Lista życzeń Wear OS 5: Co chcę zobaczyć i co wiemy do tej pory

Lista życzeń Wear OS 5: Co chcę zobaczyć i co wiemy do tej pory

Kaitlyn Cimino / Android Authority Krajobraz Wear OS zyskuje na popularności dzięki większej liczbie marek niż kiedykolwiek wcześniej, w tym własnej linii smartwatchów Google. Tylko kilka miesięcy dzieli nas od kolejnej rundy głównych premier urządzeń z Wear OS (patrząc na Ciebie, Samsung), a ja już nie mogę się doczekać, jak może wyglądać potencjalna premiera Wear OS 5.

Wear OS 5: funkcje, które chcę zobaczyć

Mobvoi TicWatch Pro 5 wyświetla ekran startowy Wear OS.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityGdybym mogła postawić na swoim, jest kilka ulepszeń, które chciałabym zobaczyć w następnej aktualizacji Wear OS. Niektóre z nich to strzały z dystansu. Inne są niszowe i wybredne, ale są również bardzo wykonalne.

Fitbit dla wszystkich

Zegarek Google Pixel wyświetla minuty w strefie aktywnej Fitbit użytkownika.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityMoją najbardziej oczywistą prośbą o Wear OS 5 jest to, że Google hojnie udostępnia funkcje Fitbit wszystkim użytkownikom Wear OS. W tym momencie konglomerat Google/Fitbit dobiegł końca i czas przestać traktować ekosystem Fitbit jako odrębną całość. Wielu użytkowników Wear OS, nie tylko Pixel Watch, skorzystałoby z możliwości dostępu do przystępnych narzędzi Fitbit do śledzenia kondycji i fantastycznej platformy do spania. Health Connect było dobrym rozwiązaniem, ale każdy, kto łączy Fitbit i urządzenie z Wear OS, powinien móc poruszać się między swoimi urządzeniami bez utraty danych.

Nowość w ogóle

Drugie bardzo ogólne pytanie dotyczy czegoś nowego i ekscytującego. Wear OS 4 przyniósł kilka przydatnych ulepszeń dla nadgarstków użytkowników, ale nie był szczególnie pomysłowy ani nowatorski. Bardzo chciałbym zobaczyć, jak Wear OS 5 ożywia największego rywala Apple w taki sam sposób, jak Wear OS 3 w 2021 roku.

Bardziej przydatne szybkie ustawienia

Użytkownik uzyskuje dostęp do panelu szybkich ustawień na swoim zegarku Samsung Galaxy Watch 6.Kaitlyn Cimino / Android Authority Chociaż seria Galaxy Watch oferuje konfigurowalne szybkie ustawienia, ta funkcja nie jest spójna na wszystkich urządzeniach z systemem Wear OS i tak powinno być. Panel jest znacznie bardziej użyteczny, gdy Twoim priorytetom przydzielono doskonałe lokalizacje. Chciałbym również, aby dostęp do menu szybkich ustawień można było uzyskać z innych ekranów, a nie tylko z ekranu głównego.

Kliknij dwukrotnie dla użytkowników Androida

Choć początkowo wątpiłem w jego konieczność, Double Tap jest teraz funkcją, z której regularnie korzystam, nosząc Apple Watch Ultra 2. Sterowanie gestami sprawia, że ​​korzystanie ze smartwatcha jest łatwiejsze, gdy mamy jedną rękę wolną. Może to zabrzmieć leniwie, ale chcę tej samej wygody na moich zegarkach z Wear OS. Obsługa jedną ręką ma zastosowanie w znacznie większej liczbie sytuacji, niż się spodziewałem, a nie tylko wtedy, gdy drugą ręką ściskam dużą kawę na wynos.

Dostępna pomoc

Google Pixel Watch 2 wyświetla kafelek Asystenta.Kaitlyn Cimino / Android Authority Krajobraz asystentów głosowych się zmienia i, szczerze mówiąc, jest to ekscytująca funkcja, na którą warto zwracać uwagę. Dzięki dodanym funkcjom sztucznej inteligencji i przetwarzaniu na urządzeniu smartwatche oferują potężniejszą pomoc niż kiedykolwiek. Mam nadzieję, że w ramach aktualizacji Wear OS 5 platforma dotrzyma kroku konkurencji, rozszerzając i udoskonalając doświadczenia użytkownika. (Czy zobaczymy Gemini na nadgarstku?) Tymczasem w miarę jak asystenci głosowi stają się coraz bardziej złożeni, chcę też, aby Wear OS świadomie zarządzał komfortem użytkownika. Na przykład system Wear OS 5 powinien umożliwiać zarządzanie prostymi zapytaniami w trybie offline i lokalnie, tak aby użytkownicy nie musieli być połączeni z telefonem.

Ulepszone aranżacje i tryby (niszowe, ale potrzebne)

Na koniec wprowadzono kilka subtelnych, ale znaczących ulepszeń interfejsu użytkownika, które poprawiłyby komfort użytkowania Wear OS 5. Rita El Khoury z AA zwraca uwagę, że obecnie nie wszystkie zegarki zmieniają orientację podczas ładowania, przez co wyświetlana godzina jest nieprawidłowa, gdy korzysta się z bocznej podstawki lub ładowarki. Podobnie tryby „Na dobranoc” i „Nie przeszkadzać” są niepotrzebnie łączone. Wear OS 5 powinien wprowadzić opcję synchronizacji trybu nocnego, tak aby urządzenie przełączało się w tryb nocny, gdy ładujesz telefon w nocy, ale funkcja DND jest oddzielona.


Czy będzie dostępna wersja beta Wear OS 5?

Podobnie jak w zeszłym roku spodziewam się, że Samsung wypuści wersję beta systemu Wear OS 5 przed oficjalną premierą oprogramowania. Dzięki temu użytkownicy mogą przekazywać opinie na temat błędów i niedociągnięć, a jednocześnie rzucić okiem na nowe oprogramowanie. Podczas Google I/O 2024 firma udostępniła wersję zapoznawczą dla programistów, przedstawiającą kilka ulepszeń. Będziemy na bieżąco aktualizować to centrum po udostępnieniu programu beta.

Oczekiwana data i nazwa wydania systemu Wear OS 5

Galaxy Watch 6, 6 Classic i Pixel Watch 2 leżą na stole.Kaitlyn Cimino / Urząd Androida
Noś system operacyjny 3: sierpień 2021
Noś system operacyjny 3.5: sierpień 2022
Noś system operacyjny 4: Sierpień 2023 r. Krążyły już pewne pogłoski na temat rozwoju Wear OS 5 w oparciu o Androida 14, choć nie spodziewam się, że nowe oprogramowanie pojawi się wcześniej niż w sierpniu 2024 r. Przez ostatnie trzy lata na zegarkach Samsung Galaxy Watches pojawiały się nowe wersje Wear OS . Wear OS 3 pojawił się w 2021 roku na serii Galaxy Watch 4, a seria 5 została wprowadzona na rynek z Wear OS 3.5 rok później. Następnie, w lipcu 2023 r., klienci mogli zapoznać się z systemem Wear OS 4 na zegarkach Galaxy Watch z serii 6. Najprawdopodobniej Wear OS 5 będzie działać według tego samego harmonogramu i zadebiutuje wraz z Samsungiem Galaxy Watch 7 tego lata. Prawdopodobnie zostanie ogłoszony podczas letniej imprezy Samsung Unpacked w połowie lub pod koniec lipca, a na półki trafi kilka tygodni później. Bazując na danych z ostatnich dwóch lat, system Wear OS 5 zostanie wypuszczony jesienią w czystszej formie na Pixel Watch 3.

Noś plotki o funkcjach OS 5

TicWatch Pro 5 wyświetla na ekranie logo Wear OS.Kaitlyn Cimino / Android Authority Jak dotąd niewiele jest plotek na temat tego, czego użytkownicy mogą spodziewać się po Wear OS 5. Nawet jeśli w nowym oprogramowaniu nie ma żadnych imponujących aktualizacji, można się spodziewać co najmniej tego samego poziomu ulepszeń, co użytkownicy w Wear OS 4. Wear OS 4 wprowadził niewielkie, ale znaczące ulepszenia różnych aplikacji Wear OS, dodał kilka przydatnych aplikacji Google i wreszcie wprowadził obsługę tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Podczas Google I/O 2024 udostępniono wersję deweloperską systemu operacyjnego dla smartwatcha, po której podano kilka szczegółów na temat system operacyjny. Wygląda na to, że jednym z głównych punktów skupienia się przy tej modernizacji była efektywność energetyczna. Według firmy istniejące urządzenia z systemem Wear OS 5 zużywają o 20% mniej baterii niż w przypadku Wear OS 4. Dzieje się tak niezależnie od tego, jakie aktywne zadania są śledzone, np. bieganie. Kiedy Wear OS 5 stanie się dostępny, służby zdrowia będzie obsługiwać nowe typy danych dotyczących biegania, w tym czas kontaktu z podłożem, długość kroku, oscylację pionową i przełożenie pionowe. Zobaczymy także aktualizacje aplikacji takich jak Health Connect i Health Services. Ostatnie informacje, które pojawiły się na konferencji Google I/O 2024, dotyczyły nowych funkcji w formacie tarczy zegarka. To narzędzie do tworzenia tarcz zegarków z systemem Wear OS obsługuje takie komplikacje, jak postęp w osiąganiu celów i elementy ważone, pogoda i prognozy. Możesz także spodziewać się nowych ustawień wstępnych konfiguracji o nazwie Smaki. Od początku 2025 r. wszystkie nowe tarcze zegarków publikowane w Google Play będą musiały korzystać z formatu tarczy zegarka.

Noś zgodność z systemem OS 5

Różne urządzenia z Wear OS leżą na drewnianym stole.Wdrożenia systemu operacyjnego Kaitlyn Cimino / Android AuthorityWear nie przebiegały w ostatnich latach szczególnie gładko. Aktualizacja wielu urządzeń zgodnych z Wear OS 3 trwała znacznie dłużej, niż oczekiwano. Podobnie system Wear OS 4 nie trafił jeszcze na każdy zegarek, chociaż aktualizację otrzymały wszystkie kompatybilne starsze zegarki Galaxy i oryginalny Pixel Watch. Spodziewam się, że Wear OS 5 pójdzie podobną trajektorią, uruchamiając się na Galaxy Watch 7 i Pixel Watch 3 i z czasem powracając do starszych urządzeń. Jest prawdopodobne, że każdy zegarek zgodny z Wear OS 4, na przykład OnePlus Watch 2, również ostatecznie otrzyma aktualizację Wear OS 5.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android