Android wysłucha Cię w przyszłości i na zawsze zmieni zadanie domowe

Android wysłucha Cię w przyszłości i na zawsze zmieni zadanie domowe

W ramach konferencji programistów I/O 2024 Google ogłosiło wiele nowych funkcji i opcji AI dla niemal wszystkich obszarów firmy. Przekonał się o tym każdy, kto nie miał świadomości, że Google w pełni zaangażowało się w sztuczną inteligencję. Android odgrywa ważną rolę jako bezpośredni interfejs dla użytkownika końcowego i jest wyposażony w kilka praktycznych funkcji Google.

Google wyposaża telefony z Androidem w więcej sztucznej inteligencji

Dzięki funkcjom sztucznej inteligencji telefony Pixel już teraz należą do najinteligentniejszych smartfonów na rynku. Google chce włączyć sztuczną inteligencję do niemal każdej aplikacji i funkcji. Aby to osiągnąć, Google stwarza nowe możliwości i znacząco udoskonala sprawdzone rozwiązania. Poniżej najważniejsze ogłoszenia:

Gemini Nano słucha Cię, gdy rozmawiasz przez telefon

Google oferuje już funkcje AI w aplikacji Telefon. Możesz odbierać połączenia z telefonu komórkowego za pośrednictwem Asystenta i zlecić ich sprawdzenie, zanim będziesz chciał sam z daną osobą porozmawiać. Google ostrzega również przed połączeniami spamowymi. W przyszłości Google pójdzie o krok dalej. Gemini Nano ma podsłuchiwać rozmowę telefoniczną i bezpośrednio ostrzegać, jeśli jest to oszustwo – to znaczy, jeśli ktoś chce Cię oszukać.

Na przykład będziesz wezwany przez oszustaudając pracownika banku i prosząc Cię o zrobienie czegoś, czego prawdziwy bank nigdy by nie zrobił, interweniuje sztuczna inteligencja. Jeśli tak się stanie, Twój telefon komórkowy powiadomi Cię, że prawdopodobnie jest to oszustwo.

Gemini Nano powinien działać bezpośrednio na urządzeniu i nie zawsze polegać na połączeniu internetowym. Może przetwarzać obrazy, dźwięk i mowę, a w przyszłości powinien również znacznie poprawić dostępność telefonów komórkowych.

Circle to Search rozwiązuje zadanie domowe

Nikt nie lubi odrabiać zadań domowych, zwłaszcza gdy nie udaje mu się wykonać zadania i nie ma pomocy. Właśnie w tym miejscu należy użyć Circle to Search. W przyszłości to zrobisz Możesz skupić się na zadaniu, a Google nie tylko poda Ci wynik, ale wyjaśni Ci krok po kroku, jak osiągnąć to rozwiązanie. Działa to nie tylko w przypadku prostych problemów matematycznych, ale także w przypadku złożonych problemów tekstowych z fizyki:

Inne usługi Google, takie jak wyszukiwarka, również są odpowiednio aktualizowane:

Google: Witamy w erze Bliźniąt

Google: Witamy w erze Bliźniąt

Android już wkrótce będzie mógł znacznie więcej

Gemini będzie wkrótce dostępne w połączeniu z innymi aplikacjami i może na tej podstawie analizować elementy i wyświetlać odpowiednie wyniki wyszukiwania lub oferować inne interakcje:

Można to również zrobić np Bezpośrednie tłumaczenie tekstów lub natychmiastowa edycja obrazów. Nie ma znaczenia, gdzie jesteś. Gemini rozpoznaje treść i oferuje dostępne opcje. W przyszłości będzie można także po prostu przeciągnąć wyświetlony obraz bezpośrednio do Gmaila. Sztuczna inteligencja zajmuje się cięciem i przenoszeniem. Wszystkie nowe funkcje będą najpierw dostępne dla nowszych telefonów Google, takich jak Pixel 8 Pro (test).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android