Kto jest właścicielem Lidla?  To właściciel znanej na całym świecie firmy

Kto jest właścicielem Lidla? To właściciel znanej na całym świecie firmy

Kto jest dziś właścicielem miliardowej firmy? Więcej informacji na temat historii Lidla i firmy stojącej za tą marką znajdziesz tutaj.

Lidl stał się jedną z najpopularniejszych sieci supermarketów z ponad 12 200 sklepami w 31 krajach na całym świecie. Oprócz sklepu spożywczego Lidl słynie również z różnorodnych ofert oszczędnościowych. Nieważne, czy jest to gofrownica, rower elektryczny czy klapki: teraz w Lidlu znajdziesz to wszystko. Od 2008 roku dyskont oferuje także wycieczki, a towary można zamówić także w sklepie internetowym lidl.de. Oznacza to, że możesz mieć wszystko wygodnie dostarczone do domu – dzięki temu trikowi możesz nawet uzyskać bezpłatną wysyłkę. Aplikacja uruchomiła także program bonusowy dla klientów. Ale kto tak naprawdę jest właścicielem Lidla?

Dzięki wskazówkom oszczędnościowym zawartym w filmie możesz w przyszłości taniej kupować w supermarkecie.

Kupuj taniej w supermarkecie – dzięki tym 5 wskazówkom dotyczącym oszczędności

Kto jest dziś właścicielem Lidla?

Rok 2004 był Klausa Gehriga jedyny komplementariusz spółki Schwarz Unternehmens-Treuhand KG, do której należy Lidl. Pierwotnie miało tak pozostać do 2023 r., jednak w 2021 r. wygasł mu mandat i został skierowany na urlop. I tak w wieku 81 lat Dieter Schwarz ponownie przejął na krótki czas stery firmy, dopóki w jego ślady nie poszedł Gerd Chrzanowski.

W 2021 roku Lidl osiągnął rekordową sprzedaż na poziomie około 100 miliardów euro, więc Gerd Chrzanowski ma spore buty do wypełnienia. Ale najwyraźniej ma równie wielkie plany: w 2023 roku założył Schwarz Digits Własny dział IT i cyfrowy Grupy Schwarz. Koncentrujemy się na obszarach chmury, bezpieczeństwa cybernetycznego i sztucznej inteligencji. Dieter Schwarz przeszedł obecnie na emeryturę.

Ujawniamy, jak wartościowe są oferty dyskontów.

Kiedy powstał Lidl?

Wszystko zaczęło się jednak od sklepu z owocami tropikalnymi A. Lidl & Cie, który już… w połowie XIX wieku Założony. W 1930 roku firmę przejął biznesmen Josef Schwarz, która wówczas nosiła nazwę Lidl & Schwarz KG i stopniowo rozwinęła się w hurtownię artykułów spożywczych.

W 1963 roku syn Josefa Schwarza, Dietera Schwarza, Dyrektor zarządzający i właściciel firmy, która w kolejnych dziesięcioleciach znacznie się rozwinęła o dodatkowe działy biznesowe. Na tym stanowisku pozostał do 2004 roku.

Co należy do Grupy Schwarz?

Do Grupy Schwarz należą następujące marki:

LidlKauflandPreZeroBlack ProductionCzarne cyfry

Całkowita praca na całym świecie 575 000 osób w 32 różnych krajach w Grupie Schwarz. W roku 2022 wygenerowała roczną sprzedaż na poziomie 154,1 miliarda euro.

Grupa Schwarz i jej spółki nie ograniczają się już do handlu artykułami spożywczymi. Grupa handlowa ma w niektórych sektorach bardzo szeroko zakrojone: Lidl i Kaufland są znane z branży spożywczej. Schwarz Production specjalizuje się w produkcji żywności dla marek własnych grupy detalicznej (głównie Lidl i Kaufland). PreZero to firma zajmująca się recyklingiem i utylizacją odpadów, która jest częścią grupy od 2018 roku. Od 2023 roku Schwarz Digits jest także częścią Grupy Schwarz, która pełni rolę dostawcy usług IT i innych rozwiązań cyfrowych.

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech