House of the Dragon sezon 2: data premiery, fabuła i inne plotki

House of the Dragon sezon 2: data premiery, fabuła i inne plotki

Gra o Tron zachwyciła widzów jak prawie żaden inny serial telewizyjny od przełomu wieków, ale ostatni sezon zakończył się rozczarowującym zakończeniem. Na szczęście musieliśmy poczekać tylko kilka lat, zanim HBO zapowiedział prequel zatytułowany House of the Dragon. Zapowiadany jako pierwszy z wielu spinoffów, House of the Dragon został wydany w 2022 roku i spotkał się z niemal powszechnym uznaniem, co zaowocowało tym, że HBO dało zielone światło na drugi sezon. Już tylko tygodnie dzielą nas od drugiego sezonu House of the Dragon, więc przejdźmy do szybko podsumujmy wydarzenia z pierwszego sezonu i czego możemy się spodziewać po nadchodzących odcinkach.

Data premiery drugiego sezonu House of the Dragon

Max, dawniej HBO Max, potwierdził, że drugi sezon House of the Dragon ukaże się 16 czerwca 2024 roku. Jak to typowe dla seriali sieciowych, na emisję każdego odcinka trzeba będzie czekać tydzień po tygodniu. Jeśli nie znosisz napięcia i wolisz męczyć się przez cały sezon, będziesz musiał poczekać do 4 sierpnia, kiedy to wyemitowany zostanie ostatni odcinek.

House of the Dragon sezon 2: Fabuła i jak tu dotarliśmy

Milly Alcock i Paddy Considine w House of the Dragon - quiz o grze o tronPierwszy sezon House of the Dragon przedstawił nam Westeros jakieś 200 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Sezon poprowadził nas przez życie króla Viserysa Targaryena – tak, przodka Daenerys Targaryen z Gry o tron. Sezon pierwszy rozpoczyna się, gdy król Viserys stara się wyznaczyć następcę swojego miejsca na Żelaznym Tronie. Nie miał w linii męskiego potomka ani nie był skłonny przekazać władzy swojemu niestabilnemu bratu, Daemonowi. Po długich naradach Viserys w końcu wybrał swoją córkę Rhaenyrę w desperackiej próbie utrzymania rządów Targaryenów w nienaruszonym stanie. Decyzja Viserysa o wyznaczeniu żeńskiego następcy tronu była niezwykła w zdominowanym przez mężczyzn rodowodzie, co spowodowało, że spotkał się z szeroką krytyką. Tymczasem Namiestnik Królewski, Otto Hightower, w subtelny sposób zachęcał Viserysa do ponownego zawarcia związku małżeńskiego po śmierci swojej pierwszej żony . Na tę rolę wyznaczył własną córkę Alicent i odniósł sukces. To samo w sobie nie miałoby znaczenia, ale nowa królowa ostatecznie spłodzi syna o imieniu Aegon. To zaburzyło linię sukcesji Targaryenów — technicznie rzecz biorąc, Żelazny Tron był nadal obiecany Rhaenyrze, ale syn króla byłby wyraźnym i potencjalnym rywalem. Wraz z końcem pierwszego sezonu stosunki między Rhaenyrą i Alicentem pogarszają się i stają się niestabilne. Jednocześnie w grę wchodzi brat Viserysa, Daemon, który sprzymierza się ze sprawą Rhaenyry. Kiedy Viserys umiera pod koniec pierwszego sezonu, Westeros pogrąża się w chaosie. Rhaenyra zostaje koronowana na królową na Smoczej Skale, a Alicent koronuje swojego syna Aegona w Królewskiej Przystani. Pomimo przeciwnych roszczeń do Żelaznego Tronu i mnóstwa potyczek za sobą, obie frakcje Targaryenów są na krawędzi wojny totalnej. Wiemy, że sytuacja będzie się od tego momentu eskalować, ponieważ nadchodzący konflikt jest znany jako Taniec Smoków w Grze o Tron.

Co wydarzy się w drugim sezonie House of the Dragon? Plotki i oczekiwania

Aemond trzymający kubek w Domu SmokaPodczas gdy pierwszy sezon House of the Dragon umieścił dramaty rodzinne i politykę w centrum uwagi, w sezonie 2 zobaczymy znacznie więcej akcji. Kiedy już położono podstawy, spodziewaj się epickich bitew, szczególnie pomiędzy smokami po obu stronach rodziny Targaryenów. W przeciwieństwie do kilku ostatnich sezonów Gry o Tron, showrunnerzy House of the Dragon wciąż mogą czerpać z materiałów źródłowych. W szczególności możesz przeczytać powieść George'a RR Martina Ogień i krew, aby dowiedzieć się, co wydarzy się w sezonie 2 Domu Smoka z makabrycznymi szczegółami. Nie ujawniając zbyt wiele na temat wydarzeń z sezonu 2, wiedz, że Rhaenyra będzie chciała się na niej zemścić śmierć syna z rąk smoka księcia Aemonda, Vhagara. Ostatecznie przerodzi się to w znacznie większą bitwę, której kulminacją będzie Taniec smoków. Wojna pochłonie wszystkie Siedem Królestw – główne domy Westeros zawrą sojusze z którąkolwiek frakcją Targaryenów. Spodziewaj się powrotu domów takich jak Starkowie i Lannisterowie z Gry o tron. Sam serial ma trwać cztery sezony, więc ostatni odcinek drugiego sezonu prawdopodobnie nie pokaże zakończenia Tańca smoków. Będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby dowiedzieć się, która frakcja Targaryenów przejmuje Żelazny Tron.

Gdzie oglądać Dom Smoka sezon 2

Logo Max na smartfonie (5)Edgar Cervantes / Android Authority Sezon 2 „House of the Dragon” będzie miał premierę w HBO i Max w USA. Sezon będzie trwał od 16 czerwca do 4 sierpnia i będzie emitowany w każdą niedzielę o 21:00 czasu wschodniego. Przed zbliżającą się bitwą Max promuje drugi sezon House of the Dragon za pomocą dwóch zwiastunów – po jednym dla każdej strony Targaryenów. Zwiastuny pojedynków, jak się je tak zwane, ukazują rywalizację pomiędzy Zespołem Zielonych wspierającym Alicent i Zespołem Czarnych reprezentującym Królową Rhaenyrę.


Często zadawane pytania

Na jakiej książce oparty jest drugi sezon House of the Dragon? Drugi sezon House of the Dragon będzie w dalszym ciągu oparty na powieści George'a RR Martina Fire & Blood. Jednakże showrunnerzy mogą pozwolić sobie na swobodę twórczą i odejść od materiału źródłowego, jak widzieliśmy to w pierwszym sezonie Gry o Tron i Domu Smoka. Gdzie kręcony jest sezon 2 House of the Dragon? Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem HBO, sezon 2 House of the Dragon został nakręcony w Leavesden Studios w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest na dobrej drodze do wydania wkrótce. Ile sezonów będzie miał House of the Dragon? Showrunnerzy House of the Dragon twierdzili, że serial będzie trwał cztery sezony, ale może się to zmienić w zależności od kierunku historii lub popularności serialu. W którym roku rozgrywa się akcja Domu Smoka? Akcja Domu Smoka rozgrywa się około 130 lat po podboju Aegona Targaryena (130 o.P.). To plasuje ją prawie 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Grze o Tron. Czy House of the Dragon to prequel? Tak, House of the Dragon to seria prequeli osadzona w tym samym świecie co Gra o Tron (Westeros), ale około 200 lat wcześniej.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android