Graj w gry Xbox 360 na Xbox Series X|S i One (S/X).

Graj w gry Xbox 360 na Xbox Series X|S i One (S/X).

Na konsoli Xbox Series X|S i jej poprzedniku, konsoli Xbox One (S/X), można grać w ponad 500 gier na konsolę Xbox 360. Tutaj dowiesz się, jakie są dostępne opcje i co należy wziąć pod uwagę, aby grać w swoje stare gry Xbox 360 na konsolach Xbox Series i Xbox One.

Kontroler bezprzewodowy dla konsoli XboxKontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox

Kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 17 maja 2024 r., godzina 14:56

Gry na konsolę Xbox 360 na konsolę Xbox Series X|S i One (S/X)

W zależności od formy, w jakiej masz kompatybilny tytuł, granie w gry 360 różni się na Series i One. Jeśli najpierw chcesz się dowiedzieć, które tytuły na konsolę Xbox 360 faktycznie działają na konsoli Xbox Series X|S lub Xbox One (S/X), pełną listę wszystkich gier kompatybilnych wstecz znajdziesz tutaj:

Gry cyfrowe na konsolę Xbox 360

Jeśli kupiłeś zgodną grę w wersji cyfrowej na konsolę Xbox 360, powinna ona także pojawić się wśród gier, które możesz zainstalować na konsolach Xbox Series i One – pod warunkiem, że korzystasz z tego samego konta Xbox.

Aby to zrobić, po prostu naciśnij Smak Xbox kontroler i wybierz „Moje gry i aplikacje” → „Wszystkie reklamy” wyłączone. Przechodzi do zakładki “Gry” a potem w górę “Filtr”.Wybiera „Typy konsoli” i tu Xbox 360 i oryginalna konsola Xbox” Teraz zostaną wyświetlone wszystkie Twoje stare tytuły, które możesz pobrać i odtwarzać.
Filtr Xbox Series XS One Xbox 360 Oryginalna konsola XboxFiltr Xbox Series XS One Xbox 360 Oryginalna konsola XboxŹródło obrazu: GIGA

Dyski fizyczne (dysk z grą)

Gry na konsolę Xbox 360 na płycie działają także na konsolach Xbox Series X i One (S/X). Nie ma jednak możliwości odtwarzania go bezpośrednio z DVD. Jeśli włożysz płytę z grą o zgodnym tytule, opcja pojawi się na stronie głównej „Zainstaluj dysk” aby pobrać grę w wersji przystosowanej na Xbox One. Po pobraniu gry 360 na Xbox możesz ją uruchomić. Jednak w celu uwierzytelnienia w napędzie musi zawsze znajdować się właściwy dysk. Niestety konsole bez napędu dyskowego (Xbox Series S i Xbox One S All-Digital) nie obsługują tej metody.

Zainstaluj konsolę Xbox Series XS One na dysku Xbox 360Zainstaluj konsolę Xbox Series XS One na dysku Xbox 360Źródło obrazu: GIGA

Kup grę na konsolę Xbox 360 w sklepie Xbox

Jeśli chcesz nadrobić zaległości w starszym tytule, którego jeszcze nie posiadasz, możesz kupić wiele gier zgodnych wstecznie w wersji cyfrowej w sklepie Xbox. Po prostu wyszukaj odpowiedni tytuł w sklepie Xbox. Alternatywnie możesz go znaleźć pod Zakładka Gry Jestem Sklep Xbox także Kategoria kompatybilna wstecz. Tutaj możesz także wyświetlić wszystkie kompatybilne gry na konsolę Xbox 360.

Kategoria sklepu Xbox Kompatybilność wstecznaKategoria sklepu Xbox Kompatybilność wstecznaŹródło obrazu: GIGA

tło

Początkowo funkcja kompatybilności wstecznej w ogóle nie była objęta planem Xbox One. Ponieważ przejście z Xbox 360 na Xbox One wiązało się z przejściem z architektury PowerPC na procesor x86, a konsola różniła się również znacznie od swojej poprzedniczki pod innymi względami, wsteczna kompatybilność sprzętowa nie była możliwa.

Jednak wielu fanów Xbox chciało tej funkcji. Dla Microsoftu była to kolejna szansa na odzyskanie nieco nadszarpniętego zaufania do społeczności graczy. Dwa lata po premierze konsoli na targach E3 2015 ogłoszono, że wraz z jesienną aktualizacją konsola Xbox One będzie wstecznie kompatybilna z prawie 100 tytułami na konsolę Xbox 360. Więcej kompatybilnych tytułów dodawano co miesiąc w drodze aktualizacji. Wsteczna kompatybilność z wybranymi tytułami z pierwszego Xboxa pojawiła się w 2017 roku.

Ostatnia aktualizacja zapewniająca wsteczną kompatybilność na Xboksie One powinna pojawić się w czerwcu 2019 roku. Z okazji 20. rocznicy w listopadzie 2021 r. dodano ponad 70 tytułów na konsolę Xbox 360 i oryginalną konsolę Xbox, w które można teraz grać na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One (S/X). W sumie w ciągu ostatnich 6 lat w ponad 620 gier na konsole Xbox i Xbox 360 można było grać poprzez emulację.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Puzzle obrazkowe: czy rozpoznasz te 99 gier wideo po jednym zrzucie ekranu?

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech