Oczekiwana data premiery Android TV 14 i funkcje, które chcemy zobaczyć

Oczekiwana data premiery Android TV 14 i funkcje, które chcemy zobaczyć

Edgar Cervantes / Android AuthorityAndroid 14 oficjalnie pojawił się 4 października, aby wybrać urządzenia Pixel, ale co z Androidem TV 14? Chociaż Android TV 13 nigdy się nie pojawił, Google potwierdził swoje plany dotyczące Androida TV 14, chociaż jego wdrażanie jeszcze się nie rozpoczęło. Przejdźmy do dyskusji i omówmy wszystko, co wiemy o nadchodzącej dacie premiery Android TV 14, funkcjach i nie tylko.Android TV 14: w skrócie

Kiedy to wyjdzie? Android TV 14 zacznie być wdrażany jeszcze w tym roku na nowych urządzeniach oraz w ramach aktualizacji.
Co nowego? Android TV 14 wprowadza nowe tryby energii, tryb obrazu w obrazie, funkcje Gemini i kilka innych zmian.

Jaka jest najbardziej prawdopodobna data premiery Androida TV 14?

Telewizor z Androidem 12 — 30 ​​listopada 2021 r
Telewizor z Androidem 11 — 22 września 2020 r
Telewizor z Androidem 10 — 10 grudnia 2019 r. Android 14 został oficjalnie wydany w październiku, ale Android TV 14 został oficjalnie ogłoszony dopiero w połowie maja. Niestety nie ma jeszcze jasnej daty premiery stabilnej wersji Androida TV 14, ale Google twierdzi, że aktualizacja pojawi się w tym roku na niektórych istniejących urządzeniach i nowym sprzęcie.

Czy dostępna jest wersja beta Androida TV 14?

Data stabilnej premiery Androida TV 14 może być niejasna, ale wersja beta Androida TV 14 jest już dostępna. Problem polega na tym, że obecnie można go zainstalować tylko przy użyciu emulatora Android Studio. Tak naprawdę jest on zaprojektowany wyłącznie z myślą o programistach i nie jest zalecany przeciętnym użytkownikom. Co więcej, nie spodziewamy się, że będzie ona dostępna na sprzęcie fizycznym dopiero po oficjalnej premierze.

Funkcje Androida TV 14

Android TV 14 może nie jest ogromną aktualizacją, ale prawdopodobnie jest to jedna z bardziej znaczących zmian w systemie operacyjnym, które zostaną wprowadzone od dłuższego czasu. Zaktualizowana platforma wprowadza wiele ulepszeń wydajności, dzięki którym system operacyjny jest bardziej responsywny na urządzeniach z mniejszą ilością pamięci RAM, nowy tryb obrazu w obrazie (zwykłe poprawki błędów, których można się spodziewać, a także kilka drobnych zmian w zakresie dostępności). Dostępna jest teraz opcja korekcji kolorów, ulepszone opcje tekstu i ulepszona nawigacja w zakresie ułatwień dostępu. Dostępne są także nowe tryby energii: tryb niskiego zużycia energii, tryb zoptymalizowanego zużycia energii i tryb zwiększonego zużycia energii. Oto kilka innych funkcji, o których wiemy:

Android TV ma teraz magiczny przycisk

Magiczny przycisk to skrót, który możesz dostosować do dowolnej aplikacji lub usługi. To wygodny sposób na zapisanie ulubionej usługi przesyłania strumieniowego w celu szybkiego dostępu. W tej chwili jest ona dostępna tylko w Onn 4K Pro, chociaż plotki mówią, że następny Chromecast również będzie miał tę funkcję.

Tym razem Android TV może otrzymywać powiadomienia o połączeniach

W wersji beta dostępna jest nowa funkcja powiadomień o połączeniach dla systemów Android 14 i Android 14 z urządzeniami Google TV. Mówiąc najprościej, będziesz mógł otrzymywać powiadomienia o połączeniach bezpośrednio z telewizora, jeśli masz kompatybilne urządzenie. Mniej jasne jest, czy jest to tylko powiadomienie, czy też będziesz mógł w pełni odebrać połączenie bezpośrednio z poziomu telewizora. duży ekran. Tak czy inaczej, jest to całkiem ekscytująca funkcja. Mamy nadzieję, że istnieje również możliwość odbierania wiadomości. Martwisz się, że Twoje rozmowy będą wyświetlane, gdy ktoś inny je ogląda? Dobra wiadomość jest taka, że ​​połączenia są powiązane z Twoim profilem.

Android TV 14 otrzymuje nowe funkcje ułatwień dostępu

Android TV 14 dostępność 2Chociaż wspomnieliśmy już o tym krótko powyżej, nie jest to pełna lista zmian w zakresie ułatwień dostępu. W systemie Android TV 14 dostępnych jest wiele nowych funkcji ułatwień dostępu. Google dodaje nowy skrót do skalowania tekstu, ustawienie pogrubienia tekstu, które ułatwia czytanie, oraz nowe ustawienie korekcji kolorów dla osób ze ślepotą barw. Dostępna jest także nowa funkcja o nazwie Opisy audio, która czyta, co dzieje się na ekranie, ale tylko w przypadku obsługiwanych filmów i programów. Wreszcie menu ułatwień dostępu jest teraz znacznie bardziej widoczne. Znajdziesz je jako podmenu najwyższego poziomu w Ustawieniach, a nie ukryte głęboko w podmenu System.

Android TV otrzyma kilka drobnych ulepszeń wydajności

wydajność telewizora z Androidem 14Android TV 14 ma wprowadzić kilka drobnych usprawnień w zakresie wydajności, takich jak możliwość ukrywania formatów HDR lub zachowania standardowego zakresu dynamiki. Nie chcesz określać, jak sobie z tym radzi? Ustawienie Preferowany system wybierze dla Ciebie właściwy wybór. Chociaż nie jest to bezpośrednio powiązane z wydajnością, dostępne są nawet nowe ustawienia efektywności energetycznej: Niska, Umiarkowana, Wysoka i Bez ograniczeń. Użycie opcji Niski powoduje wyłączenie połączenia sieciowego, gdy telewizor nie jest używany. Umiarkowany pozostawia włączoną liczbę funkcji wystarczającą do wybudzenia telewizora przez Wi-Fi. Oczywiście wysokie liście na prawie wszystkim. Jak można się domyślić, ustawienie nieograniczone zapewnia ciągłe działanie wszystkich funkcji sieciowych. Pamiętaj, że te nowe funkcje będą działać tylko z obsługiwanym sprzętem. Być może zobaczymy go na plotkowanym nowym Chromecaście z Google TV? Trudno powiedzieć, ale sensowne byłoby, gdyby Google zaprezentował tę funkcję na własnym sprzęcie.

Oczekiwana kompatybilność z Android TV 14

Pudełko programistyczne Amlogic S905X4Mishaal Rahman / Android Authority Na razie nie możemy z całą pewnością powiedzieć, jaka będzie kompatybilność z Androidem TV 14. W końcu Android TV 13 nigdy nie pojawił się na pojedynczym urządzeniu poza sprzętem programisty ADT. Co ciekawe, wygląda na to, że nadchodzące pudełko programistyczne ADT-4 nie będzie nawet dostępne dla programistów spoza Google i jego bezpośrednich partnerów. Wydaje się pewne, że seria Chromecast z Google TV w końcu doczeka się aktualizacji, zwłaszcza że pominęła Android TV razem 13. Wraz z nim może być także dostarczany każdy nowy sprzęt z systemem Android TV, na przykład Chromecast z Google TV. Tylko nie spodziewaj się, że pojawi się w każdym telewizorze lub telewizorze z Androidem, a nawet w nowszych modelach. Zazwyczaj urządzenia z systemem Android TV skupiają się bardziej na poprawkach i poprawkach zabezpieczeń niż na pełnych aktualizacjach oprogramowania systemu operacyjnego. W końcu na platformie jest niewiele do dodania, a jak widać na powyższej liście funkcji Android TV 14, aktualizacje są zwykle dość drobne.

Android TV 14: funkcje, które chcemy zobaczyć

Chociaż nie wiemy zbyt wiele o Androidzie TV 14, jest co najmniej kilka rzeczy, które chcielibyśmy, aby w końcu trafiły na platformę.

Ulepsz funkcję Kontynuuj oglądanie

Google Chromecast z kartą Google TV dla CiebieDavid Imel / Android Authority Bardzo podoba mi się Android z interfejsem Google TV, a zwłaszcza funkcja Kontynuuj oglądanie. Mówiąc najprościej, pozwala wznawiać programy bez względu na usługę przesyłania strumieniowego, z której pochodzą. Chociaż wolę to od odpowiednika Fire TV, może być dość wybredne. Przygotuję się do wznowienia programu, który właśnie oglądałem, tylko po to, by bez powodu zniknął z listy. Czasami będą nawet losowe programy, których nie oglądałem od zawsze, i które będą tam siedzieć przez czas nieokreślony. Bardziej szczegółowa historia transmisji byłaby bardzo mile widziana. Wyobraź sobie, że możesz kliknąć przycisk „więcej szczegółów” i spojrzeć wstecz na to, co oglądałeś według daty ostatniego oglądania. Byłoby wspaniale zobaczyć takie funkcje, jak ilość spędzonego czasu i inne szczegóły dotyczące Twoich nawyków związanych z oglądaniem. Dla kogoś, kto ogląda wiele programów, a potem na zawsze o nich zapomina… byłoby to niesamowite.

Zintegrowana sieć VPN byłaby niesamowita jako Chromecast wyłącznie z Google TV

Funkcja Google Pixel Drop VPN w Google OneUsługa VPN w Google One jest już wbudowana w Twoje urządzenia Pixel, ale co by było, gdyby była obsługiwana także przez urządzenia Google TV, a nawet tylko urządzenia z serii Chromecast? VPN może być bardzo pomocny przy oglądaniu treści objętych ograniczeniami geograficznymi. Używałem go na przykład do oglądania odcinków Bluey prosto z ABC (Australia Broadcasting Company), chociaż mieszkam w Stanach. Chociaż bardzo chciałbym to zobaczyć, jest to prawdopodobnie mało prawdopodobne, ale z pewnością byłoby wspaniale.

Rozszerzone wrażenia z gry

Xbox Game Pass 1Tak, w Google Play są gry na Android TV, ale wybór jest, delikatnie mówiąc, dość ograniczony. Uruchamianie gier na Chromecaście w Google TV również może być dość frustrujące. Ma nie tylko stosunkowo słabą specyfikację, ale także ograniczoną przestrzeń do przechowywania. Najłatwiejszym sposobem na obejście tego byłoby lepsze wsparcie usług przesyłania strumieniowego wideo. Wcześniej Google miał Stadia, ale oficjalne wsparcie dla Xbox Game Pass lub NVIDIA GeForce Now byłoby mile widzianym dodatkiem.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android