz radio Bluetooth lub usługi lokalizacyjne, funkcja również nie będzie działać, ponieważ sieć Znajdź moje urządzenie na nich opiera się.
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android