Jak renomowana jest Republika Handlowa?  Doświadczenia i recenzje

Jak renomowana jest Republika Handlowa? Doświadczenia i recenzje

Trade Republic stała się znana jako broker internetowy, który umożliwia inwestowanie w akcje i fundusze ETF za pośrednictwem smartfona. Sprawdziliśmy dla Ciebie, jak renomowany jest dostawca.

Brokerzy online i aplikacje handlowe odnoszą coraz większe sukcesy, a berlińska firma Trade Republic jest reklamowana jako jedna z największych platform. Start-up wyrobił sobie markę jako broker internetowy od momentu założenia w 2015 roku. Trade Republic otrzymała teraz także pełną licencję bankową. Powiemy Ci, jak bezpieczne są Twoje inwestycje i czy naprawdę możesz handlować bez prowizji.

Trade Republic umożliwia otwarcie bezpłatnego magazynu. Ale co to w ogóle jest? Odpowiedź znajduje się w filmie od naszych kolegów z Familie.de:

Co to jest depot? Kwestia wszystkich pytań giełdowych jest łatwo wyjaśniona

Republika Handlowa: zalety i wady

Trade Republic oferuje akcje, fundusze ETF, fundusze, obligacje, certyfikaty i warrantów i reklamuje się jako broker bez prowizji. Wymieniliśmy najważniejsze punkty za i przeciw aplikacji.

Zalety:

Weryfikacja w Trade Republic jest szybka i łatwa za pomocą identyfikacji wideo lub zdjęcia, a Twoje konto jest połączone ze smartfonem. Aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Kupujesz papiery wartościowe w zaledwie trzech prostych krokach.
Firma technologiczna zajmie się obydwoma sprawdzane przez Bundesbank i BaFin – depozyty są prawnie chronione do 100 000 euro.
Możesz zarabiać odsetki od swoich depozytów. Trade Republic płaci aż 4% odsetek rocznie od salda do 50 000 euro. Zarządzanie magazynem jest bezpłatne i składane jest tylko jedno zamówienie Stawka ryczałtowa za koszty stron trzecich w wysokości jednego euro. To sprawia, że ​​Trade Republic jest szczególnie interesująca dla początkujących. Plany oszczędnościowe i ETF można zapisać bezpłatnie.
Trade Republic oferuje własną kartę płatniczą od stycznia 2024 roku. Z wersji wirtualnej możesz korzystać bezpłatnie.

Niedogodności:

Trade Republic oferuje ograniczony wybór papierów wartościowych. Brakuje kontraktów futures, CFD i Forex. Z powodu braku konta demo niedoświadczeni użytkownicy są natychmiast rzucani na głęboką wodę i mogą potencjalnie stracić dużo pieniędzy.
Spready Trade Republic są wyższe po godzinie 17:30. Różnica pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży opiera się na platformie transakcyjnej XETRA. Jeżeli jest ono zamknięte, to ustalanie cen już nie obowiązuje. Obsługa klienta czasami odpowiada dopiero po długim oczekiwaniu i nie zawsze jest dostępna, jak zgłaszają niektórzy klienci.

Republika Handlowa: doświadczenia i recenzje

Trustpilot jest zazwyczaj pierwszym punktem, do którego należy zgłosić się, aby ocenić powagę danej firmy. Tutaj wkracza Republika Handlowa 3,8 na 5 gwiazdek został oceniony (stan na maj 2024 r.) i otrzymał ocenę „Dobry”. Ponad 17 500 użytkowników zostawiło recenzję. 70 procent z nich przyznało brokerowi 5 gwiazdek.

Na platformie Finanztip można znaleźć także recenzje Trade Republic (stan na maj 2024 r.): 33 procent użytkowników oceniło Trade Republic jako pozytywne, a 64 procent wystawiło ocenę negatywną. Pozostałe cztery procent głosowało na neutralne z około 1400 nadesłanych recenzji.

Nieco bardziej pozytywną ocenę aplikacji można znaleźć na stronie Finanzfluss. Znajduje się tam 346 recenzji z oceną 2,9 gwiazdki prowadzony.

Jakie doświadczenia mieli użytkownicy z Trade Republic?

Użytkownicy szczególnie chwalą długie godziny handlu i dużą elastyczność oferowaną przez aplikację mobilną. Również łatwy w użyciu i przejrzysta struktura zostały bardzo dobrze przyjęte.

Jednak często pojawiają się problemy z obsługą klienta. Czasami reaguje to dopiero po długim oczekiwaniu, a czasami wcale i rzadko pomaga w zadowalającym stopniu. Na przykład niektórzy użytkownicy zgłaszają Zlecenia Stop-Loss, które nie zostały uruchomione oraz obsługę klienta, do której nie można dotrzeć w tak poważnych przypadkach.

Ponadto wydaje się, że platforma charakteryzuje się dużą zmiennością na rynku szybko przeciążony być, a klienci zgłaszają poważne opóźnienia. W niektórych skrajnych przypadkach klienci opisują również nadzwyczajne rozwiązania umowy przez Trade Republic bez wyraźnego powodu.

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech