Google Pixel 8a ładuje się wolniej niż żółw z Galapagos biegnący na 400 m

Google Pixel 8a ładuje się wolniej niż żółw z Galapagos biegnący na 400 m

Wielu (całkiem słusznie) drapie się po głowie nad pozornie niewielkimi różnicami między Google Pixel 8 a nowszym Pixelem 8a. Jednak jednym z niewielu powodów, dla których warto wybrać zwykłego Pixela 8 zamiast tańszego 8a, jest czas ładowania. Przetestowaliśmy to i pełne naładowanie Google Pixel 8a zajmuje około 100 minut. Podczas ładowania przeprowadziłem badania i odkryłem, że spokojny żółw z Galapagos porusza się średnio z prędkością około 0,26 km na godzinę, czyli 4,3 metra na minutę. W czasie potrzebnym na naładowanie Pixela 8a szczególnie zdeterminowany żółw może ukończyć wyścig na 400 m z kilkoma minutami zapasu. Mówimy o powolności. W związku z tym zwykły Pixel 8, którego ładowanie w ogólnym rozrachunku jest dość powolne, jest nieco szybszy, aby stanąć na nogi niż 8a. Mimo to istnieją pewne ulepszenia w stosunku do szczerze mówiąc, śmieciowego Pixela 7a ostatniej generacji.

Dlaczego mój Pixel 8a ładuje się powoli?

Jeśli nie przejedziesz nawet ponad 100 bolesnych minut od pustego do pełnego, ten powolny czas ładowania jest całkowicie oczekiwanym zachowaniem. Jeśli czas pracy jest znacznie dłuższy, być może będziesz musiał wybrać odpowiednią ładowarkę USB. Powodem tak powolnego działania jest to, że Pixel 8a obsługuje ładowanie tylko z mocą do 18 W przez USB Power Delivery. To mniej energii niż wiele innych telefonów, nawet za 500 dolarów, i znacznie mniej energii niż Pixel 8 i Pixel 8 Pro, odpowiednio 27 W i 30 W.Robert Triggs / Android AuthorityDobra wiadomość, jeśli można to tak nazwać, jest taka, że ​​Pixel 8a ładuje się z niemal identycznym profilem mocy, jak starszy Pixel 7 (również telefon o mocy 18 W). Wygląda na to, że Google naprawiło problemy z przegrzaniem, które powodowały, że Pixel 7a ponownie ograniczał moc. Niestety, poprawa ta jest warta jedynie około pięciominutowej poprawy do osiągnięcia 50%, 75% i 100% pojemności. Ale to już coś. Patrząc na temperatury, Pixel 8a wydaje się mieć trochę wolnego miejsca. Zanotowaliśmy szczytowe temperatury wewnętrzne o 2°C niższe niż w przypadku Pixela 8, podczas gdy średnie temperatury ładowania były o 4,7°C niższe. Z pewnością wydaje się, że Pixel 8a byłby w stanie wytrzymać nieco większą moc (przynajmniej termicznie), gdyby była dostępna. Google Pixel 8a ładuje się nieco szybciej niż 7a, ale pozostaje daleko w tyle za Pixelem 8. Dzięki dodatkowej mocy zwykły Pixel 8 osiąga pełne ładowanie w 77 minut, czyli około 23 minuty szybciej niż Pixel 8a. Podobnie telefon jest o 10 minut szybszy do 75% zapełnienia i o pięć minut szybszy do 50%. Każda minuta ma znaczenie, gdy chcesz szybko stanąć na nogi. Niestety, Pixel 8a nie zapewnia niczego zbliżonego do tego, co uważamy za współczesne szybkie ładowanie.

Telefony budżetowe nie muszą oszczędzać na mocy ładowania

Ładowanie Pixela 8aPaul Jones / Android Authority Za jedyne 500 dolarów nie spodziewamy się wszystkich wodotrysków i bajerów w Pixelu 8a, ale szybsze ładowanie nie jest anomalią w tej cenie. Na przykład OnePlus 12R za 499 dolarów oferuje ładowanie o mocy 100 W (80 W w USA), które pozwala na pełne naładowanie znacznie większej baterii w około pół godziny. Pixel 8a nie jest w tym momencie naładowany nawet do połowy. Ale nawet jeśli nie patrzymy na tę skrajność, Samsung Galaxy A55 ze średniej półki (i droższy Galaxy S24) charakteryzuje się ładowaniem 25 W. Średnio-ranger Samsunga osiąga pełnię w niecałe półtorej godziny. Nie jest dokładnie szybki, ale wciąż jest szybszy niż budżetowy telefon Google i szybciej osiąga kluczowe kamienie milowe o 50% i 75%. Tymczasem zwykły flagowiec Samsunga ma możliwość ładowania 25 W, dzięki czemu można naładować telefon w około 70 minut. Co więcej, Nothing Phone 2a, znacznie tańszy telefon budżetowy, oferuje ładowanie o mocy 45 W, które pozwala na naładowanie telefonu w około godzinę. Wiele budżetowych telefonów oferuje znacznie szybsze ładowanie niż Pixel 8a. Wystarczy się rozejrzeć, aby przekonać się, że niedrogie telefony nie muszą ładować się wolniej niż w tempie żółwia. Trzeba przyznać, że Google Pixel 8a mieści w sobie dużo miejsca, ale niektóre ważne funkcje codziennego użytku, takie jak ładowanie, są zbyt rozłożone. Wolałbym poświęcić ładowanie bezprzewodowe, które i tak ma żałośnie wolne 7,5 W, na rzecz szybszego ładowania przewodowego, które skraca czas do pełnego naładowania o 20–30 minut. Nikt nie chce czekać 100 minut lub więcej na ładowanie telefonu w 2024 r. Google. Spraw, aby Twój następny budżetowy telefon ładował się znacznie szybciej. Zobacz cenę na AmazonGoogle Pixel 8aGoogle Pixel 8aŚwietne budżetowe aparaty
Rozbudowana gwarancja na oprogramowanie
Wyświetlacz OLED 120 Hz
Zobacz cenę na AmazonGoogle Pixel 8 ProGoogle Pixel 8 ProDoskonałe aparaty
Zabawne, ekskluzywne dostosowania Androida 14
Wiodąca w branży obietnica aktualizacji

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android